İçeriğe Yönlendir

St Jantı Aldım Boyatmak Istiyorum

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

Öncelikle 180lik zımpara ile üzerindeki boyayı temizledim daha sonrasında macunlanması gereken yerleri çelik macunu ile macunladım yarım saat civarında macun taş kıvamına geliyor.Sonrasında kuruyan macunu zımparalayıp zemini düz hale getirdim daha sonrasında jantı süngerle güzelce temizledim ve kuruttum artık astara hazır hale geldi 3 kat astar attım aralarında yaklaşık bir saat bekledim akan astarları zımparadım son olarak boya katı ve vernik kaldı astardan tamamen kuruduktan sonra güzelce silin mumlu bez tavsiye edilir ama ben bulamadım internet dışında mikrofiberle temizledim sonra 3 kat boya attım.Boya işi bittikten sonra 2 kat vernik ile kurumaya bıraktım.tavsiyem 4 jantada aynı anda aynı işlemlerin yapılmasıdır.verniğin tamamen kuruması 24 saat sürüyor.

Gönderilen Resim

tarihinde Oğulcan Akıncıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

güzel olmuş elinize sağlık. malzemeleri nereden temin ettiniz? 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)
abi boya 4 janta ne kadar gitti..? bir de yeni resimleri görmek isterim..? bende yapacam malzeme siparisi verdim ne kadar gider diye düsünüyorum...!
jantlar bitmedi henüz yorucu bir iş 2 kutu boya 2 kutu astar 4 janta yeter 1 kutu vernik yeterli olur.
güzel olmuş elinize sağlık. malzemeleri nereden temin ettiniz?
malzemeleri bauhaustan temin ettim hepsi orda sorduğunuz zaman yönlendiriyorlar total masrafm 79 lira 220 lira cepte kalır tarihinde Oğulcan Akıncıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

abu5y8yb.jpg4aru3y9e.jpgegutu2ud.jpg

Jantları bitirdim kurumaya bıraktım kapakların boyanması kaldı sadece :)

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

ben daha tamir edecem abi macun cekecem,zimbara cekecem.. is coook....! :biggrin:

En çok yoran zımpara gerisi kolay boyayı eşit dağıtmaya çalış ben biyere fazla kacırdım kötü oldu uğraştırdı :) ama zevkli iş jantları lastikleri ayırıcaksın dimi?
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

yok ayirmayacam üzerindekiler eski degisecek zaten...yenileri yaninda duruyor... :biggrin:

O zaman sıkıntı yok :)
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

makineyle zimpara yapmayi düsünüyorum.... bakalim gelismeleri burdan yazarim... ;)

Makinayla yapıcaksan kolay olur zımpara.maksimum 2 günde biter jantların işi :)
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Zimbaraya basladim, lastikleri sökersem daha temiz olacagini düsündüm ve söktürdüm...! Zimparaya devam.... :D

Dediğime gelmişsin :)) lastikler olmadan daha rahat ve hafifler zımparayı güzel yap eldiven kullan ve boya tozlarından korunman işin maskede kullan :) benimkiler 24 saati tamamladı vernik tamamen kurudu:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Dexter diye psikopat bir dizi vardı onun masasına benzemiş.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Öncelikle 180lik zımpara ile üzerindeki boyayı temizledim daha sonrasında macunlanması gereken yerleri çelik macunu ile macunladım yarım saat civarında macun taş kıvamına geliyor.Sonrasında kuruyan macunu zımparalayıp zemini düz hale getirdim daha sonrasında jantı süngerle güzelce temizledim ve kuruttum artık astara hazır hale geldi 3 kat astar attım aralarında yaklaşık bir saat bekledim akan astarları zımparadım son olarak boya katı ve vernik kaldı astardan tamamen kuruduktan sonra güzelce silin mumlu bez tavsiye edilir ama ben bulamadım internet dışında mikrofiberle temizledim sonra 3 kat boya attım.Boya işi bittikten sonra 2 kat vernik ile kurumaya bıraktım.tavsiyem 4 jantada aynı anda aynı işlemlerin yapılmasıdır.verniğin tamamen kuruması 24 saat sürüyor.

eqabu8y5.jpg

Acaba akliii ve proje programini kimm verdii :D :D

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Acaba akliii ve proje programini kimm verdii :D :D

Konu başında yazıyor :)
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Süper olmuş valla ... 

Renk farklı bir renk olabilir ...

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Gayet iyi görünüyorlar eline sağlık biraz daha antrasit olabilirmiş mesela .. Bir dahaki sefere artık ;)

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

Gayet güzel olmuş ellerine sağlık :)

Araca yarın değilde öbürgün taktır bence bekle

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Cillop diyorum :)

:nazar:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Hayırlı olsun , harika olmuş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğulcan Akıncıoğlu
(düzenlendi)

3agavuzu.jpg

Bugun yazlıklara geçtim jantlarıda taktırdım :)

daza4emu.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...