İçeriğe Yönlendir

Kira Dolandırıcılığı!

Batın Kırat

Recommended Posts

Gökhan Tongay

o değilde tarihi gelmemiş bir kontrat için niye uğraşıyorsunuz.Sözleşmenin tarihi gelmemiş ise zaten yürürlükte olamaz yanlış mıyım ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Elektrik ve su aboneliğini kapattırmanız yeter.Mecburen abonelik işlemleri için kontrat istiyorlar.Muhtemelen yüksek fiyattan kiraya verdiler farkını cebe atacaklar.Şu an oturan kiracı ile görüşün ve durumu anlatın....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elektriği suyu kapattrıın ihabr edin. oturulacak ev kalmayınca çıkıp gider

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Kefil olayıda bizim ülkede güvenilir değil.

Ben bir kiralayacaktım adam dedi ki mal sahibi memur kefil ister, var mı? Memur kefilin dedi.

Yok dedim memur tanıdığım.

Emlakçı ne dese beğenirsin, " sorun değil abi bizde var "  Nasıl yani dedim,

Emlakçının tanıdığı memur 200 lira ile kefil oluyormuş herkese..!!!

Burası Türkiye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batın Kırat

Elektrik ve su aboneliğini kapattırmanız yeter.Mecburen abonelik işlemleri için kontrat istiyorlar.Muhtemelen yüksek fiyattan kiraya verdiler farkını cebe atacaklar.Şu an oturan kiracı ile görüşün ve durumu anlatın....

Elektriği ve suyu ben ve kiracı arasında yapılan ilk kotrat ile değilde, kendi aralarında yapılan kontrat ile yapılmış çünki dün kiracıya bakmaya giden yakınım evin elektrik faturasını posta kutusunda görmüş ve benim kiraya verdiğim kişinin adına değilde ilk msj.lardaki bahsettiğim 3.bir şahısın ismi var. dolayısı ile bizim kontrat devre dışı. sadece doğlagaz benim adıma ve onuda kapattıracağım zaten.

elektriği suyu kapattrıın ihabr edin. oturulacak ev kalmayınca çıkıp gider

Kefil olayıda bizim ülkede güvenilir değil.

Ben bir kiralayacaktım adam dedi ki mal sahibi memur kefil ister, var mı? Memur kefilin dedi.

Yok dedim memur tanıdığım.

Emlakçı ne dese beğenirsin, " sorun değil abi bizde var "  Nasıl yani dedim,

Emlakçının tanıdığı memur 200 lira ile kefil oluyormuş herkese..!!!

Burası Türkiye..

Burası TÜRKİYE daha neler göreceğiz bakalım hayırlısı inşallah...

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Evde kimse yoksa, evin camına kocaman kiralık değildir yazısı asın. anahtarları değiştirin.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Geçmiş olsun. Sinir bir durum olmuş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

şu an mevcut kiracıyla yeni bir sözleşme yapın, ve kendisiyle konuşarak evde ne kadar kalacağını öğrenin, daha sonra bu süreye esas olmak üzere noterden tahliye taahhütnamesi düzenleyerek, mutabık olduğunuz tarihte tahliye edeceğine dair tahliye taahhüdü alın.

olur da kira vs ile ilgili bir sıkıntı yaşarsanız, tahliye taahhüdünün süresi dolduğu an tahliye davası açmanıza gerek kalmaksızın icra dairelerine başvurarak 10 günlük bir süre sonrasında evi cebri icra yoluya tahliye ettirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim bu olayda aklıma tek takılan nokta kontrat tarihinin ileri bir zamana atılmış olması..Bunun sebebini tam olarak çözemedik  :unsure2:

Yorum bağlantısı

Benim bu olayda aklıma tek takılan nokta kontrat tarihinin ileri bir zamana atılmış olması..Bunun sebebini tam olarak çözemedik  :unsure2:

Kiracı, geçmiş tarihteki kirasını, elektrik, su, doğalgaz faturasını ödemezse, ev sahibinde patlasın diye olabilir. "Ben bu tarihte oturmuyordum evde" diyebilir gibi..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kiracı, geçmiş tarihteki kirasını, elektrik, su, doğalgaz faturasını ödemezse, ev sahibinde patlasın diye olabilir. "Ben bu tarihte oturmuyordum evde" diyebilir gibi..

İyi de abonelikler mal sahibinde değil ki yada isterse gider kapatır..Bence başka bir sebebi var..

Yorum bağlantısı
Batın Kırat

şu an mevcut kiracıyla yeni bir sözleşme yapın, ve kendisiyle konuşarak evde ne kadar kalacağını öğrenin, daha sonra bu süreye esas olmak üzere noterden tahliye taahhütnamesi düzenleyerek, mutabık olduğunuz tarihte tahliye edeceğine dair tahliye taahhüdü alın.

olur da kira vs ile ilgili bir sıkıntı yaşarsanız, tahliye taahhüdünün süresi dolduğu an tahliye davası açmanıza gerek kalmaksızın icra dairelerine başvurarak 10 günlük bir süre sonrasında evi cebri icra yoluya tahliye ettirebilirsiniz.

Aynen de dediğinbiz gibi oldu. Bir avukat ile görüştüm, bu tür olaylarda AYTAÇ AKYEL arkadaşımızın da dediği gibi  Yeni düzenlemelere göre Kaymakamlığa başvurulduğunda kendileri derhal olaya müdahale etme yetkisi varmış, Sorunun çok kısa bir süre içinde kaymakamlık halledebiliyormuş, ayrıca Avukat derhal notere gidip kira sözleşmesindeki tarih daha gelmemiş ileri bir tarih olduğu için kontratın fesh edilmesi için başvurmamı istedi bunun üzerine son bir kez şansımı denemek adına Sözde kiracımı aradım, evin elektriğini açmak için sahte bir kontrat yapıldığını, aramızda yaptığımız kontratın da ileri bir tarih olduğunu ve şuan için hiçbir geçerliliğinin olmadığını söyleyerek kaymakamlığa ve haklarında Evrakta sahtekarlık suçlaması ile adli yollara başvuracağımı söyledim bunun üzerine derhal buluşmak istediklerini söylediler bende kabul ettim. Buluştuğumuz noterde Eski kontratı ellerinden alıp evi 3. bir şahısa kiraya verilemeyeceği maddesini ekleyip,  Kira taahhütnamesi imzalattım, 15 gün süre verdim eğer kira taahhütnamesinde belittiğim tarihte evi tahliye etmezler ise her geçen  1 gün için 100 tl + geçikme bedeli, o güne kadar olan kira ve aidatı peşin alıp kendilerine de senet imzalattım. Böylece olayı sağlama bağlamış olup çok önemli bir hayat dersi de almış bulunmaktayım. :)

Sözde kontrattaki tarihin gelecek bir tarih olduğunu kendileride bilmiyormuş ben söyleyince farketmişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...