İçeriğe Yönlendir

Gaziantep Te Nereler Gezilir,neler Yenir?

Tuncay Küçük

Recommended Posts

Tuncay Küçük

Kalacak yerimiz var ekonomik olacak şekilde yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Varol Güner

İmam Çağdaş da yemek üstüne baklavanızı mutlaka yiyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)

İmam Çağdaş da yemek üstüne baklavanızı mutlaka yiyin.

Ekonomik diyor dikkatini çekerim.İmam Çağdaş çok pahalıdır. Onun yerine İmam Çağdaşa  nal toplatır, bilen bilir Karşıyakada Halil usta Küşleme ,2 kişi 30 liraya çıkarsınız Eski Yimpaşın arkası Nohut Dürümü Recep Usta 2 kiş en fazla 8 tl, Sabahları Karagözde  Katmer  2 kişi 15 lira veya  ARASADA ( herhangi bir antepliye sor bugday arasası nerde diye  söylerler)  Metanette Beyran . Metanetin fiyatını bilmiyorum. İzmirdeyiz emme  unutmadık memleketimizi.

Daha söylümmi aaamm 

tarihinde Yalçın Dağlıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

İmam Çağdaşın adı çıkmış.Ben Mersindeyim salaş olan ama tadı damak çatlatacak çok yer var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çulcuoğlu

Antepevi

Fiyat ve kalite olarak gayet iyi.

Antep pazar günü boş esnaf kapalı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Çulcuoğlunu tavsiye ederim, antepte yüzde 90 ı lezzetlidir mekanların, emek kebapçısı da güzeldir, ama imam çağdaşa gitmenizi tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Gaziantepin bütün lezzetlerini tatmak için kırkayak paekındaki gaziantep evini tavsiye ederim. Bir arada sunacakları lezzetlere göre fiyat ekonomiktir.

Bunun haricinde çulçuoğlu, halil usta, mehmet usta, emek kebap vb. yerlerde fiyatlar hemen hemen aynıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bu arada mevzu Gaziantep olunca ben dahil herkesin aklı sadece yemeğe gitmiş. Gezilecek yerden hiç bahsedilmemiş.

1-Hayvanat Bahçesi

2-Gaziantep Kalesi

3-Savaş Müzesi

4-Zeugma müzesi

5-Bakırcılar Çarsısı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Taktak

Bu arada mevzu Gaziantep olunca ben dahil herkesin aklı sadece yemeğe gitmiş. Gezilecek yerden hiç bahsedilmemiş.

1-Hayvanat Bahçesi

2-Gaziantep Kalesi

3-Savaş Müzesi

4-Zeugma müzesi

5-Bakırcılar Çarsısı

6-Alleben Göleti

7-Harikalar Diyarı

8-Bedestenin arkasında çıtır lahmacun  :i-ih:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kebap için Emek mahallesindeki (batıda) Kasap Halil Usta kebap salonu tercih edilebilir fiyatlar uygun ve tadı yerindedir Kesinlikle denemeniz gereken soğanlı lahmacun ve fıstıklı(şekerli) pidedir.. Asla kaçmaz. .  Karşıyakada ki Halil Usta ile karıştırılmamalı. 

Tatlı için yine emek'teki tatlıcı-kadayıfcı erçelebiye gidilebilir. Yine çok pahallı olmayıp tadı yerindedir. :good1:

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Bir soru da ben ekleyebilir miyim? :) Gaziantep'in kurulukları ve salçası da meşhur diyorlar. Bunları nereden almalıyım ya da sizin tavsiye ettiğiniz başkaca eve görülebileceğimiz Gaziantep tadları olarak neler önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Antep'li değilim üstadım :) kime, ne zaman, nasıl yaptıralım şimdi onu bilemedim. Bir kaç günlüğüne geleceğiz. Eve de dönerken elimiz boş dönmek olmaz, onun için sormuştum.

Yorum bağlantısı
Caglayan Celiker

eğer ekonomiyi delerim derseniz, bakırcılar çarşısının bir ucunda yemeniler satan dükkanlar var. O dükkanların olduğu çıkıştan (imam çağdaşın olduğu yönün aksi oluyor) çarşıyı terk ettiğinizde çok küçük bir meydan gibi birşey var. İşte o meydanın kenarında bir yerde "güllüşah" denen baklava türü satan bir tatlıcı var. mutlaka o "güllüşah" dan yiyin. maalesef pahalı bir tatlı. 

tariflerim % 100 doğrudur diyemem. ömrümde bir kez gittiğim bir yeri tarif ettim.

sırf o tatlı için antepe giderim derdim. ama sanırım son seçimden sonra antepte para harcamayacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Bir soru da ben ekleyebilir miyim? :) Gaziantep'in kurulukları ve salçası da meşhur diyorlar. Bunları nereden almalıyım ya da sizin tavsiye ettiğiniz başkaca eve görülebileceğimiz Gaziantep tadları olarak neler önerirsiniz?

Emre hocam kuruluk ve salça için Elmacıpazarı denilen yerin civarındaki dükkanlara bakabilirsiniz. Dediğim yer imam çağdaş ve zincirli bedestene yakındır.

özledim gene vallaha..! :(

Hele Semih şordan 1 kilo kavaklık havası, yarım kilo dülük havası gönder acı..! Hadi ağam bekliym...! :D

Mesut geçen gün derste fiil çekimi yaparken çocuklara dedim ki size antep ağzıyla gelmek fiilini gelecek zaman soru biçimiyle çekimleyeceğim. Çocuklar merakla dinliyorlar tabi.

gelicim mi

gelicin mi

gelici mi

gelicik mi

geliciniz mi

geliciler mi

:D  :D 

Çocuklar, hocam siz iyice antepli olmuşsunuz diyorlar.

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Imam çağdaş in adı çıkmış eski tadı yok. Küşlemeci mehmet usta yı tek geçerim. Almacıpazarı ndan salça bulgur ve küçük muska şeklindeki tatlılarından kesinlikle alın. Birde almacı pazarının yakınında bir han vardı adını hatırlamıyorum orada da dibek kahvesi içmeden gelmeyin.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ben seviym Abi, antepce gonusmak ayrıcalıktır..

Eğam ben de seviyim sizin Anteplileri.  :flowers:

Imam çağdaş in adı çıkmış eski tadı yok. Küşlemeci mehmet usta yı tek geçerim. Almacıpazarı ndan salça bulgur ve küçük muska şeklindeki tatlılarından kesinlikle alın. Birde almacı pazarının yakınında bir han vardı adını hatırlamıyorum orada da dibek kahvesi içmeden gelmeyin.

Bahsettiğiniz han tütün hanı galiba, dibek kahvesini bilmiyorum ama Antep'te menengiç kahvesi de çok güzeldir.

Bi de bu Mehmet Usta, Karşıyadaki Halil Usta'nın kardeşi olan mı? Kan Merkezinin orada yeri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

Sayemde Antepliler eski günlerini anıyorlar.25 nisanda kısmetse ordayım.gezmeye devam..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...