İçeriğe Yönlendir

Devir İşleminde Rehin Kaldırma,koçfinans

Ahmet Fatih Yılmaz

Recommended Posts

Ahmet Fatih Yılmaz

Arkadaşlar bir konuda sizlere danışmak istiyorum,alttaki linkteki araç sahibiyle görüştük,araç hoşuma gitti lakin araç sahibinin koç finanstan çektiği kredi yüzünden devir 2 gün içerisinde gerçekleşebiliyormuş,daha önce de bir müşteri gelmiş birlikte koç finansa gitmişler 2 gün diyince müşteri vazgeçmiş.

Yalnız araç sahibi diyor ki totalde 4800 TL borcum var, koçfinans a gider beraber yatırırız,aracı isterseniz dilediğiniz otoparka 2 anahtarıyla birlikte bırakırız ve ikimiz gelmedikçe aracın çıkamayacağını söyleriz veya senet vs ne isterseniz imzalarım diyor.İşten çıkmış nakite ihtiyacı varmış o yüzden satıyormuş.Uzun uzun konuştuk samimi geldi ama insan istanbul diyince korkuyor işte.Bir de 2 gün sonra devir işleminin gerçekleşmesi beni korkutuyor açıkcası.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için koçfinans ı aradım ama bir türlü müşteri hizmetleriyle görüşemedim sadece kredi çekenler görüşebiliyor sanırım vs vs ..

Daha önce bu tarz bir olayı tecrübe edenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.değer mi sizce?sonuçta 400 km lik yolu iki defa gitmek zorunda kalacağım,sabahtan borcu kapatıp öğleden sonra satışı gerçekleştirsek gitmeyi düşünüyorum ama..

Araç f/p açısından iyi gib,eğer dediklerinin dışında bişey yoksa fiyatı uygun ve hoşuma gitti ama senet falan da mahkemelik olmadıktan sonra pek bir geçerliliği yok sanırım..Kendimi daha güvende hissedecek şekilde bu işi nasıl gerçekleştirebilirim,fikri olan var mı?

Araç şu;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-garantili-temiz-arac-acil-satilik-158527542/detay

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Kerim Kamanoğlu

Bende bir kere rehinli araç almıştım öğleden önce borcunu kapattık 2 saat gibi bir zamanda rehin kaldırma yazısı gelmişti siz iyice bir araştırın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Sedat beye katılıyorum bir önceki aracımı ve ablamın aracını o şekilde sattık. Başta ertesi gün rehin kalkar dediler ama başlarında bekleyip sık sık merkezle irtibat kurdurduk epey sıkıştırdık tanıdık manıdık ve neticede öğleden sonra rehin kalktı hemen satışı verdik. 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Sol arka jant Stil paket jantı değilde bir önceki kasa olan cool ,collection jantına benziyor.. Stil paket jantı kolları daha bombeli geliyor..

Satıcıya bir sorun isterseniz ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Sol arka jant Stil paket jantı değilde bir önceki kasa olan cool ,collection jantına benziyor.. Stil paket jantı kolları daha bombeli geliyor..

Satıcıya bir sorun isterseniz ..

Bende fark ettim de emin olmadım gözlük derecem mi arttı acaba dedim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

aynı işlemle bende araç satışı yaptım.

sabahtan borç kadar meblağı alıcıdan alıp finans kuruluşuna aktardım ve dekontu hemen fakslayıp satış verebilmek için baskı yaptım.

neticede öğleden sonra rehin kaldırıldı ve aracın satışını / devrini gerçekleştirdik.

hocam koçfinans müşteri hizmetleriyle görüşülmüyor,sanırım kredi çeken birisi olunması gerekiyor,satıcı daha önce gelen müşteriyle gidip koç finansla konuşmuş onlar da 2 gün demiş ama hani kesin bir durum yok,dediğim gibi ben de sabahtan borcu kapatıp öğleden sonra satışı kesin alacağımı bilsem gideceğim ama işte şehirdışı olduğu için benim açımdan sıkıntı var..

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Risk var ama düşük gibi, temkinli olmak lazım. Sağlam bir takiple olur bu iş =) Biraz ilkel bir yöntem olur ama araç iki anahtarla otoparka bırakıldıktan sonra içine birer tane tanıdık oturtulur bolca yemek bolca müzik cd si verilir =))

Muhtemelen iki günü bulmaz fakat bulursada nöbetleşe araç içinde beklenirse olur. Ben başka türlü cesaret edemezdim şahsen.

Yorum bağlantısı
Misafir

taşıt kredilerinde banka rehin fekyazısını hemen verebilir orada görevli elemanın uyuzluğudur o bugün git iki gün sonra gel, konut kredilerinde bölge müdürlüğünden ipotek fek yazısı geldiğinden uzuyor, ama taşıtta bu işlem şube müdürü yetkisinde hemen halledilebiliyor.Çözüm: Gidilecek su yapılacak aynı gün satış gerçekleşecek.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bende fark ettim de emin olmadım gözlük derecem mi arttı acaba dedim :D

O zaman artık tam eminiz  :)  Bende iyice büyüterek baktım net şekilde collection jantı ..

Satıcı bunu belirttimi size ? Aracın 1 jantı 3 jantından farklı olacak.. Ben bu şekilde alıp binmezdim.. Tek olarak kolay bulunabilir bir jant modelide değil doğrusu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

O zaman artık tam eminiz  :)  Bende iyice büyüterek baktım net şekilde collection jantı ..

Satıcı bunu belirttimi size ? Aracın 1 jantı 3 jantından farklı olacak.. Ben bu şekilde alıp binmezdim.. Tek olarak kolay bulunabilir bir jant modelide değil doğrusu..

Evet,katılıyorum, o değişiklik sorgulanmalı bir şey olmuş ki değişmiş, belki önemli belki önemsiz ama bilinmeli. 

Bir de my fiestalarda hız sabitleyici yoktu sanki. Yanlış mı biliyorum?

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

valla ben farketmemiştim,öncelikle teşekkür ederim ama önemli bir kazası yoksa benim için problem değil sonuçta expertiz yaptıracağız. ama sorayım ben

taşıt kredilerinde banka rehin fekyazısını hemen verebilir orada görevli elemanın uyuzluğudur o bugün git iki gün sonra gel, konut kredilerinde bölge müdürlüğünden ipotek fek yazısı geldiğinden uzuyor, ama taşıtta bu işlem şube müdürü yetkisinde hemen halledilebiliyor.Çözüm: Gidilecek su yapılacak aynı gün satış gerçekleşecek.

hocam koç finansta da aynı durum mu geçerlidir acaba emin misiniz? Bir de ben hala koçfinansı arayıp görüşülecek bir yer bulamadım,çok enteresan bir müşteri hizmetine bağlanamıyorsunuz..

Risk var ama düşük gibi, temkinli olmak lazım. Sağlam bir takiple olur bu iş =) Biraz ilkel bir yöntem olur ama araç iki anahtarla otoparka bırakıldıktan sonra içine birer tane tanıdık oturtulur bolca yemek bolca müzik cd si verilir =))

Muhtemelen iki günü bulmaz fakat bulursada nöbetleşe araç içinde beklenirse olur. Ben başka türlü cesaret edemezdim şahsen.

hocam yazdıklarınız inanın aklıma geldi ama işte bu kadar uğraş bu araba için değer mi? sonuçta mercedes yakalamadık,bir de bu devirde kimseye güven olmuyor..Millette ar,namus,ahlak kalmamış maalesef..

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Evet,katılıyorum, o değişiklik sorgulanmalı bir şey olmuş ki değişmiş, belki önemli belki önemsiz ama bilinmeli. 

Bir de my fiestalarda hız sabitleyici yoktu sanki. Yanlış mı biliyorum?

Hocam my fiestalarda hız sabitleyici var. Bunada eminim çünkü bende de 2012 My Fiesta var  :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

my fiestaların bazılarında var bazılarında yok. Direksiyonda bazılarında sadece Cd çaların düğmeleri bazılarında hem Cd çalar hemde hız sabitleme olayı var. Janta gelince 4 tane 16 titanium alınır geçilir :)

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

hocam koç finansta da aynı durum mu geçerlidir acaba emin misiniz? Bir de ben hala koçfinansı arayıp görüşülecek bir yer bulamadım,çok enteresan bir müşteri hizmetine bağlanamıyorsunuz..

Onu bir sorayim kocfinanstaki arkadaşa.

Sordum aynı günde veriyorlarmıs öğleden önce başvurulup kredi kapatilirsa öğleden sonra verilir...Müşteri temsilcisi biraz vakit ayırırsa iki saatlik iş mis.

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

my fiestaların bazılarında var bazılarında yok. Direksiyonda bazılarında sadece Cd çaların düğmeleri bazılarında hem Cd çalar hemde hız sabitleme olayı var. Janta gelince 4 tane 16 titanium alınır geçilir :)

kardeşim benim

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

yapı kredi ford finans kredisinin son taksitini yatırdigimda işlemi yapan memurdan rehin kaldırma yazısı istedim. 2 dk.da bilgisayardan işlemi yaptı ve rehini kaldırdı. e-devletten kontrol ettiğimde araç üzerinde hak mahrumiyeti yoktu. bunun içinde herhangi bir ücret talep etmediler.

hocam büyük bankalarda sıkıntı değil anladığım kadarıyla ama koç finansta sıkıntı var,telefonla arayıp görüşecek birini de bulamadım.bilmiyorum

Onu bir sorayim kocfinanstaki arkadaşa.

Sordum aynı günde veriyorlarmıs öğleden önce başvurulup kredi kapatilirsa öğleden sonra verilir...Müşteri temsilcisi biraz vakit ayırırsa iki saatlik iş mis.

hocam koç finans müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum,araç sahibi de yüzyüze görüşmüş ona da 2 gün sürer demişler,nasıl ulaşabilirim ben koçfinanstan yetkili birileriyle görüşmek size zahmet sorabilir misiniz,buarada teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir

hocam büyük bankalarda sıkıntı değil anladığım kadarıyla ama koç finansta sıkıntı var,telefonla arayıp görüşecek birini de bulamadım.bilmiyorum

hocam koç finans müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum,araç sahibi de yüzyüze görüşmüş ona da 2 gün sürer demişler,nasıl ulaşabilirim ben koçfinanstan yetkili birileriyle görüşmek size zahmet sorabilir misiniz,buarada teşekkür ederim.

hocam araç nereden alınmış o ilde mutlaka yapı kredi şubesi vardır, Yapı kredi yi arayacaksınız yardımcı olurlar.Müşteri hizmetleriyle uğraşmayın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

hocam araç nereden alınmış o ilde mutlaka yapı kredi şubesi vardır, Yapı kredi yi arayacaksınız yardımcı olurlar.Müşteri hizmetleriyle uğraşmayın.

tmm hocam çok teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Hocam my fiestalarda hız sabitleyici var. Bunada eminim çünkü bende de 2012 My Fiesta var  :)

2010 dizel var arkadaşta onda yoktu ondan sordum :)

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

Arkadaşlar bir konuda sizlere danışmak istiyorum,alttaki linkteki araç sahibiyle görüştük,araç hoşuma gitti lakin araç sahibinin koç finanstan çektiği kredi yüzünden devir 2 gün içerisinde gerçekleşebiliyormuş,daha önce de bir müşteri gelmiş birlikte koç finansa gitmişler 2 gün diyince müşteri vazgeçmiş.

Yalnız araç sahibi diyor ki totalde 4800 TL borcum var, koçfinans a gider beraber yatırırız,aracı isterseniz dilediğiniz otoparka 2 anahtarıyla birlikte bırakırız ve ikimiz gelmedikçe aracın çıkamayacağını söyleriz veya senet vs ne isterseniz imzalarım diyor.İşten çıkmış nakite ihtiyacı varmış o yüzden satıyormuş.Uzun uzun konuştuk samimi geldi ama insan istanbul diyince korkuyor işte.Bir de 2 gün sonra devir işleminin gerçekleşmesi beni korkutuyor açıkcası.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için koçfinans ı aradım ama bir türlü müşteri hizmetleriyle görüşemedim sadece kredi çekenler görüşebiliyor sanırım vs vs ..

Daha önce bu tarz bir olayı tecrübe edenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.değer mi sizce?sonuçta 400 km lik yolu iki defa gitmek zorunda kalacağım,sabahtan borcu kapatıp öğleden sonra satışı gerçekleştirsek gitmeyi düşünüyorum ama..

Araç f/p açısından iyi gib,eğer dediklerinin dışında bişey yoksa fiyatı uygun ve hoşuma gitti ama senet falan da mahkemelik olmadıktan sonra pek bir geçerliliği yok sanırım..Kendimi daha güvende hissedecek şekilde bu işi nasıl gerçekleştirebilirim,fikri olan var mı?

Araç şu;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-garantili-temiz-arac-acil-satilik-158527542/detay

Teşekkürler

Son aracımı bu şekilde rehin kaldırarak yaptım.Risk aldım 4800 tl de değil tam 43000 tl borç kapattım ama üç saat içinde rehin kalktı ve satışı gerçekleştirdik ama o üç saat süresince tırsmadım dersem yalan olur.

Süre uzun ama risk edilecek miktar fazla değil,kimsenin günahını almayayım fakat yanlış anlaşılmalara mahal verecek bir durum,ben olsam risk etmem,bu durumu kaporacı çetelerine benzettim,şehir dışından arayanlara ucuz fiyat çekip satılmasın diye kapora isteyen sahtekarlar vardı birara;aynı şehirde olsa ve aynı gün işlemler bitse eyvallah ama iki gün olayı çok düşündürüyor.Tabi herşey dediği gibide olabilir ama bu devirde kimseye güvenilmiyor taktir sizin inşallah ben yanılırım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...