İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.4I 205/45/16 Lastik

D. Alper Toprak

Recommended Posts

D. Alper Toprak

arkadaşlar orjinal ford fiesta 16" janta 205/45/16 takarsam sorun yaşarmıyım ? yakıt performans durumu farkedermi ? ayrıca bir sitede (dunlop sp sport lm703) marka bir lastik çok uygun gördüm bu lastik hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkadaşlar orjinal ford fiesta 16" janta 205/45/16 takarsam sorun yaşarmıyım ? yakıt performans durumu farkedermi ? ayrıca bir sitede (dunlop sp sport lm703) marka bir lastik çok uygun gördüm bu lastik hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

O lastikler 3 senelik çıktı. Petlas'a bakının derim.

Yorum bağlantısı
D. Alper Toprak

doğru saklanırsa 10 yıl ömür falan diyolar ama bilemedim ? ayrıca 205 acaba aracımı yorarmı? 

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

orjinal 195-45-16 ama sen 205 takıcaksan

Benim şahsi fikrim olur.

Çünkü 17 jant olsaydı ölçüler 205-40-17 olacaktı bu durumda.

Yorum bağlantısı
Misafir

205/40/17 olur.

195/45/16 takın rahat edin fabrika biseyler hesaplamis ki o değeri koymuş :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Lm 703 ten uzak durun.Petlas pt741 serisi lastik bakın.Emin olun daha iyi.

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Dün 205/45/17 pt741 taktim beklentilerimin üzerinde çıktı yumuşak ve ses yok

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

http://www.kliksa.com/urun/michelin-205-55-r16-91v-primacy-3-oto-lastigi/901907015

aracımda su an primacy hp var  memnundum ama eskidi artık halen lastıkler yumusak ve yol tutusu üst düzeyde ben memnun kaldım  bu defada kliksa da primacy 3 varmış 2 tane sipariş verdim fabrika hangi lastiği tak diyorsa şaşmayacaksın sırf gorüntü için hem cebine hem aracına hemde güvenliğini tehlikeye atmaya değmez

aracın yakıtını ister istemez arttıracaktır

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

dunloptan uzak durun diyorlar kullanmadım ama tavsiye eden de yok tabanı genişlettiğin zaman jantın o tabana uygun değilse verim de alamazsın yol tutuşun azalır cm kareye denk gelen basınç düşeceği için yol tutusunda azalacaktır (karda lastiğin havasını indirip daha az kayacagını zannederdik ama yanlış bi bilgi tabanı genişletmek sadece görüntü yü değiştirir olumlu etkisi yoktur) eski aracımda lastikler  taban ölçülerinden 1 boy büyügü  takılıydı (eski sahibi tarafından takılmış) ciddi manada kızaklama oluyordu ani frenlerde 

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
D. Alper Toprak

195/45/16 jant-lastikte sorun şuki yanak cok ince ve jant yamuluyor ayrıca cok rahatsız... oda yetmezmiş gibi lastikleri çok pahalı... elbette fabrika verileri iyidir ama jantların yamuğunu daha yeni düzelttirdim yamulmadan şu işe bakayım dedim... 205-45-16 lastik olunca yanak daha geniş... arabayı cok yormazsa alayım die düşündüm... 195-50-16 takınca yüzde 3.5 fark oluyor pek önermiyorlar...

ankarada olsaydın 205-45-16 sıfır petlaslarım vardı :biggrin:

uygun fiyata verirsen kargolayıverin :) devrim bey:)

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Formda ilanim vardı kardeş fiesta titanyum jantlarla beraber 1000 demiştim hadi kargoda bana ait olsun :)

Yorum bağlantısı
D. Alper Toprak

valla devrim bey jant lastik on numara olurmuş sizin jantlarda temizmiş ama jantlara yeni bakım yaptırdım ve lastiklerde v desen ... 

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Bende çok hevesle almıştım bunlari sadece 200 km kullandım 17" sevdasindan bunlar boşa çıktı :)

Yorum bağlantısı
D. Alper Toprak

gerekirse 15 jant bulacağım .... orjinal 15 jant lastik bulursam ne güzel olur böyle olmayacak...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...