İçeriğe Yönlendir

İlk Muayenemizi Olduk

Recep Güney

Recommended Posts

Recep Güney

bugün aracımın ilk egzoz ve fenni muayenesini yaptırdım.15 gün vardı aslında bitmesine ama boş günümde halledeyim dedim. egzoz muayenesinden kusursuz geçtik fenni muayenede ise 8 hafif kusur aldık bunlardan dördü far ayarı düşük yönü hatalı, 1 i sis farı şiddeti düşük, camlar filmli yangın söndürme tüpü kontrol süresi geçmiş. son olarak ise dikkatimi çekenfabrika tip etiketi eksik veya yanlış bilgi var yazıyor. ne olduğunu sordum kaputu açınca biryerde metal levha üzerinde aracın şasi no vb bilgilerinin yazılı olması lazım dedi motorun heryerine baktım ama göremedim focus 2.5 kullanıcılarından ve bilenlerden rica ediyorum bizim aracımızda nerde bu levha?

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak

Bende ilk muaynemi 2ay önce yaptırdım sadece cam filmi egsoz boruları(wrc çift egsoz) far ayarı hatalı kusurları aldım. Aracım 2011 f 2.5 tdcı collection. Dediğiniz levha/sticker hakkında bilgim yok. Yeni arabada bunu bulamamalarıda çok saçma gerçekten. Ayrıca tahminim şu yönde sürücü yönündeki sileceğin orda camın alt bölümünde bir numara yazıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

bugün aracımın ilk egzoz ve fenni muayenesini yaptırdım.15 gün vardı aslında bitmesine ama boş günümde halledeyim dedim. egzoz muayenesinden kusursuz geçtik fenni muayenede ise 8 hafif kusur aldık bunlardan dördü far ayarı düşük yönü hatalı, 1 i sis farı şiddeti düşük, camlar filmli yangın söndürme tüpü kontrol süresi geçmiş. son olarak ise dikkatimi çekenfabrika tip etiketi eksik veya yanlış bilgi var yazıyor. ne olduğunu sordum kaputu açınca biryerde metal levha üzerinde aracın şasi no vb bilgilerinin yazılı olması lazım dedi motorun heryerine baktım ama göremedim focus 2.5 kullanıcılarından ve bilenlerden rica ediyorum bizim aracımızda nerde bu levha?

O etiketi Ford bile bilmiyor :D 

Boşverin, her halükarda geçmişsiniz. Geçmiş olsun ;) 

Yorum bağlantısı
Recep Güney

evet yolcu tarafındaki döşemeyi kaldırıp baktılar şasi no da cam da yazıyor diğer kusurları anladım da ona bir anlam veremedim bilginize danışayım dedim çok teşekkürler.

aracımın aydınlatmalarının yetersiz olduğunu düşünüyorum bende bugün ampul alayım diyorum osram night breaker plus almayı düşünüyorum ama  kısa uzuun ampul ayrımı bide sis de dahil numaraları nelerdir h7 h1 h4 ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

O kronik kusur. 2011 model Ferrari de bile çıkar  :D  ;) Takmayın fazla. Far ayarı yaptırıp gidende "far ayarsız" çıkar. Yeni silecek takıp gidende "silecekler problemli" çıkar. Sorun değil yani. Mutlak iki satır yazarlar. Boşuna gitmemiş olun diye :biggrin:

Yorum bağlantısı
Emre Tatlı

evet yolcu tarafındaki döşemeyi kaldırıp baktılar şasi no da cam da yazıyor diğer kusurları anladım da ona bir anlam veremedim bilginize danışayım dedim çok teşekkürler.

aracımın aydınlatmalarının yetersiz olduğunu düşünüyorum bende bugün ampul alayım diyorum osram night breaker plus almayı düşünüyorum ama  kısa uzuun ampul ayrımı bide sis de dahil numaraları nelerdir h7 h1 h4 ?

kısa farlar h7 uzun farlar h1,   ( sis farı h15 diye hatırlıyorum ama emin değilim) nigth breaker yerine osram cool blue mega 4300 kelvin almanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

h8 35w olması gerekiyor f2.5 de. h11 de takan var ufak bi parçayı kırarak ama 55w olduğundan sis farını karartabilir.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

kullanma klavuzuna baktım şimdi kısa h7 55 watt uzun h1  55 watt sis h11 55 watt diyor.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Osram NBR (Night Breaker Plus ) yerine yenisi çıktı. Osram NBU (Night Breaker Unlimited) olarak geçiyor. Bu NBR'den daha iyi. Sadece kısalara H7 alsanız işinizi görecektir ;)

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Osram NBR (Night Breaker Plus ) yerine yenisi çıktı. Osram NBU (Night Breaker Unlimited) olarak geçiyor. Bu NBR'den daha iyi. Sadece kısalara H7 alsanız işinizi görecektir ;)

Arkadaş bu piyasada iyice elektronik piyasasına döndü. Yeni çıkanların hızına yetişemiyoruz. 6 ay önce aldıklarımız tarihi eser oluyor :(  Kaç para bakim bu NBU lar ;) Var mı sende :fiuw:

Yorum bağlantısı
Recep Güney

90 tl sanırım hepsiburadada öyle idi

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaş bu piyasada iyice elektronik piyasasına döndü. Yeni çıkanların hızına yetişemiyoruz. 6 ay önce aldıklarımız tarihi eser oluyor :(  Kaç para bakim bu NBU lar ;) Var mı sende :fiuw:

Geçen gördüm bende NBR'ye nazaran çok daha iyiymis, benim araca düşünmüyor değilim :)

70 TL civarında demişti yanlış hatırlamıyorsam. Lazımsa sorayım Buluruz ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçen gördüm bende NBR'ye nazaran çok daha iyiymis, benim araca düşünmüyor değilim :)

70 TL civarında demişti yanlış hatırlamıyorsam. Lazımsa sorayım Buluruz ;)

:good1: Fiyat iyi. Bunların patlaması eli kulağındadır. İlk iş bi takım almak olacak. hem şu yarım kalan hesabıda kapatmış oluruz ;)

HB MB tıraş arkadaşlar. En iyi fiyat Tolgahan da ;)  :bravo:

Özellikle Ankara daysanız kargoda vermeyeceksiniz. Hepten bedavaya alacaksınız yani  ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

:good1: Fiyat iyi. Bunların patlaması eli kulağındadır. İlk iş bi takım almak olacak. hem şu yarım kalan hesabıda kapatmış oluruz ;)

HB MB tıraş arkadaşlar. En iyi fiyat Tolgahan da ;)  :bravo:

Özellikle Ankara daysanız kargoda vermeyeceksiniz. Hepten bedavaya alacaksınız yani  ;)

Sağol kardeşim :flowers: 

Ya ne yarım kalan hesabı ben unuttum bile sorun yok ;) Sen ne zaman istersen hallederiz, fiyatı da netleştiririz o esnada ;) 

Yorum bağlantısı
Recep Güney

aslında benim aklımdan geçen bi xenon ama bulmak da zor meblağ da yüksek oluyor sanırım.. bu yeni osram unlimited ayarlarsanız ben 23 nisanda ankara da olacağım inşallah alabilirim tolgahan bey kerem bey en iyi fiyatın sizde olduğunu söyledi:)

Sağol kardeşim :flowers:

Ya ne yarım kalan hesabı ben unuttum bile sorun yok ;) Sen ne zaman istersen hallederiz, fiyatı da netleştiririz o esnada ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

aslında benim aklımdan geçen bi xenon ama bulmak da zor meblağ da yüksek oluyor sanırım.. bu yeni osram unlimited ayarlarsanız ben 23 nisanda ankara da olacağım inşallah alabilirim tolgahan bey kerem bey en iyi fiyatın sizde olduğunu söyledi:)

Sorayım fiyatını Recep bey. Ne istediğinizi tam yazarmısınız? H7? H11? ben fiyatını öğreneyim. 

23 Nisan da ben burada olurmuyum bilmiyorum ama kargo ile göndeririz, problem yok ;) 

Yorum bağlantısı
Recep Güney

siz h7 kısalara tak yeter dediniz o zaman bende h7 istiyorum:) 23-24 nisanda ordayım arkadaşımın düğünü var 23 ünde. 24 ünde de gezerim biraz evet kargo ile de olur size zahmet vermek istemem tolgahan bey hb de 93 tlyi görünce almaktan vazgeçmiştim herkes ömrü kısa ford araçlarda diye yazmış ama bi xenon hevesimi törpülemek için biraz daha aydınlık ampullere ihtiyacım var:)

Sorayım fiyatını Recep bey. Ne istediğinizi tam yazarmısınız? H7? H11? ben fiyatını öğreneyim. 

23 Nisan da ben burada olurmuyum bilmiyorum ama kargo ile göndeririz, problem yok ;)

şimdi şuhttp://www.osramampul.com/19-h7  siteyi buldum burdaki fiyatlar iyi gibi bence sizce nasıl? iyi derseniz direk burdan alayım sizi hiç yormayayım.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

siteyi çok sevdim ya canlı destek vardı yazdım hemen cevap verdiler

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Geçmiş olsun bende bir ay önce yaptırmıştım far ayarını aynı şekilde hekese yazıyorlar artık, bir gün önce silecekleri değiştirmeme rağmen silecekler eski yazmışlardı... :unsure2: ayrıca yangın tüpü de bagajda değil sürücünün yanında duracakmış yer var sankide... :)  şaşkın bir şekilde  geçmiştik muayeneden...Teselli olduğum konu da eksoz emisyonumun mükemmel ve lastiklerimin durumunun iyi çıkmasıydı... :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

siz h7 kısalara tak yeter dediniz o zaman bende h7 istiyorum:) 23-24 nisanda ordayım arkadaşımın düğünü var 23 ünde. 24 ünde de gezerim biraz evet kargo ile de olur size zahmet vermek istemem tolgahan bey hb de 93 tlyi görünce almaktan vazgeçmiştim herkes ömrü kısa ford araçlarda diye yazmış ama bi xenon hevesimi törpülemek için biraz daha aydınlık ampullere ihtiyacım var:)

şimdi şuhttp://www.osramampul.com/19-h7  siteyi buldum burdaki fiyatlar iyi gibi bence sizce nasıl? iyi derseniz direk burdan alayım sizi hiç yormayayım.

Siz nasıl isterseniz. Isterseniz buradan alın isterseniz gönderteyim. Karar sizin ;)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

siteyi çok sevdim ya canlı destek vardı yazdım hemen cevap verdiler

Keşke her sitede böyle olsa....

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Siz nasıl isterseniz. Isterseniz buradan alın isterseniz gönderteyim. Karar sizin ;)

Tolgahan bey bu siteden siparis verdim cok tesekkur ederim.
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Gönderilen Resim

Sonunda osramlarin geldi:) ilk firsatta takacagim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...