İçeriğe Yönlendir

Silecek Iyi Silmiyor

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Selamlar; forumda nerdeyse tüm silecek konularına baktım :) Sileceklerim 1,5 yıl oldu orjinal üzerindekiler. gayet güzel siliyorlardı ama bir anda silmemeye başladı cama çok ıslak bez sürersin su bırakır ya onun gibi silmeye başladı birden. 

Ben şuna bağladım bursada görev yaparken cam suyuna saf alkol koymuştum donuyor diye antifreez kar etmeyince. bunu koyduktan sonra başladı.Artık alkollü su mu yapısını bozdu tesadüfen mi denk geldi ya da buzlu camda sensör yüzünden açılınca lastiğimi yıprandı bilmiyorum ama şu anda iyi silmiyor.

forumda aynı sileceği 3 yıl kullanan da olmuş yılda bir mutlaka değiştirilmesi gerekir diyende mevcut ki ben de değiştirilmesinden yanayım. Her yıl değiştireceğim şeye de çok para vermek istemiyorum açıkcası. bosch silecek iyi demiş herkes ok ama bunlar da muz tipi değil yanılmıyorsam sileceğin klasik tip görüntüsünü sevmiyorum. Silbak al diyenler olmuş. sadece lastiğini değiştirmek mi mantıklı komple silecek mi. Bu silbakların sadece lastiği satılıyor mu acaba ?

Yorum bağlantısı

Ozan yılda bir değiştirme olayı tamamen mevsimsel bir durum,ben sileceklerimi 2 yıl önce almıştım halada çok güzel siliyor,sana tavsiyem arada cama cila sür...

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ozan yılda bir değiştirme olayı tamamen mevsimsel bir durum,ben sileceklerimi 2 yıl önce almıştım halada çok güzel siliyor,sana tavsiyem arada cama cila sür...

Nasıl bir cila abi?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Benim aracımda orjinal ford silecekleri var ford logolu kıyamıyorum onları çıkarmaya seneden seneye sadece lastikleri değiştirtiyorum. Bir silecegi 3 yıl kullanmadaki mantık nedir baktın güzel silmiyor.Söker atar yenisini alır takarsın yani. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Benim aracımda orjinal ford silecekleri var ford logolu kıyamıyorum onları çıkarmaya seneden seneye sadece lastikleri değiştirtiyorum. Bir silecegi 3 yıl kullanmadaki mantık nedir baktın güzel silmiyor.Söker atar yenisini alır takarsın yani. :crazy:

Lastikleri nereden ve hangi marka alıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Lastikleri nereden ve hangi marka alıyorsunuz?

Hep gittiğim bir yer var.Lastiklerin markasını sormadım zaten yeride Buca kozagaçtan opete dogru giden yol var yol üzerinde opete gelmeden sağda hem akü hem aksesuar hemde egzoz işi yapıyor 3 lastiği değiştim ön 2 ve arkadaki 10 TL vermiştim.Ses yok silmede en ufak iz yok.  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Efe

Hocam , sadece silecekleri değiştir..Sapında sıkıntı olmadıkça ne gerek var komple değiştirmeye ? Würth'ün cam silecek deposuna katılan kızılcık rengi küçük katkıları var bir dene derim..

Yorum bağlantısı

Yalnız, yeni silecek de alsanız, sadece lastikleri de değiştirseniz, lastiklerin özellikle cama temas eden yüzeylerine mümkün olduğu kadar elinizle veya sünger,bez vb. malzemelerle dokunulmaması gerekiyor. Yeni aldığınızda fark edeceksiniz. Bahsettiğim yüzeyler çok ince karbon ile kaplanmıştır ve camda atlama yapmadan düzgün kaymayı sağlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sonax hızlı cila var o da işini görür.Sprey şeklinde...Cama sürülünce aslında iyi olmuyor ama iyi silersen sonrasında kaygan oluyor su tutmuyor. Silbak için sadece lastik takılabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hakan Bey, cam da far ve sokak, cadde aydınlatma ışıklarında yansımlar yapmıyor mu?

Hayır hikmet abi,hatta cam yokmuş gibi oluyor... :yes:

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Bence bu ürünü kullanmanız daha yararınıza olacaktır...

Buradan Ulaşabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bence  ilk önce şuan arabaya in :D Yanına evde kullandığın detarjanı al Silecek suyu deposuna birazcık sık iki şişe kapağı kadar. 

Sonra arabayla kısa bir tura çık ani frenler yap su-detarjan bütünleşsin. Sonra silcek suyunu sık ve camı sildir.. O ıslak mış gibi duran tabaka yok olucak.. ;) Bunu dene cevap bekliyorum.  :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

hemen denemesem ama deneyince haber ederim çok sağolun :)

Sonax hızlı cilam var ama cama hiç uygulamadım. . .

Bu silbak lastikleri nerde satılıyor yahu bulamadım. .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Bence ilk önce şuan arabaya in :D Yanına evde kullandığın detarjanı al Silecek suyu deposuna birazcık sık iki şişe kapağı kadar.

Sonra arabayla kısa bir tura çık ani frenler yap su-detarjan bütünleşsin. Sonra silcek suyunu sık ve camı sildir.. O ıslak mış gibi duran tabaka yok olucak.. ;) Bunu dene cevap bekliyorum. :yes:

Vallahi isi gucu biraktim indim ve dediginizi yaptim. :) gercekten de hic bir iz birakmadan sildi cami :huh: ise yaradi simdilik gercekten. Teşekkür ederim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Vallahi isi gucu biraktim indim ve dediginizi yaptim. :) gercekten de hic bir iz birakmadan sildi cami :huh: ise yaradi simdilik gercekten. Teşekkür ederim :)

Camı daha iyi silerek parlatıyor görüntü süper oluyor .. Her su eklediğinde biraz detarjan ekle ;) sileceklerin muhtemelen sağlam. Boşuna silecek alma.   ;)

Dikkat ediyorum silecek suyu bittiğinde detarjan koymuyorum.. Dediğin gibi hafif ıslak kalır şekilde siliyor.. Detarjan bir numaralı çözüm bence.. Yıllardır kullanıyorum. Hiç sileceğiide eskitmedi.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Camı daha iyi silerek parlatıyor görüntü süper oluyor .. Her su eklediğinde biraz detarjan ekle ;) sileceklerin muhtemelen sağlam. Boşuna silecek alma. ;)

Dikkat ediyorum silecek suyu bittiğinde detarjan koymuyorum.. Dediğin gibi hafif ıslak kalır şekilde siliyor.. Detarjan bir numaralı çözüm bence.. Yıllardır kullanıyorum. Hiç sileceğiide eskitmedi.

Gercekten oyle bulasik detrjani ile elimi her yikadigimda daha cok durulama ihtiyaci hidsederim boyle yagli kaygan sabun kalmis hissi verir hep. Cama da oyle ince bir katman cila hesabi bir islev kazandırıyor o zaman. Ekonomik ve harika :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Gercekten oyle bulasik detrjani ile elimi her yikadigimda daha cok durulama ihtiyaci hidsederim boyle yagli kaygan sabun kalmis hissi verir hep. Cama da oyle ince bir katman cila hesabi bir islev kazandırıyor o zaman. Ekonomik ve harika :)

Kesinlikle.. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Camı daha iyi silerek parlatıyor görüntü süper oluyor .. Her su eklediğinde biraz detarjan ekle ;) sileceklerin muhtemelen sağlam. Boşuna silecek alma. ;)

Boyaya herhangi bir zararı olmuyormu.çoğu deterjan çamaşır suyu ihdiva etmiyormu.
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Boyaya herhangi bir zararı olmuyormu.çoğu deterjan çamaşır suyu ihdiva etmiyormu.

Görünürde hiç bir etkisi yok abi.. Aracı özenle kendim yıkıyıp siliyorum. bu zamana kadar aşınmış bi yüzey ile karşılaşmadım.. 

0 focus da bile aynı şekil kullanıyorum  hiç bir zararını görmedim.  Aksine camı daha güzel siliyor..

Bu zamana kadar kullandığım araçlar arasında uzun süreli 3 yıl bizde kalan araçta ne silecek değiştim nede boyada aşınma gördüm. 

Yani diyeceğim o ki ben bir zararını görmedim Ve bu şekilde kullanıyorum.. 

Denemeni tavsiye ederim abi..

Detarjanlar da benim bildiğim özelikle çamaşır suyu yok. Ancak tabiki kimyasallar mevcut.. 

Yorum bağlantısı

Görünürde hiç bir etkisi yok abi.. Aracı özenle kendim yıkıyıp siliyorum. bu zamana kadar aşınmış bi yüzey ile karşılaşmadım..

0 focus da bile aynı şekil kullanıyorum hiç bir zararını görmedim. Aksine camı daha güzel siliyor..

Bu zamana kadar kullandığım araçlar arasında uzun süreli 3 yıl bizde kalan araçta ne silecek değiştim nede boyada aşınma gördüm.

Yani diyeceğim o ki ben bir zararını görmedim Ve bu şekilde kullanıyorum..

Denemeni tavsiye ederim abi..

Bildiğimiz yüzey temizleyici deterjandan iki uç kapak öylemi.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...