İçeriğe Yönlendir

Araç Önerisi

Fatih Ada

Recommended Posts

Doğan Can Demir

Kia ceed iyidir hyundai i30 dan uzak durun kronik sorunlari var ford focus hp de guzeldir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Fatih bey sağlamlığıyla ve ekonomikliği ile bmw 116 tercih edin derim ben.Şahsi fikrimdir ama bir ara ben de kafayı takmıştım :) Bindim ve kullandığım bir araç kısa süreliğine de olsa.İçi küçüktür ama konfor ve sağlamlık iyidir.Ayrıca ekonomiktir dizelleri.

maksimum 40 ?

sağlamdan kastınız ne?

ben otomatik golf, alınamıyor ise polo diyorum. olmadı fiesta ama fiestanın sigortası yüksektir.

benzinlide honda cıvıc tavsiye edebilirim duyumlarınız doğru opel ve toyota yarı otomatiklerden uzak durun temiz bi bmw 1.16 çok güzel olur gerçekten de

aman aman sorun yok onlarda. balata değişiyor o kadar. normal araçta da değişir.

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

1.16 benzinli? Arkadaşımda vardı, hem şehir içi hem de şehir dışı kullandım. Yakıt tüketimi yüksek

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

maksimum 40 ?

sağlamdan kastınız ne?

ben otomatik golf, alınamıyor ise polo diyorum. olmadı fiesta ama fiestanın sigortası yüksektir.

aman aman sorun yok onlarda. balata değişiyor o kadar. normal araçta da değişir.

Sağlamlıktan kastım konfor ,kaporta,motor,iç dizayn, yol tutuşu vs. gibi unsurlar.Benim sağlamlıktan kastettiğim bunlar.Sizin anladığınız neydi ? En azında emsal teşkil eden ve o fiyata göre beni en cezbeden araç 116 oluyor.Kullanım durumuna göre de sağı solu oynamayacak ve kolay yıpranmayacak bir araç olarak görüyorum.Tabi bunlar bizim Şahsi fikirlerimiz :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benzinli bakıyorsam Honda gayet alınabilir bir seçenek olurdu benim için.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

I30 ceed bakabilirsiniz 40000 civarina 2011-2012 ceed otomatik dizel bulunabilir

Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

I30 bakmayin hyundaiciyim ben kurtulmaya calisiyorum nasiz sacma sapan kronik sorunlar ciktigini iyi bilirim ceed biraz daha iyi ama ben o paraya focus alirim daha iyi

Ayrica 40 bine i30 bulamazsiniz eski kasa bulursunuz oda cok bos bi arac yada en bos yenisini bulursunuz oda kazali felandir i30 o kadar ucuz bi arac degil artik benim arac 2012 44 bin ediyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Sağlamlıktan kastım konfor ,kaporta,motor,iç dizayn, yol tutuşu vs. gibi unsurlar.Benim sağlamlıktan kastettiğim bunlar.Sizin anladığınız neydi ? En azında emsal teşkil eden ve o fiyata göre beni en cezbeden araç 116 oluyor.Kullanım durumuna göre de sağı solu oynamayacak ve kolay yıpranmayacak bir araç olarak görüyorum.Tabi bunlar bizim Şahsi fikirlerimiz :)

çevremden gördüğüm bmw "reliable" bir araç değil. ama çarptığında sağlam denilebilir. öte yandan çarpma durumunda alçak. dezavantaj. reliable araç olmaması beni markadan uzaklaştırıyor çok fena.

sıfır olanlarında bile onlarca garanti sorunu çıkıyor. gördüğüm vw den daha kötü olduğu. ve tabi mersedesten. 

arkadan çekiş olması kış zamanı felan daha da işi zorlaştırıyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

çevremden gördüğüm bmw "reliable" bir araç değil. ama çarptığında sağlam denilebilir. öte yandan çarpma durumunda alçak. dezavantaj. reliable araç olmaması beni markadan uzaklaştırıyor çok fena.

sıfır olanlarında bile onlarca garanti sorunu çıkıyor. gördüğüm vw den daha kötü olduğu. ve tabi mersedesten. 

arkadan çekiş olması kış zamanı felan daha da işi zorlaştırıyor.

Aslında bu durum göreceli tabiki haklısınız.Arkadan itiş olması kış koşullarında dejavantaj yaratabilir.Ve bir de kısa şasili araçlarda daha da dezavantaj.Ancak alçak olma durumunu değerlendirecek olursak binek araçlarda yükseklik beklememek gerekir.Ayrıca olsa olsa 3-5 cm lik bir alçaklı söz konusu olabilir.Hepsinde sonuç itibariyel bir standart var.Allah korusun kaza olduktan sonra her araç risklidir.Yani alçaklık durumuna göre değerlendirmek biraz yanlış olur düşüncesindeyim.Ayrıca hoda jazz ,opel corsa , kia ceed , hyundai i30 gibi araçlarda 116 dan bir 20 cm yükseklik farkı yok diye biliyorum.Garanti sorununa değinecekte olursak bu bir istisna olabilecek bir durum.Her markada olduğu gibi Ford , vw , özellikle honda araçlarında servis ağı ve garanti kapsamında da sıkıntılar yaşandığına bizzat şahit olmuş biriyim.Bu yüzden bu olaylar ve tercihler biraz göreceli durumlar.Sevgilerimle.

Yorum bağlantısı

Abi favorilerimde bu da var yarın plakalarını sorgulayacaklarım arasında :)

Zevklerimizin bir olması güzel... :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...