İçeriğe Yönlendir

W203 C320 (M112) Külbütör Havalandırma Kapağı Conta Değişimi

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı

super is bu isin kilidi loctite 5900 herhalde :D

Aynen, kilit nokta orası ;)

Ford Bugatti'ye endüstriyel casusluk davası açmış.

YSB sen girme iki Ali'nin arasına kaybolur gidersin benden söylemesi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

püf noktası, her tür contanın işlevi farklıdır, kitaptaki numaradaki kimyasalın kullanılması büyük başaarı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Anti-Fort çuluk iyidir ;) gelin birlik olalim, FordClubTr'yi MercedesClubTr ye donusturelim. Devrim yapanindir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eksik beygirli arabalarla debelenmek de tam tekahüt işi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Size ayrı bir konu açalım Ali Elöver vs fordclubtr diye, benim teknik konuları darma duman ediyonuz :p:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Size ayrı bir konu açalım Ali Elöver vs fordclubtr diye, benim teknik konuları darma duman ediyonuz :p:)

teknikten anlasa, fiesta falan alırdı haklısın gül gibi konu

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Eski geyikçilerden bi Ali abi kaldı.

Bi de Alper Tunga vardı da o ölmiş galiba.

Oooo dinazorum ben. Koruma altina alinmam lazim forum yönetimi tarafindan. Mesela herkese hakaret küfür edebilmeli, rencide edebilmeli toplantida dövüp sövebilmeliyim ama ceza almamaliyim, neslim tehlike de korunmam lazim :p

Anket açalim bana özel dokunulmazlik yasası çikaralim :)

teknikten anlasa, fiesta falan alırdı haklısın gül gibi konu

Teknik piri olduğum için Fiesta görünce yolumu değiştiriyorum.

Zaten ben artik farkli bir mertebedeyim, bana yildizla gelin ya da kendi aranizda oynayin beni katmayin yavan işlere :)

( oha amma kibir yaptim allah çarpacak tövbe rabbim)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yanlış olmasın sayın Tırtöver kardeşim, üstün teknik karşısında baktın durum eşit yol değiştirip fazla yakmamayım diye yol değiştirdin sanırım  :D

Ford ile Merso yu ayrı koy kardeşim,  vw-seat mı sandın Fordu, hemide Fiestayı, banamısın demez Fiesta tank gibidir :)

Not: Fiestanın şanzıman yağı ömürlükmüş, arıza yada kaza dışında değişmezmiş, eeee arıza adam gibi kullananda imkansıza yakın zaten, bu durumda Allah korusun kazadan demek yeter, eeee Furkan kardeş, sen uğraşmaya devam et, bizde yokmuş böyle şeyler, sadece motor yağı değişirmiş über Fiesta da  :D

Teknik piri olduğum için Fiesta görünce yolumu değiştiriyorum.

Bencede  :seytan:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ey yönetim benden size uyarı sadece. Bu Furkan denilen kardeşimiz yakında banada mersöver aldıracak. Tahminimce forumdan 15-20 kişi mersöver alıncada kendi servisini açacaktır. Son zamanlarda sedece bu arkadaşımızın köşe yazılarını okuyorum artk :) diğer yazarlarınki çok tırt gelmeye başladı :D

Helal olsun sana Furkan, senelerce yapmak istediğim ama oturduğum ev nedeni ile bir türlü böyle işler yapma imkanım olmadığı için zevkle takip ediyorum yaptıklarını beni gençlik yıllarıma götürüyorsun.  Eline sağlık...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ey yönetim benden size uyarı sadece. Bu Furkan denilen kardeşimiz yakında banada mersöver aldıracak. Tahminimce forumdan 15-20 kişi mersöver alıncada kendi servisini açacaktır. Son zamanlarda sedece bu arkadaşımızın köşe yazılarını okuyorum artk :) diğer yazarlarınki çok tırt gelmeye başladı :D

Helal olsun sana Furkan, senelerce yapmak istediğim ama oturduğum ev nedeni ile bir türlü böyle işler yapma imkanım olmadığı için zevkle takip ediyorum yaptıklarını beni gençlik yıllarıma götürüyorsun.  Eline sağlık...

Mersöver mi alacaksınız :) o ne ki  :D  Meredes konusunda ise haklsın, belli bir süre sonra dönüp dolaşıp aynı noktaya gelinir araba aleminde, yalnız bu merso renolaşmaya devam ederse Ford da kalacağız mecburen, gidişat kötü mersonun  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Mersöver mi alacaksınız :) o ne ki  :D  Meredes konusunda ise haklsın, belli bir süre sonra dönüp dolaşıp aynı noktaya gelinir araba aleminde, yalnız bu merso renolaşmaya devam ederse Ford da kalacağız mecburen, gidişat kötü mersonun  :)

Ford şu anda benim için kullanılabileceğim araba üretmiyor. Ben otomatik vitesten bu yaştan sonra vazgeçmeyeceğime göre şansı SIFIR :) Koskaca firma bu kadar beceriksizmi olur ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yanlış olmasın sayın Tırtöver kardeşim, üstün teknik karşısında baktın durum eşit yol değiştirip fazla yakmamayım diye yol değiştirdin sanırım  :D

Ford ile Merso yu ayrı koy kardeşim,  vw-seat mı sandın Fordu, hemide Fiestayı, banamısın demez Fiesta tank gibidir :)

Not: Fiestanın şanzıman yağı ömürlükmüş, arıza yada kaza dışında değişmezmiş, eeee arıza adam gibi kullananda imkansıza yakın zaten, bu durumda Allah korusun kazadan demek yeter, eeee Furkan kardeş, sen uğraşmaya devam et, bizde yokmuş böyle şeyler, sadece motor yağı değişirmiş über Fiesta da  :D

Bencede  :seytan:

Ömürlük yağ yoktur abi, 300.000 km giden yağ belki vardır onuda senin fiesta görmez zaten rahat ol (illa benide çekecen savaşa demi, al işte sana :) )

Yazılarımı beğendiğin için teşekkür ederim abi. Mercedes konusuna gelince herkesin gönlünde illaki bir modeli vardır.

Şunu belirteyim Mercedes çok iyi ve sağlam araçlar üretmiş, diğer araçlardan bir derece üst olabilir ama, buda kul yapısı beklentiyi hiç arıza vermeyecek gibi düşünmemek gerekir.

Yinede ben memnunum Mercedesten, Allah nasip etti biniyoruz, Allah'ım hepinize çok çok daha iyilerini nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ömürlük yağ yoktur abi, 300.000 km giden yağ belki vardır onuda senin fiesta görmez zaten rahat ol

He he de üzülmesin :)

Ali kardeş senin motor yaginda hava ve yağ filtren de ömürlük :) Sen hiç değiştirme bunlari para tuzagi. Hanri Fort en klasını koydurmuş Fiesta ya ;)

illa benide çekecen savaşa demi, al işte sana :)

Cepheye hoş geldin Furkan :D

3200 cc V6 motorunla en kisa zamanda Fiestayi bogacagina eminim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

He he de üzülmesin :)

Ali kardeş senin motor yaginda hava ve yağ filtren de ömürlük :) Sen hiç değiştirme bunlari para tuzagi. Hanri Fort en klasını koydurmuş Fiesta ya ;)

Cepheye hoş geldin Furkan :D

3200 cc V6 motorunla en kisa zamanda Fiestayi bogacagina eminim.

Yok abi ben tek atış yaptım, kaçtım :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ford şu anda benim için kullanılabileceğim araba üretmiyor. Ben otomatik vitesten bu yaştan sonra vazgeçmeyeceğime göre şansı SIFIR :) Koskaca firma bu kadar beceriksizmi olur ?

Bu konuda haklsınız ne yazıkki, şuan için benim listemdede yok vallahi :)

Ömürlük yağ yoktur abi, 300.000 km giden yağ belki vardır onuda senin fiesta görmez zaten rahat ol (illa benide çekecen savaşa demi, al işte sana :) )

300.000 km görmezmi, o  kadar emin olma, 300 bine ben yarı ömür derim, Sendeki merso sıfırdan bende olsa beni bırak oğlumun ömrü yetmezdi eskitmeye, standart kullanıcılar için 300 bini göremez, benim için 300 bin km, baskı balata ve fren balatası değişme zamanıdır ancak  :D  şuan 130 bindeyim, anca rodajı bitti sayılır benim için  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu konuda haklsınız ne yazıkki, şuan için benim listemdede yok vallahi :)

300.000 km görmezmi, o  kadar emin olma, 300 bine ben yarı ömür derim, Sendeki merso sıfırdan bende olsa beni bırak oğlumun ömrü yetmezdi eskitmeye, standart kullanıcılar için 300 bini göremez, benim için 300 bin km, baskı balata ve fren balatası değişme zamanıdır ancak  :D  şuan 130 bindeyim, anca rodajı bitti sayılır benim için  :p

Benimki tek atıştı abi size hayırlı atışmalar :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

eline saglik furkan usta dokturmussun yine istersen ortak dukkan acalim seninle :bravo:

ogrenmek istedigim kaporta boya isiyle %100 anlayarak yazilim yaratma isi var bukonular hakkinda bir iki konu acilsada onlarida ogrensek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Motora göre sol tarafı bitirmiştim, bu akşamda sağ tarafın hem lastik contasını hemde sıvı contalı olanını değiştirdim, sağ taraftan sabit yakıt borusu geçtiği için bayağı zorlandım kapağı yerine oturturken, umarım motorun içine toz kir falan kaçmamıştır :)
Sabaha kadar sıvı contanın kurumasını bekleyeceğim için test edemedim. Sabaha Allah'ın izni ile denerim.
Bu iş ile birlikte inşallah bir şey çıkmaz ise bir tek problem dışında (konusunu açacağım) başka bir şey kalmadı.

Ekleme: Sabah işe geldim, çok şükür bir sıkıntı yok :)

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...