İçeriğe Yönlendir

Tüm Araçların Kronik Sorunları

Nuri Demir

Recommended Posts

Nuri Demir

Arkadaşlar merhaba.... Herkese rehberlik etmesi amacıyla tüm araçların bilinen kronik sorunlarını yazarsak çok faydalı bir başlık olacağını düşünüyorum...Aklıma gelenleri yazayım devamını sizlerden bekliyorum

Ae101 kasa toyota: kızaklama sorunu
2001-2002 toyota:yağ eksiltme sorunu
Ford focusların bazı modellerinde (modelini hatırlamıyorum):kronik hareret sorunu vardır

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Iyi cok guzel olur da boyle konu cok daginik olmaz mi?Cok genel kaciyor sanki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Iyi cok guzel olur da boyle konu cok daginik olmaz mi?Cok genel kaciyor sanki..

Katılıyorum. Zaten başlıklar altında forumda sıralanıyor bir çoğu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Modellere göre ayrılması gerekiyor bence bu şekilde çok dağınık olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Kronik sorun olduğunu kanısına nasıl varacağız ?

Bir ya da birkaçımızın başına gelen bir duruma kronik sorun demek , marka ve modeli haksız yere karalamak olmaz mı ? 

Araçlarımızda karşılaştığımız sorunları , ilgili bölüm ve konularda sorun-çözüm şeklinde belirtebiliryoruz. Öneriniz gerçekten önemli bir arşiv oluşturabilir , fakat sorunun kronikliği kanısına varma hususunda bir standart belirmek imkansız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bir ya da birkaçımızın başına gelen bir duruma kronik sorun demek , marka ve modeli haksız yere karalamak olmaz mı ?

Araçlarımızda karşılaştığımız sorunları , ilgili bölüm ve konularda sorun-çözüm şeklinde belirtebiliryoruz. Öneriniz gerçekten önemli bir arşiv oluşturabilir , fakat sorunun kronikliği kanısına varma hususunda bir standart belirmek imkansız.

Örneğin focus mk 2 ve 2.5 için, milyonları ilgilendiren kronik sorunları yazabilirim ben, çözümleriyle birlikte hemde :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Model vermeden tüm araçların kronik sorunu "YAKIT, LASTİK ve AŞINAN TÜM PARÇALAR"  :crazy: Bitmeyen/ kaybolmayan/ masrafsız araç istiyorum..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Servislerin kabul etttiği  kronik sorunlar var. Bir kriter servis olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Örneğin focus mk 2 ve 2.5 için, milyonları ilgilendiren kronik sorunları yazabilirim ben, çözümleriyle birlikte hemde :)

Yani aynı sorun tüm mk II Focus'larda var ve Firma ya da servisleri bu durumu kabul ediyor. Bu şekilde ise kronik denilir.

Fakat yalnızca bir ya da birkaç araçta oluşmuş bir soruna kronik denilirse ne yapacağız ? Böyle bir durumu denetleyecek bir otorite yahut merci lazım. O da yok. Aksi taktirde marka ya da bir modeli karalamış oluruz. 

Evet , yetkili servis kabul ediyor ise , sorun kroniktir. 

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Yani aynı sorun tüm mk II Focus'larda var ve Firma ya da servisleri bu durumu kabul ediyor. Bu şekilde ise kronik denilir.

Fakat yalnızca bir ya da birkaç araçta oluşmuş bir soruna kronik denilirse ne yapacağız ? Böyle bir durumu denetleyecek bir otorite yahut merci lazım. O da yok. Aksi taktirde marka ya da bir modeli karalamış oluruz.

Örneğin vites halatının, ısı kalkanına değmesi 10 focustan birinde mutlaka rastlıyorum..

Titaniumlarda torpido üst kapağının bozulması yetkili servis 530TL fiyat ile yapıyor. Ama yetkili bunu kabullenmiyor. Ama tüm kullanıcılarda bu kanseri bilir ne yapacağız ?

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Focus1lerde geri vitese bazen geçmeme sorunu ? bir kaç kişide daha duymuştum ben.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fiesta direksiyon kutusu sorunu.
Son kasada tabii...
Örneğin vites halatının, ısı kalkanına değmesi 10 focustan birinde mutlaka rastlıyorum..Titaniumlarda torpido üst kapağının bozulması yetkili servis 530TL fiyat ile yapıyor. Ama yetkili bunu kabullenmiyor. Ama tüm kullanıcılarda bu kanseri bilir ne yapacağız ?
Biri cikip mahkemeye verecek ve kesin kazanacak, diğerlerinde emsal gösterip kazanacak, zaman içinde otosan da buna uygun davranmayı öğrenecek, hak aramayi bilmeyen bir toplumuz ne yazikki... tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nuri Demir

Evet bu kesin olarak bize kronik sorun olacağını gösterir...Diğer türlü çoğunluğun ortak sıkıntılarıda sayılabilir ama bilimsellik açısından bi kesinlik sağlamayabilir gerçi burası da forum zaten görüşler paylaşılıyor Tübitak ın dünya çağındaki bilimsel istatistik forumu değil zaten... bence herkes rahat bi şekilde gerek servisin kabul ettiği gerekse halk arasında en sık rastlanan sorunları paylaşabilir...Diğer bir husus her markaya ayrı başlık açma hususunu modereatör abiler daha iyi bilir her markanın teknik bölümüne bu konu kopyalanıp o modelle ilgili herkesin görüşü o başlık altında yazılabilir böylece aradığı marka için tek tek sayfalarca okumasına gerek kalmaz direkt istediği markaya ait sabit başlığı açar ve okur...yönetici abilerime duyururulur....

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

megane2 de açı kaydırıcı (yağlı kasnak)  sorunu var

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

207 ve 308 de kullanılan BMW motorlarında yağ eksiltme sorunu var...

Yorum bağlantısı
Nuri Demir

Anladağım kadarıyla focus 1 ,2, 2.5 larda sağlam bir aks sorunu mevcut...en iyisi focus 3 sanırım

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

2002-2008 arasi fiesta tdci lerde enjektor pullarinin kacirmasi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...