İçeriğe Yönlendir

Garantili Aracım

Talha Çayırlı

Recommended Posts

Talha Çayırlı

Selam arkadaşlar herkese saygılar benim  2011 model ford focus hb aracım var  halen garantisi devam edıyorum şimdi bazıları benzınlı olduğu ıcın 40 bın dıyor bazıları 45 bın dıyor   diyelimki 40 bin yada 45 binde  garantili oldugu ıcın periyoduk bakım ücretsizmi yapıyorlar yoksa  ucret veriyorumuz saygılar ...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aracınız garantili olsada yetkili servislerde yapılan bakımlarda ücret ödersiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Aracınız garantili olsada yetkili servislerde yapılan bakımlarda ücret ödersiniz. 

+1

Yorum bağlantısı
Semih Saner

garanti ile bakımın yakından bir ilgisi yoktur ; para,para para :)=servis

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Garanti ile bakımın bir alakası yok ki.. Garanti olsa da bakımlar ücretlidir.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Zaten temel amaç araçları garanti kapsamına sokup müşteri kazanmaktır..İlk 2 yıl garantiye en az ihtiyaç duyulacak  yıllar zaten  tabi fabrikasyon hatalar yoksa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Zaten temel amaç araçları garanti kapsamına sokup müşteri kazanmaktır..İlk 2 yıl garantiye en az ihtiyaç duyulacak  yıllar zaten  tabi fabrikasyon hatalar yoksa

+1

Rutin servis bakıma gitmezseniz de (parayı vermezseniz) araç garanti kapsamından çıkıyor..

Yorum bağlantısı
Murat Gök

+1

Rutin servis bakıma gitmezseniz de (parayı vermezseniz) araç garanti kapsamından çıkıyor..

+1

Kısaca o parayı ne yapıp ne edip bizden alıyor servis..Tam profesyonel soygunculuk..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

+1

Kısaca o parayı ne yapıp ne edip bizden alıyor servis..Tam profesyonel soygunculuk..

+1  :tongue:

Doğru ancak garantinin çok işe yaradığı zamanlarda olabiliyor. Ben eski aracımda komple cam tavanı, direksiyon kutusunu, akü dahil birçok parçayı garanti kapsamında değiştirmiştim. (Yaklaşık 3000 Tl bir meblağ, Fiat Stilo)

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Doğru ancak garantinin çok işe yaradığı zamanlarda olabiliyor. Ben eski aracımda komple cam tavanı, direksiyon kutusunu, akü dahil birçok parçayı garanti kapsamında değiştirmiştim. (Yaklaşık 3000 Tl bir meblağ, Fiat Stilo)

Bence her zaman kasa(servis) kazanıyor Kerem abi..Garantili araca binip de faydalanmayan da yüzlerce müşteri vardır eminim..Umarım sizin parçalar biraz olsun dengelemiştir durumu... :tongue: :tongue:

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence her zaman kasa(servis) kazanıyor Kerem abi..Garantili araca binip de faydalanmayan da yüzlerce müşteri vardır eminim..Umarım sizin parçalar biraz olsun dengelemiştir durumu... :tongue: :tongue:

%50 yanındayım, %50 karşında  :crazy: Bu gözle bakıldığında kasko da boşuna masraf. Arkadaşın babasında 99 model Octavia var ve halen hasarsızlık devam ediyor ve ödeme yapıyor 15 yıldır.. Toplasan 1 araba parası ödemiştir belkide boşu boşuna.. Ama her an kaza yapma riski ile de karşı karşıya. Büyük hasarlı bir kazada cebinden ne kendi aracının, ne karşı tarafın masrafını ödeyebilecek durumu yok. Yani sakal/ bıyık, ot/ değnek ikilemleri gibi ;)  :D

Yorum bağlantısı
Murat Gök

%50 yanındayım, %50 karşında  :crazy: Bu gözle bakıldığında kasko da boşuna masraf. Arkadaşın babasında 99 model Octavia var ve halen hasarsızlık devam ediyor ve ödeme yapıyor 15 yıldır.. Toplasan 1 araba parası ödemiştir belkide boşu boşuna.. Ama her an kaza yapma riski ile de karşı karşıya. Büyük hasarlı bir kazada cebinden ne kendi aracının, ne karşı tarafın masrafını ödeyebilecek durumu yok. Yani sakal/ bıyık, ot/ değnek ikilemleri gibi ;)  :D

Fifty fifty anlaştık o zaman abi..büyük bir paradoks var ortada.. :D:tongue:

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

hocam parasız kimse kimseye bir dilim ekmek vermez

+1

hocam yinede herşey yetkili serviste bitiyor benim araç garantili ama 30 45 ve 60 bin bakımlarına servise gitmedi sonra bir ğarçası bozuldu bir yetkili servise gittim seizin ediginiz gibi dedi tanıdık vasıtasıyla baska bir yetkili servise gittim ve 1200 tl lik işi garantiden bedava yaptırdım

Yorum bağlantısı
Misafir

hocam parasız kimse kimseye bir dilim ekmek vermez

hocam yinede herşey yetkili serviste bitiyor benim araç garantili ama 30 45 ve 60 bin bakımlarına servise gitmedi sonra bir ğarçası bozuldu bir yetkili servise gittim seizin ediginiz gibi dedi tanıdık vasıtasıyla baska bir yetkili servise gittim ve 1200 tl lik işi garantiden bedava yaptırdım

Tanıdık olmayaydı  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

+1

Bi de garantinizi uzatalım diye teklifler veriyorlar ya ben ona uyuz oluyorum. Resmen sizi soymaya devam edelim diyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Bi de garantinizi uzatalım diye teklifler veriyorlar ya ben ona uyuz oluyorum. Resmen sizi soymaya devam edelim diyorlar. 

Garantiyi uzatalım para verelim...Uzayan garanti boyunca bakımlardan yine soysunlar bizi...Bence asıl garantiyi biz onlara veriyoruz ali hocam...Bizi garanti :biggrin:  soyabilirsiniz şüpheniz olmasın diyoruz...El mahkum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Cam tavanlı stilodan çekmeyen duymayacak mıyım ben ya :unsure2: Zaten daha sonra üretmeyi kestiler stiloları da :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Cam tavanlı stilodan çekmeyen duymayacak mıyım ben ya :unsure2: Zaten daha sonra üretmeyi kestiler stiloları da :)

Çok özellikli ama çok dertli bir araçtı ben de duymadım sorun yaşamayan. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim arkadaşım servise gidiyor cam tavan su sızdırıyor diye. Serviste cam tavanı yapmaya çalışırken komple bozuyorlar, davalık olmuşlardı. Servis tamirini yapamadı. Komple yenisi takılmıştı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tek kademe camdan oluşmadığından ve komple tavan baştan sona açılabilir cam olduğundan bence normal bu sorunları yaşamak. Kaldı ki ben su girme problemini C-Max tede yaşadım. şans işi biraz yani.. Bu arada üretim cam tavan yüzünden kesilmedi. F/P tutturamadıkları ve marka imajı sebebi ile kesildi  ;)

2 defa arka arkaya Stilo aldım. Hiçte pişman değilim. Dizelleri 1,6 olsa idi (1,9) ve temiz bir station bulsaydım hemen yine alırdım..

Benim arkadaşım servise gidiyor cam tavan su sızdırıyor diye. Serviste cam tavanı yapmaya çalışırken komple bozuyorlar, davalık olmuşlardı. Servis tamirini yapamadı. Komple yenisi takılmıştı.

Zaten cam tavanı arızalı olanlar satılırken "en fazla 200 liralık masraf var, tırnak kırık, perde bozuk" diye satarlar. Aslında tamir edebilen çok sınırlı sayıdadır TR de bu cam tavanları. Bu sebeple alırken tavanı çalışmayandan uzak durmak gerek. %70 i  komple değişim gerektiriyor..

Yorum bağlantısı
Ali Eren

2 defa arka arkaya Stilo aldım. Hiçte pişman değilim. Dizelleri 1,6 olsa idi (1,9) ve temiz bir station bulsaydım hemen yine alırdım..

Yoksa senin gelin araban mıydı stilo  :p  pardon ya şimdi hatırladım super b idi değil mi o  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Yoksa senin gelin araban mıydı stilo  :p  pardon ya şimdi hatırladım super b idi değil mi o  :D

Ivana Sert.. Aldırdım sinirleri az önce işyeri hekimine.. 2 Zanax attım üstüne.. Ohh mis. Rahat rahat..  :crazy:  :crazy:  :hohoho:  :hohoho:

Ahanda buda benim. Önceki hayatımın beni :crazy: :crazy:,

PpzDhf4.jpg?1

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ivana Sert.. Aldırdım sinirleri az önce işyeri hekimine.. 2 Zanax attım üstüne.. Ohh mis. Rahat rahat..  :crazy:  :crazy:  :hohoho:  :hohoho:

Ahanda buda benim. Önceki hayatımın beni :crazy: :crazy:,

PpzDhf4.jpg?1

Aboooooo. Essah mı len  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Aboooooo. Essah mı len  :D

Hangisi? Sinirleri aldırmam mı? Resimdeki ben mi?  :crazy:  :crazy:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Hangisi? Sinirleri aldırmam mı? Resimdeki ben mi?  :crazy:  :crazy:

İkisi de  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...