İçeriğe Yönlendir

Honda Crx 1991 D16A9 - Kaporta Boya Döşeme Yardım

Dogucan Tastan

Recommended Posts

Dogucan Tastan

Öncelikle arkadaşlar merhaba -
Bir abimin 1991 model crx i var motor si motoru d16a9 orjinal sarı renginde e özel seri bi araç zor bulunur aracı yakından tanıyorum güveniyorum öncelikle araç 18 saat yol yapmıs tık dememıs bı arac ama kaporta olarak ve döşeme olarak sıkıntı var.
aracın komple soyulup boyanması gerek ve girinti çıkıntıların yani eziklerin giderilmesi gerek sonra boyanıcak ve sanruf tamir edilcek . arabanın döşemeleride hiç degişmemiş malum kac senelik araba döşemelere el atılması gerek ve araba akü boşaltıyo büyük ihtimal şarj dinamosu elektirik aksamı biraz tamir istiyo arabanın motoru cok cok iyi . aracın muayenesı bayadır yok yatıyodu arac aklına girdim satması için ve abimde arabayı kaportasını yapıktan sonra muayeneyı trafıkten menı kaldırıcak ve satısını vericek .  şimdi benim sorum şu bu arabaya 2-3 bin tl kadar bütcem var yapabilirmiyim . sadece ufak düzeltme ve komple boya bide döşeme onu kendimizde yapabilriiz bide elektirik aksamı bi kaç şey degişcek oda büyük bi sorun yok fikirleriniz neler ve dedigim miktarlara yapabilrmiyim. ?

Yorum bağlantısı

Sadece boya değil,anladığım kadarıyla kaportalıkta işi var ufak tefek.

1200  1500 arası bu tutar sadece.

Döşeme işi tamamen değişir.

deri isterseniz(suni) 1,000 tl da olur,2,000tl'da.

Kumaş döşeme istersiniz,500  600a yapılır.

Elektrik aksamında neler değişecek?

Denso markaya bakılabilir.

Yan sanayii parçaları var,yok değil.

Çıkmada bakılabilir.

Orjinal sıfır parçalardan uzak durulacak.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

benim yıllardır kafamda golf mk1 toplama düşüncesi var baya araştırdım

en baba kaporta boya fazlasıyla çürüklü 2000 liraya yakın tutuyo seninki max 1500 tutar gibime geliyo döşeme işinden anlıyosan malzemeyi aldın mı cüzi bi ücrete halledersin elektrik aksamı da komple 300 lira civarı yeniliyolar motorda sıkıntı yoksa sorun çıkmaz si motor çok beğendiğim bi motor sanırsam cıvıcle aynıysa 136 bg olması lazım hem az yakıyo hem de performans mükemmel bence yapacaksanız o kadar uğraş sonrasında hemen satmayıp keyfini de tatın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çürüklü 2000 :s nerede bu hemen araba yollarım,

komple boyama deniyor, sadece sökme takma için 300-500 TL arası işçilik gider, kaporta hariç, boya hariç. komple sökülünce alttan çıkacak sürprizler hariç.... bütçe sınırlı ise komple girişmeyin derim, crx ilk tutkularımdan 8 yıl 120bin km kazasız bindim, maslak yakın ise uğrayın bana bir bakayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dogucan Tastan

çürüklü 2000 :s nerede bu hemen araba yollarım,

komple boyama deniyor, sadece sökme takma için 300-500 TL arası işçilik gider, kaporta hariç, boya hariç. komple sökülünce alttan çıkacak sürprizler hariç.... bütçe sınırlı ise komple girişmeyin derim, crx ilk tutkularımdan 8 yıl 120bin km kazasız bindim, maslak yakın ise uğrayın bana bir bakayım

benim yıllardır kafamda golf mk1 toplama düşüncesi var baya araştırdım

en baba kaporta boya fazlasıyla çürüklü 2000 liraya yakın tutuyo seninki max 1500 tutar gibime geliyo döşeme işinden anlıyosan malzemeyi aldın mı cüzi bi ücrete halledersin elektrik aksamı da komple 300 lira civarı yeniliyolar motorda sıkıntı yoksa sorun çıkmaz si motor çok beğendiğim bi motor sanırsam cıvıcle aynıysa 136 bg olması lazım hem az yakıyo hem de performans mükemmel bence yapacaksanız o kadar uğraş sonrasında hemen satmayıp keyfini de tatın

Sadece boya değil,anladığım kadarıyla kaportalıkta işi var ufak tefek.

1200  1500 arası bu tutar sadece.

Döşeme işi tamamen değişir.

deri isterseniz(suni) 1,000 tl da olur,2,000tl'da.

Kumaş döşeme istersiniz,500  600a yapılır.

Elektrik aksamında neler değişecek?

Denso markaya bakılabilir.

Yan sanayii parçaları var,yok değil.

Çıkmada bakılabilir.

Orjinal sıfır parçalardan uzak durulacak.

öncelikle arkadaslar sagolun araba normalde satilik degildi cok yakinimin arabasi arabayi aldi evlendigi icin yapamadi onun aklinda yapmak vardi ve aklina girdim arabayi almak icin sadece bu arabayi bana verirdi cunku arac motor calisiyo takviye kablosuyla calistirdik . en son arabaya 3 ay önce beraber bindik yine takviyeyle calistirdik ve benzin gaz aldik sonra bi bakalim dedik sktik arabayla araba cok rahat uzuyo ve motor hic kasmadan calisiyo ama tahminimce bi subap ayari yapilcak gazli oldugu icin bide yag takviyesi falan arabanin egsozdan siyah dumanda atmiyo bide arabada egsoz yok direk motordan 51 lik düz boru var egsoz o :) Bugun anadolu yakasindayim ikiler honda ile görüstüm aracin elektirik tesisatini 300 liraya yapariz dedi tanidik vasitasiyla kacak var buyuk ihtimal dedi dösemeleride 200 tl ye yapariz dedi idare etcek sekilde . simdi tek sikintim arabanin kaportasi bildigim bi is degil kaportada ufak düzeltmeler yapilcak ve boyancak komple zimparalanip . zaten araba kucucuk boyancak bagaj kapagi yok fazladan kapisi yok tamponlar elimde sifir var bu arada .

aracin stop ve far lambalari yeni . lastikler iyi durumda aracin orjinal egsozu ve airmass yaninda verilcek . honda asigiyim bu arada degermi sizce 2 bin tl ye yaptirabilirmiyim hepsini

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

görmeden elektrik işçilğine fiyat verilme hayal olur, hiç görmeden komple masraf tahmini hele hiç yapılamaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dogucan Tastan

görmeden elektrik işçilğine fiyat verilme hayal olur, hiç görmeden komple masraf tahmini hele hiç yapılamaz

Benim amacım şimdi benim için öncelik kaporta ona göre arabaya hazırlıga baslıcam . yaza kadar piyasaya sürmem lazım aracı . kaporta masrafını tahmın edebılsem yada bi kaç yer bulsam güvenilir süper olucak .

Yorum bağlantısı
Dogucan Tastan

biraz önce hakan beyle görüştüm bakalım şimdi cumartesiye kadar arabanın motoruna bakılcak eger motorunda masraf yoksa maslak la görüşmelere devam edicem bakalım hayırlısı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

aman dikkat edin çakalların eline düşmeyin hem araca hem de emeğinize yazık olur biton da para alırlar benim verdiğim fiyatlar kafamdan atma değil aracını baştan aşağı toplayan kişinin söylediği fiyatlar araştırmadığım golf mk1 restoresi kalmadı diyebilirim 300 lira komple elektrik tesisatı için verilen fiyat sanırsam normal  kolay gelsin girişirseniz resimlerini beklerim aracın

Yorum bağlantısı
Dogucan Tastan

aman dikkat edin çakalların eline düşmeyin hem araca hem de emeğinize yazık olur biton da para alırlar benim verdiğim fiyatlar kafamdan atma değil aracını baştan aşağı toplayan kişinin söylediği fiyatlar araştırmadığım golf mk1 restoresi kalmadı diyebilirim 300 lira komple elektrik tesisatı için verilen fiyat sanırsam normal  kolay gelsin girişirseniz resimlerini beklerim aracın

Gidin çağlar abiye işte.

Adamın işi bu ;)

Abilerim arkadaslarim bugun araca baktirdim motorunda masraf vardi ve projeyi iptal ettim sadece kaporta olsaydi cok farkli bi proje baslatcaktim motoruna o sekilde masraf yapip bide yükleyemezdim iptal oldu saglik olsun . 2-3 aya kadar nakit arttirip opel gsi yada pejo düsünüyorum efsane kasa olsunda doch motor olsun yeter :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...