İçeriğe Yönlendir

Telefon Rehberi Eşitleme

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

şimdi şöyle bir durum var :

kişileri birleştir seçeneği güzel, teker teker bakarsanız kişinin tüm hesaplarını tek bir yerde birleştirebiliyorsunuz (gmail, exchange veya telefon)

ama toplu yapmak isterseniz, default gmail geliyor ve değiştirme şansınız yok. oysa ben hepsini exchange hesabımda toplamak istiyordum.

biraz daha araştıracağım.

bu arada yukardaki menü HTC'ye özel mi, yoksa her android cihazda var mı bilmiyorum.

Samsung'ta da böyle Yılmaz Bey.

Ancak Exchange yerine gmail'i veri depolamak için kullanmak daha doğru olur. Örneğin ben şirket maillerini exchange server üzerinden alıyorum. Bu nedenle echange rehberimi yedekleyebilirim ancak şirketin server'ı üzerine kayıt yerine bana özel gmail daha doğru geliyor. Blackberry'den Iphone'a geçenler için iyi olmuştu exchange serverdaki kişsel kayıtlar telefona aktarılmıştı hızlıca.

Ben telefon rehber ayarlarında kayıt yapılacak yeri telefon yerine Gmail'i seçiyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bence de başta istenilen şey işin mantığına aykırı. Anladığım kadarıyla tabi.

Yıllardır android htc kullanıyorum ve hepsinde de ayni gmail hesabımı kullanıyorum. Daha hiç rehberim veya herhangi bir yedegim kaybolmadi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

Bence de başta istenilen şey işin mantığına aykırı. Anladığım kadarıyla tabi.

Yıllardır android htc kullanıyorum ve hepsinde de ayni gmail hesabımı kullanıyorum. Daha hiç rehberim veya herhangi bir yedegim kaybolmadi.

sorun kaybolması değildi zaten, senkron olmamasıydı. kimsenin ihtiyacı yokmuş anlaşılan :)

ben 2 hesap tanımlayarak işgüzarlık etmişim :)

neyse bir şekilde tek hesaba düşeceğim artık...

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Durumu hTC Türkiye'ye yazmayı denediniz mi? Hatta hTC International daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Durumu hTC Türkiye'ye yazmayı denediniz mi? Hatta hTC International daha iyi olur.

Hesapları birleştir seçeneği yaktı beni. Ben sildikçe aynı kişiyi 5 kez ekledi.

Ben de cihazın internet erişimini kapattım, tüm hesapları sildim.

Gmailimdeki rehberi sildim.

Exchange hesabımdakileri güncelledim.

Telefona exchange hesabımı tanıttım ve sadece bu hesabı rehbere gösterdim.

Sorun çözüldü, olan benim iki saatime oldu :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Ben hala ne yapmaya çalıştığını anlamadım  :D

son kez yazayım o zaman :)

rehberim hem gmail hesabımda hem de outlookta idi. ben kişileri tek ekranda gördüğüm için yaptığım değişiklikler heryeri otm düzeltiyor sanıyordum.

bir süre sonra bilgilerin bir kısmı gmailde bir kısmı outlookta birikti. yarın telefonu değiştirsem rehberin bir kısmı gmailde bir kısmı outlookta güncel olacaktı.

ben bu bilgileri tek bir yerde toplamak istedim. uğraştırdı ama başardım.

en başta 2 hesaptan kişileri almak hataydı benim için, aynı kişiler ve aynı bilgilerdi çünkü.

..... hesaplarda hep sıkıntı yaşanıyor. ben telefona 3-5 kez format attım ve rehberimi hafıza kartımdan geri yükledim. sadece kişi resimleri biraz küçük gözüküyor o kadar. onun dışında kişiye ait her türlü not, bilgi vs. tam olarak geliyor. bence rehber yedeklemede en sağlamı hafıza kartı, tabi telefonu kaybetmedikçe. :)

ona da şöyle bir çözüm buldum. hafıza kartına aktardığım rehber dosyasını kendime mail olarak attım. gerek olmasın ama, oldu ya gerekirse oraya müracaat edeceğiz artık. 

unutmadan; rehberde yaptığınız her türlü değişiklik ve eklemelerden sonra tekrar hafıza kartına rehberi aktarın ki, güncel kalsın. Ve eskisini silin...

konu hep yanlış anlaşıldı benim sıkıntım yedek almak değildi. bilgisayarımda outlookta duruyor zaten kişilerim. bir kısmı da gmaildeki kişilerde idi. 

ikisini birleştirmede sorun yaşadım diyelim.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Yılmaz Bey konuyu kapattırıp sildirelim mi? Tanıdık mod var? :p:D

kendim ettim, kendim buldum.

gözünü sevdiğimin ios'u diyecem, Ali abiden korkuyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Windows Phone'da "Kişiler" denen hub'da bütün eklediğiniz hesapların adres defterleri ilgili serviste (outlook, facebook,linkedin vs.) saklanıyor. Birbirinden bağımsız yani.

Hepsini şuraya yedekleyeyim gibilerinden bir seçenek yok. Asıl telefon rehberini outlook.com 'dan export edebiliyorsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...