İçeriğe Yönlendir

Bipper Bagaj Halısı Altı Keçesi.

Safak Acar

Recommended Posts

Safak Acar

Selamlar, 

Aracın bagajına mazot dökülmesiyle başladı hikayemiz :D

Aracın içini(bagaj bölümünü) yıkadım mazot kokusu gitti ancak,

Bagaj taban yer bölümünde bulunan bagaj halısı altındaki keçe yıprandı yenisi lazım.

Oluklu yerleri doldumaya yarıyan dolgun malzemeli keçe,  Havalı yıkama tabancasıyla yıkarken biraz zarar gördü + mazot kokusu ondan çıkmadı..

Bu sebebple bu ürünü arıyorum ancak internette bulamadım, serviste pahalı olacağı düşüncesiyle sormadım. Bunu nerden temin edebilirim ? 

Geçici normal keçe aldım 1x1 ebatında 10tl verdim şuanlık o var,

ancak bagaj daki halı ,  yeni aldığım keçe düz olduğu için ,oluk bölümlerini dolgun doldurmadığı için gözüme kötü göründü.. 

Bu yüzden orjinalini bulmam lazım :D

Yıkadığım keçenin resimi aşşağıda, keçenin üzerinde bi kağıt vardı parça adı kodu vs yazıyordu o kağıdıda kaybettim ancak aklımda kalan bilgiler şöyle,

Ürün Gurubu/Marka Tofaş/FiaT

Ürün ad: Bagaj altı keçesi

ürün kod: ....

vs 

Bu görünen Bagaj halısı, 

image.jpg

Buda Halının altındaki Keçe..

20140418_154917.jpg

20140418_154946.jpg

Nerden bulabilirm acaba  :unsure2:

Yorum bağlantısı

Yalıtım yapan yerlerde buna benzer şeyler bulup top olarak alıp kesip uyduracaksın,en kolayı o ,orjinalini bulman zor bence

Forumdan bir abimiz mk2 mondeoyu komple söküp yalıtım yapmıştı.yanlış hatırlamıyorsam aynı keçeden kullanmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Enes Ersöz

aynı benim fiorinonun bagajınada mazot dökülmüştü tabi keçede özelliğini yitirdi bende gidip şu ısı yalıtımı için olan keçeler var ballyle yapıştırdım orjinali gibi olmasada oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yalıtım yapan yerlerde buna benzer şeyler bulup top olarak alıp kesip uyduracaksın,en kolayı o ,orjinalini bulman zor bence

Döşemeciden alıp uydurdum ancak, içime sinmedi, Aracın tabanın oluklu yerlerine ekstradan kesip kesip 3 katlı mı yapsam acaba :unsure2:

aynı benim fiorinonun bagajınada mazot dökülmüştü tabi keçede özelliğini yitirdi bende gidip şu ısı yalıtımı için olan keçeler var ballyle yapıştırdım orjinali gibi olmasada oldu.

Bende ziftli keçe aldım üstü naylon , 1metreyex1metre  ama bagaja eşya felan koyduğumda böyle halı tabanın oluklarına göre şekil aldığı için gözüme batıyor..

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Isı yalıtım straforlarından alınıp oluk olan yerleri bıçakla oya bilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

kim yıkadı bunu?

Ben abi , bozulacağını bile bile yıkadım ancak yapacak bişi yoktu, zaten kokuda çıkmadı, evin balkonunda duruyor, balkonun kapısın açınca mazot kokuyor :D

Isı yalıtım straforlarından alınıp oluk olan yerleri bıçakla oya bilirsin. 

Abi oluktan kastım, bagaj tabanı düz değil, nasıl tarif etsem düşün ki çinko gibi bi alcak bi yüksek, alcak bölümleri fazladan keçe kesip doldurmak geliyor aklıma en son çare..

Koltuğun kilit yerlerini kestim koltuk mekanizması çalışıyor, tek sıkıntı arkaya malzeme koyunca alt tabanın çinko tarzı gibi oluklu şekil alması bu gözüme battı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Enes Ersöz

Ben abi , bozulacağını bile bile yıkadım ancak yapacak bişi yoktu, zaten kokuda çıkmadı, evin balkonunda duruyor, balkonun kapısın açınca mazot kokuyor :D

Abi oluktan kastım, bagaj tabanı düz değil, nasıl tarif etsem düşün ki çinko gibi bi alcak bi yüksek, alcak bölümleri fazladan keçe kesip doldurmak geliyor aklıma en son çare..

Koltuğun kilit yerlerini kestim koltuk mekanizması çalışıyor, tek sıkıntı arkaya malzeme koyunca alt tabanın çinko tarzı gibi oluklu şekil alması bu gözüme battı :D

aynen öyle yapacaksın sadece bir kat olukları doldurmuyur birden çok kat yapacaksın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzman oto kuaföre verecektin 48 saat sonra alacaktın çok yaptırdık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

tofaşın parçalarını satan yerlere sorsana bence çok pahalı bir zımbırtıya benzemiyor....Neticede aynı araba...

Yorum bağlantısı
Mehmet Enes Ersöz

Birde bağaj havuzu alarak oyukların görünmemesini sağlayabilirsin hem dökülecek başka şeylere karşı korurda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tofaşın parçalarını satan yerlere sorsana bence çok pahalı bir zımbırtıya benzemiyor....Neticede aynı araba...

fiat parçasının ucuz olduğunu mu varsaydık?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

fiat parçasının ucuz olduğunu mu varsaydık?

Fiyat olarak citroenden daha mantıklı olur yada alternatif yan sanayi vs.olur diye düşünmüştüm...Altu üstü bagaj içi keçe çok pahalı bir şey olmamalı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...