İçeriğe Yönlendir

205/55/16 Michelin

Hikmet Türker

Recommended Posts

Hikmet Türker

Merhaba;
Aracımdaki kışlık lastikleri henüz değiştirmedim.Yazlık lastik ararken aradaşım arabasını satacağı için 3000 km önce beraber aldığımız Michelin Primacy HP 3 205/55/16 ebatındaki lastikeri çıkardığını söyledi.Araçın üzerinde 215/55/16 mevcut.Aradaki fark çok sıkıntı oluşturmazsa almak istiyorum.Sizce yol tutuşunda veya frenlemede sorun yaşarmıyım.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Benim aracın lastikleri yazlık 215/55/16 , öne kışlık iki adet  205/55/16 taktım 4-5 aydır bu şekil kullanıyorum  bir sıkıntısını görmedim.. Sıkıntı çıkaracağını sanmam.. 

Bende kışlığı söküp yazlığı taktırcam hafta sonu..  

Ben o şekelide kullanmış olarak bir  fark görmedim. Bence sorun yaşamassın abi.. 

Yorum bağlantısı

Problem olacağını sanmıyorum. Lastikler iyi durumdaysa, fiyatta kafanıza yatarsa düşünülebilir..

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

205 ile 215 arası pek bir fark göstermez fiyat uygunsa alınabilir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Hiç bir sorun çıkartmaz.Aynı lastikleri 1-2 ay önce sıfır aldım.205/55/16 primacy3 güzel bir lastik.Forumda birkaç arkadaşada aynı lastikten aldırdım.Henüz 500-600 km ancak yaptım.Yumuşak bir lastik aynı zamanda.Edindiğim tecrübelerden şunu söyleyebilirim.Islak zeminde frenlemesi memnun ediyor.Kızaklama hiç yaşamadım.Islak zemin ve virajlarda tutuş mükemmel diyebilirim.Saygılar.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bendeki lastiklerden. Ben memnunum bir sıkıntı da çıkarmadı. Yazın da kullandım kışın da :)

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Michelin Pilot Sport 3 alınmıştır.Bayi sahibi Primacy Hp'den çok daha üstün olduğu konusunda ısrar etti.Fiyat içinde indirim yapınca dayanadım aldım.Bridgestone  T001'e göre çok sessiz ,sıcak asfalt üzerinde lastik sesini duymuyorsunuz ,soğuk asfalt'da ise gayet başarılı.Kasis ve benzeri yerlerde lastik görevini çok iyi yapıyor.Konfor ve direksiyon tepkimesi olumlu olarak değişti.Bu kadarını beklemiyordum. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

205/55/16 olarak aldım.Sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.Umarım :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Taner Erbay

Michelin Pilot Sport 3 alınmıştır.Bayi sahibi Primacy Hp'den çok daha üstün olduğu konusunda ısrar etti.Fiyat içinde indirim yapınca dayanadım aldım.Bridgestone  T001'e göre çok sessiz ,sıcak asfalt üzerinde lastik sesini duymuyorsunuz ,soğuk asfalt'da ise gayet başarılı.Kasis ve benzeri yerlerde lastik görevini çok iyi yapıyor.Konfor ve direksiyon tepkimesi olumlu olarak değişti.Bu kadarını beklemiyordum. :good1:

pilot serisi desenler her ebatta üst sınıf konfor sağlamakta.. dogru bir tercih olmuş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...