İçeriğe Yönlendir

Taşınabilir Disk Tavsiyesi

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Merhaba,

full hd film olayını biraz abarttım sanırım, her film en az 15gb :)

haliyle 500gb diskim yetmez oldu.

arşivlik filmler evdeki media playerın içindeki sabit diskte. güncel filmleri işten eve taşımak amaçlı 1tb disk alacağım.

hepsiburada'da hediye çekim var.

aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz ?

Samsung M3 1TB 2.5'' USB 3.0

Link

WD Elements 1TB 2.5'' USB 3.0 Taşınabilir Disk

Link

Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0 Taşınabilir Disk

Link

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Misafir

Marka olarak WD diyorlar ama hemen hemen hepsi aynı aslında. En uygun fiyatlısını alın bence. Ancak 500 GB yetmiyorsa 1 TB de yetmeyecektir. 3 TB filan bakın çok fiyat farkı yoksa..

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Bizim burdaki A101 de vardı .Tanıdık kendi arkadaşları için ayırmış iki tane.İsterseniz marka ve kapasite bilgisi öğrenebilrim sizin için.

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

bunlar 2,5" lik diskler. 3TB yok sanırım.

çoğu televizyon max. 1TB'lık disk okuyabiliyor.

bir şekilde yettireceğim artık :)

Bizim burdaki A101 de vardı .Tanıdık kendi arkadaşları için ayırmış iki tane.İsterseniz marka ve kapasite bilgisi öğrenebilrim sizin için.

ilginize teşekkürler, internetten baktım az önce 3,5" lik 1tb disk imiş. bana 2,5" lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hemen hemen aynıdırlar, belki içindeki disk bile aynı olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Samsung varsa Samsung alınır. Kullandığım diskler arasında diğerlerine göre daha sessiz. Elimde 1tb samsung, 1tb toşiba, 2 tane 750mb toşiba, 1 tane 500gb wd, 2-3 tane de 80-160 arası samsung var, Kanaatimi buna göre oluşturdum.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

TV'ler 2 TB'ta kadar okuyabiliyor. Hdd alacaksaniz Samsung alin, yıllarca arşiv yaptim 12 TB full HD arsivim vardi, tüm markalari deneme fırsatım oldu. WD çöktü RAW oldu gitti, seagate elektriksel problemler yüzünden gitti, samsung en dayaniklisi çıktı. Eğer başlamadıysanız arşiv yapmaya hiç başlamayın :D Ben evlenince sattım ne var ne yok :D

hmmmm, 2TB konusunda emin misiniz ? doğrusu almışken 2TB almayı düşündün önce ama TV'lerin max 1 TB okuyabildiğini biliyordum.

gerçi 2-3 sene önceki bilgiydi, TV'ler de gelişmiştir :)

çok arşivci değilim, ama matrix, yüzüklerin efendisi, star wars gibi filmler elimin altında olsun isterim hep :)

bir de kızım için animasyon serisi var...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Matrix 1-2-3 Bluray disk (111 GB), Yüzüklerin Efendisi ilk üç film 75 GB, Terminator, Karayip korsanları, batman serisi, Testere serisi, örümcem adam, x man,, yeşil dev, demir adam........................ uzaaaaarrrr gider :D Hepsi 1080p ve çift sesli idi :) Animasyon serisi bile vardı...  Yol yakınken bırakın :D

henüz 3D TV almadım ama film arşivine başladım bile :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Kurumda yaklaşık 50 adet 1Tb WD kullanıyoruz, hiç birinde en ufak bir sorun yaşamadık.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

WD alamyında ne alırsanız alın. ,

2,5" ler çabuk bozuluyor. Arşiv için 3,5" almanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek
(düzenlendi)

samsung bi tık önde gibi.

1tb ile 2tb arasında kararsızım. TV'ler kaç destekliyoru görebileceğim bir link var mı ?

bir de evde popcornhour a-210 media player var, o da destekler mi araştırmam lazım.

tarihinde Yılmaz Ertek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

gerçekten bir film arşivkolikseniz bir adet grafik chipseti iyi olan minibox pclerden ve yanında çoklu disk takılabilen ünitelerden tavsiye ederim. Doldurun diskleri istediğiniz ölçülerde.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

gerçekten bir film arşivkolikseniz bir adet grafik chipseti iyi olan minibox pclerden ve yanında çoklu disk takılabilen ünitelerden tavsiye ederim. Doldurun diskleri istediğiniz ölçülerde.

yok yaa, o kadar abartı bir arşivim yok. mediaplayerin içindeki disk yetiyor.

evden işe, işten eve taşımak için, izle sil yapacağım filmler için alacağım bu diski.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

O zaman al geç birini :p Bu kadar kafa yormaya gerek yok derim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

O zaman al geç birini :p Bu kadar kafa yormaya gerek yok derim. 

samsung 2tb alacağım sanırım. benim media player destekliyor (gibi) 

desteklediğini yazan 1-2 kullanıcı okudum :)

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bildiğim kadarıyla WD 3 yıl garanti veriyor, okuma yazma hızları hepsi aynı olduğu için garanti ömrü daha önemli olur bu konuda..

Bence içinde barındırılacak datanın önemli olup olmadığı göz önüne alınmalı.

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben de üç tane taşınabilir disk var LG,Toshiba ve Seagate performansından en memnun olduğum marka seagate, şimdi yeni bir tane daha almam gerekiyor tecihim yine seagate olacak... :)

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar
(düzenlendi)

2012'de aldığım LE40D550 model Samsung TV'de aşağıda belirttiğim hard diskleri sürekli kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sorun çıkarmadı 

Samsung 1.5 TB HDD Story Station (3.5" harici güç)        Yanınızda taşıma açısından çok kötü...

Samsung M3 1 TB HDD (2.5") Sürekli Tv'ye takılı              Ceketin cebine bile koyabilirsiniz...

Samsung'un tüm ürünlerini seviyorum. Tavsiye ederim.

Edit: Samsung HDD'ler Seagate tarafından üretiliyor :)  Seagate

tarihinde Bülent Serdar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

şöyle bir durum oldu :

şirketten bir arkadaş geçen hafta seagate olanını almış, hediye edecekmiş başka birine.

o iş olmamış. diski de açıp içine film vs. yüklediği için iade edememiş.

bunu öğrenince hem benim hem de onun işi görülsün diye, diski ben aldım.

ona da hepsiburadadan ihtiyacı olan başka bir şey aldık... 

yani, bu kadar yazışma sonrası arkadaşın elindeki disk ne marka olmuş olsaydı onu almış olacaktım, kısmet hakkaten bazı şeyler :)

teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...