İçeriğe Yönlendir

Falken Lastik Hakkında Görüşler

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Merhabalar,

Başlıkta belirttigim gibi falken lastikler hakkında bilgi, tecrübe sahibi olanlar var mıdır?

195/45 r16 ebatinda lastik bakiniyorum bu ara. Uluslararası testlerde iyi notlar almış. Türkiyede pek yaygın görünmüyor ancak buldugum sitelerde de kendinden daha düşük puan alan lastiklerden bile fiyat olarak uygun.

Hankook ventus

Pirelli pzero nero gt

kumho ecsta kh31

Petlas741

Seklinde alternatifler var kafamda. Petlas genel olarak f/p ürünü ancak biraz daha iyi birşey arıyorum. Aradaki fiyat farkı degmeyecek ise büyük ihtimal petlas alacağım

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arada düzenleme sürem dolduğundan mükerrer mesaj yazmak durumunda kalıyorum

Falken ziex ze914 modeli

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Ozan o kadar çok marka varki bende senin gibi hep kararsızım.Ama ben tercihimi Pt741 den yana kullanıcam sanırım.

KqXV03.jpg

wj7mGJ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

araştırma ve yorumlara bakarsan ülkemizde malesef kaymak gibi yollar olmadığı için bridgestone veya lassa alın diyorlar malesef yeni lastikte yol tutsun sessiz olsun diyoruz ama sessiz lastiklerde yapısı itibari ile yanak yumuşak olduğu için cukurlarda balon yapıyor hadi lastik çöpe

haberin olsun kardeşim pazartesiye kadar kliksada %10 indirim var oto aksesuarda

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/255283-lastik-tercihi/page-2#entry2286192

Yorum bağlantısı
Misafir

AB etiketlerini çok önemsiyorum açıkçası markalar kendileri veriyor ancak adac testlerinde falken iyi sonuçlar almış. Türkiyede kullananlarda da memnun olan çok gibi. Petlas ıslak zeminde zayıf şeklinde yorumlar okudum.

Şuan araçta pzero nero var 45bin kmlik nerdeyse hala yol tutus iyi ancak fren kabiliyeti gitti. Gt versiyonlari güçlendirilmiş Çağlar abi çok memnundu. 45 bin kmdir standart olan bile istanbulda balon yapmamış aslında o yüzden pirelli sıcak geliyor.

Yazmayı unutmuşum bir de toyolar var t1r. V desenli ancak çok sessiz demişler ve memnun olan ondan da çok

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Falken markası ile ilgili tek tecrübem abimin 10 yıl kadar önce kartal aracına dört tane falken takmıştık 2 gün sonra balon yapmıştı bi daha mı aman aman 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Falken'in 175/65/14 ebatını kullandım 4 yıl. Ne balon ne de başka sıkıntı yaşadım.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

AB etiketlerini çok önemsiyorum açıkçası markalar kendileri veriyor ancak adac testlerinde falken iyi sonuçlar almış. Türkiyede kullananlarda da memnun olan çok gibi. Petlas ıslak zeminde zayıf şeklinde yorumlar okudum.

Şuan araçta pzero nero var 45bin kmlik nerdeyse hala yol tutus iyi ancak fren kabiliyeti gitti. Gt versiyonlari güçlendirilmiş Çağlar abi çok memnundu. 45 bin kmdir standart olan bile istanbulda balon yapmamış aslında o yüzden pirelli sıcak geliyor.

Yazmayı unutmuşum bir de toyolar var t1r. V desenli ancak çok sessiz demişler ve memnun olan ondan da çok

ozan toyo t1r lar ömrü çok kisa lastiklerdir

Yorum bağlantısı
Misafir

ozan toyo t1r lar ömrü çok kisa lastiklerdir

Doğrudur abi herkes çok yumuşak olduğundan bahsetmiş çünkü

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Doğrudur abi herkes çok yumuşak olduğundan bahsetmiş çünkü

20 000 civari duydum ömrünü :D 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

ozan ben pirelliyi pek sevmem çok gürültülü bi lastik ama pzero hakkında olumsuz bişey söyleyen duymadım gibi birşey eğer bütcen elveriyorsa pzero al 195 45 biraz sıkıntılı bi ebat riske girmeye pek değmez sonuçta aracın 110 ps yerle tek temasın lastiklerin  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

ozan ben pirelliyi pek sevmem çok gürültülü bi lastik ama pzero hakkında olumsuz bişey söyleyen duymadım gibi birşey eğer bütcen elveriyorsa pzero al 195 45 biraz sıkıntılı bi ebat riske girmeye pek değmez sonuçta aracın 110 ps yerle tek temasın lastiklerin :)

Evet pirelli nin bu modeli oldukça begeniliyor. Aynen öyle pek riske girmek istemiyorum araç güçlü ama frenler malum fiesta. Arka kampana o yüzden ıslak zemin icin iyi bir lastik almak istiyorum.

Konuyu görmüştüm teşekkür ederim tekrar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...