İçeriğe Yönlendir

Porsche Motor Küçültüyor!

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Porsche motor küçültüyor!

Porsche, Boxster ve Cayman modellerinin yeni jenerasyonlarının 4 silindirli motora sahip olacağını açıkladı.

Porsche, Cayman ve Boxter modellerinde 4 silindirli motora geçiyor. Böylece egzoz emisyonlarını düşürecekler. Porsche’nin "downsizing" stratejisi devam ediyor. Üretilecek yeni dört silindirli boxer motor 400 HP’ye kadar güç üretebilecek. Cayman ve Boxter'dan önce markanın kompakt crossover modeli Macan’da muhtemelen 2014 yılının sonlarına doğru dört silindirli bir motor göreceğiz.

1Ye030s.jpg?1

Alıntı: MSN Otomobil

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Fiyatı da küçültse iyiydi.Yaşarsak  bu küçülen motorun 2014 modelini  20 sene sonra alabilirdik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Fiyatı da küçültse iyiydi.Yaşarsak  bu küçülen motorun 2014 modelini  20 sene sonra alabilirdik

Allah ömür versin abim.. Napcan Porşe' yi, al Bmw 1 i 74 bine bak keyfine  ;)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Allah ömür versin abim.. Napcan Porşe' yi, al Bmw 1 i 74 bine bak keyfine  ;)

2012 Bmw 1.16 d yi kullandım sarmadı pek..Hele geri vitesi bulmak baya maharet istiyormuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

4 silindirli motorda 400 beygir üretecekse fiyatı da pek bizi sarmayacak gibi olur demek geliyor içimden....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Puhaaaahaaaaaa Abdurrahman abi sen çok yaşa emi....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Vw aldi ya arabanin ruhu bitti

Ben bir değişiklik göremedim ama :unsure2: Hem ikiside Alman. Neden ruhu silinsin? Ferrari de Fiat grup.. Ruhsuzun önde gideni olması lazım ama :fiuw:  ;)  :D

Bunu da toruna vasiyet edecem alsın diye benim ömrüm yetmez muhtemelen..Yetse de ya pedala basacak gücüm olmaz yada yolu göremem  :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-ss-motors-2013-porsche-911-turbo-s-pdk-dogus-157747943/detay

Bu ilanı veren 495.000 i 3 ile çarpmayı denemiş mi acaba

:wub: Sanırım 3 ile çarpınca çıkacak olan sıfırlar oraya sığmayacağı için öyle terbiyesizlik yapmış :D

Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

Ben bir değişiklik göremedim ama :unsure2: Hem ikiside Alman. Neden ruhu silinsin? Ferrari de Fiat grup.. Ruhsuzun önde gideni olması lazım ama :fiuw:;):D

Maserati ferrari lacia jeep fiatin ama 110 yildir boyle bu vw her aldigi markayi halk arabasi yapmaya basladi
Yorum bağlantısı
Misafir

Maserati ferrari lacia jeep fiatin ama 110 yildir boyle bu vw her aldigi markayi halk arabasi yapmaya basladi

Fenamı, ruhu olupta 500.000 € olan arabayı kim napsın? Alamadıktan sonra ruhsar olsa ne yazar? Belki halk arabası olurda bizde sebeplenir, birer Porşe alır ve forumun adını Porşe Kulüp olarak değiştiririz  ;)  :D Bu arada harbiden varmı acaba TR de Porşe kulüp :unsure2:

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İlgilendiğim Volvo'nun kulübünü bulamadım. Porche alan adam kulüp'te ne yapacakki? belki silecek lastiği nerden alayım diye soran çıkarmı acaba :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bunu da toruna vasiyet edecem alsın diye benim ömrüm yetmez muhtemelen..Yetse de ya pedala basacak gücüm olmaz yada yolu göremem  :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-porsche-ss-motors-2013-porsche-911-turbo-s-pdk-dogus-157747943/detay

Bu ilanı veren 495.000 i 3 ile çarpmayı denemiş mi acaba

Bu arabayı alanın matematik ile pek işi olduğunu sanmıyorum :)

İşi oluyorsada parasını verip başkasına hesaplatıyordur :)

Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

Porsche club istanbul tarzinda birsey var bizim Izmirde belki 100 den fazla var vosmer bayilik acti zenginler dogal olarak 300 400 bin gidip bmw merso alacagina gidip porsche ye biniyor sirf oturdugum semtte 10 a yakin var sarisin bi kizda var gordukce paranin canina tukureyim diyorum :) zengin halkinin arabasi yavas yavas garibanlasir belki :)

Yorum bağlantısı
Misafir

İlgilendiğim Volvo'nun kulübünü bulamadım. Porche alan adam kulüp'te ne yapacakki? belki silecek lastiği nerden alayım diye soran çıkarmı acaba :D

+1  :D Yok abi, cam filmi için 35.000 tane ayrı konu açıp, çamaşır makinesi kampanyalarından girerek, mangalda en iyi pişen etler kategorisinde madalya alıyormuş Porche ciler :D

http://cms.porsche-clubs.com/PorscheClubs/pc_istanbul/pc_main.nsf/web/C1256FFE0035D514C12570E0004B285C  ;)

Yorum bağlantısı
Doğan Can Demir

Bu arada 2 arkadasimin abisinde vardi bi arkadasim 2001 model bakiyor ben 100 liraya depoyu yariliyorum adamlar 2 tur atip bitiriyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

tüüh, arabaya da daha yeni egsoz yaptırmıştık. Daha sırada chip, mip var dı. Yoksa bunu düşünebilirdim. :lol:

Bu ehfiyar arabası, sen gencsin daha bin arabana biraz....
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

En sonunda Downsizing modasına Porsche de dahil oldu. Böylece en ekonomik süperspor olduğunu kanıtladı tekrar. Bence Supersport sınıfında araba üreten firmalar hacim küçültmemeli. 4 silindir bir makinayla 8 silindirin sesi verdiği haz çok farklı.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Şimdi bunlar ne yakıyor diyecem amma birisi çıkar az yaksa ekime çok yaksa kasıma falan der, muhabbet uzar. neme gerek

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

sıkıntı güçten ziyade ses kosunda olacaktır, çünkü arabaya bu kadar para veren güzel bir ses ister.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...