İçeriğe Yönlendir

Debriyaj Sorunu Mu? (2.0d jaguar xtype)

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Arkadaşlar hepinizin bildiği üzere 2.0d jaguar xtype ım da devir takılması sorunu yaşıyordum.Çözümünü bulamamıştık bende artık bu şekilde kullanıyordum.Yeni sorun olduğu için yeni konu acma gereği duydum.Yaklaşık 5 gün önce bir şey fark ettim,vites geçişlerinde hala devir takılı kalıyor,yalnız mesela 2 den 3 e geçerken devir takılı kalıyor ama 2 den 3 e atmadan boşa atıp 1 kere debriyaja basıp çekiyorum devir hemen düşüyor ve ondan sonra vitese geçiyorum.Acaba bu devir takılması debriyaj pedalından mıdır? Baskı balata ayırmıyor mu acaba? aklıma gelebilecek bunlar sizin görüşleriniz nelerdir acaba? 

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

vites geçişinde boşa atttıgınızda veya debriyaja bastığınızda devir durumu nedir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu sorun çözülmüştü diye hatırlıyorum? Bi de pazar günü 30dk da yanıt almak imkansız :)

Yorum bağlantısı
Misafir

vites geçişinde boşa atttıgınızda veya debriyaja bastığınızda devir durumu nedir

Vites geçişinde hangi devirde vitesi değiştirirsem o devirde takılı kalıyor kafasına göre ya takılıyor yada takılmıyor.Bende vites atarken başa alıp debriyaja çekip basıp devir normale dönünce atıyorum.

Bu sorun çözülmüştü diye hatırlıyorum? Bi de pazar günü 30dk da yanıt almak imkansız :)

Abi bilmiyorum 2-3 gün devir takılmamıştı sonra yine başladı sorun.

En sonunda yok parasına satıcam arabayı o olucak.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vites geçişinde hangi devirde vitesi değiştirirsem o devirde takılı kalıyor kafasına göre ya takılıyor yada takılmıyor.Bende vites atarken başa alıp debriyaja çekip basıp devir normale dönünce atıyorum.

Abi bilmiyorum 2-3 gün devir takılmamıştı sonra yine başladı sorun.

En sonunda yok parasına satıcam arabayı o olucak.

Bunun için araç satılmaz. Debriyajı da değiştirin. Kaçırıyor olabilir tabii ki.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bunun için araç satılmaz. Debriyajı da değiştirin. Kaçırıyor olabilir tabii ki.

Sani abi baskı balata yeni değişti 2 ay olmadı. Baskı balata değişmeden öncede kafasına göre çok nadir devir takılı kalıyordu son zamanlara doğru çok yapmaya başlamıştı ve bende baskı balata dan süphelenip değişim yaptım ama yine aynı anlamadım.

Sanki cins ,alakasız yani bu yazdıklarının dışında bir hata var.

Oktay abi aynen katılıyorum çok cins bir sorun ama kafama taktım bu sorunu cözücem ama nasıl? ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oktay abi aynen katılıyorum çok cins bir sorun ama kafama taktım bu sorunu cözücem ama nasıl? ;)

İstanbul da Osman usta seni bekler ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Debriyaj müşürü olabilir mi ? Beyne debriyaja basıldığı sinyali gitmiyordur belki.

Yorum bağlantısı
Misafir

İstanbul da Osman usta seni bekler ;)

En sonunda Osman abinin yanına gidicem o olucak.

Debriyaj müşürü olabilir mi ? Beyne debriyaja basıldığı sinyali gitmiyordur belki.

Tam olarak bilmiyoruz ama debriyajla olduğu kesin cünkü vites geçişlerinde devir takılı kalıyor, bende vitese atmadan önce boşa alıp debriyaja çekip basıyorum devir normale dönüyor sonra vitese geciyorum. Bu şekil yapmazsam yarım debriyaj yapmışım gibi araba öne atıyor kendini devir takılı kaldığı için.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Debriyaj müşürünü temizletip deneyin.Düzelmezse en fazla temizlenmiş olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

Debriyaj müşürünü temizletip deneyin.Düzelmezse en fazla temizlenmiş olur.

Debriyaj müşürünüde 1 ay önce kendi ellerimle temizledim pedalların ordaki bölümü söküp yaptım banamısın demedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...