İçeriğe Yönlendir

Baski Balatasi Mondeo

Riza Erden

Recommended Posts

Riza Erden

Selamlar,

Ford Mondeo 09.12.2002 Model mk3 B5Y  Benzinli 92 KW 125 PS   

Baski balatasi orjinal veya yan sanayi fiyati  ve  isciligi Türkiyede ortalama ne kadar ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bahsettiğiniz motor Türkiye'de yok :(

Türkiye'de 2.0 geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Türkiyede böyle bir mondeo yok, bizdekiler 145 beygir.

Dolayısıyla baskı balatası da olmaz burda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Riza Erden

Tesekkürler arkadaslar, baski balatasi ile ilgili konulari biraz okudum ve  Luk markasinin orjinal oldugundan bahsedildi. Luk marka baski balatasi bulundugum ülkede fiyat olarak 150 - 200 euro civarinda iken, Sachs marka baski balatasi ortalama 250 euro civarinda. Sorum su, orjinal parca her zaman daha iyi midir ? Normalde orjinal parca daha pahali olmasi gerekmiyormu ?

Ayrica temmuz gibi Türkiyeye gelecegim, baski balatasini burdan alip Türkiyede degistirme imkanim varmidir, cünkü burada degistirme isciligi cok pahali, hazir gelmisken Türkiyede yaptirmak isterim egerki isciligi ucuz ise ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Peki baskı balatanın durumu nasıl ? Yani Türkiye'ye gelirken baskı balata sizi yolda bırakmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Riza Erden

Asagi yukari 10 aydir bu sekilde kullanmaktayim.Arabayi aldigimdan beri bir ses geliyordu ama bir türlü tamircilere o sesi duyuramadim. Ses falan yok diyorlardi, dün sonunda tamirhanede calisan  bir türk ustasi sesi duydu ve baski balatasi oldugunu söyledi.10 aydir yolda kalmadim, 7. ayda 2800 km kadar yolum var bilmem belkide yolda o zaman kalabilirim. O yüzden burada sorma ihtiyaci hisettim.Baski balatasi fordda sanirim motor falan inecegi icin isciligi pahali oluyor, asagi yukari 250 - 300 euro civari. henüz önümde 2 ay kadar zamanim var. Duruma göre hareket edecegim öyleyse ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Asagi yukari 10 aydir bu sekilde kullanmaktayim.Arabayi aldigimdan beri bir ses geliyordu ama bir türlü tamircilere o sesi duyuramadim. Ses falan yok diyorlardi, dün sonunda tamirhanede calisan  bir türk ustasi sesi duydu ve baski balatasi oldugunu söyledi.10 aydir yolda kalmadim, 7. ayda 2800 km kadar yolum var bilmem belkide yolda o zaman kalabilirim. O yüzden burada sorma ihtiyaci hisettim.Baski balatasi fordda sanirim motor falan inecegi icin isciligi pahali oluyor, asagi yukari 250 - 300 euro civari. henüz önümde 2 ay kadar zamanim var. Duruma göre hareket edecegim öyleyse ..

Baskı balatadan ses geliyor anlaşılan. Biz bitmek üzere olan baskı balataya göre yorum yaptık.

Nasıl bir ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Riza Erden

Baskı balatadan ses geliyor anlaşılan. Biz bitmek üzere olan baskı balataya göre yorum yaptık.

Nasıl bir ses geliyor.

Debriyaja bastigimda o ses gidiyor, biraktigimda ses aktif oluyor. O sesi nasil tarif edeyim bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

tıkırr tıkırr diye geliyorsa hareketli volan dan olabilir... debriyaja basınca keser...

Yorum bağlantısı
Riza Erden

tıkırr tıkırr diye geliyorsa hareketli volan dan olabilir... debriyaja basınca keser...

evet tikir tikir ses geliyor, birazdan video cekip ekleyecegim ..

Yorum bağlantısı

Volan ve debriyajınızı bence gelmeden değiştirin,burda pahalı diyorsunuz ama birde şöyle düşünün araçla gelirken yolda kaldığınızı düşünün çekici ve nerde kaldıysanız ordaki parça fiyatı yaptırmak vs. daha pahalıya gelir bence,ama risk alıcam derseniz tabi karar sizin.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Tam aksi almanyada daha ucuz bu parçalar volan ve balatanin buradaki fiyati 1500 TL civarindadir isçilik ücreti hariç muhtemelen 300 TL de işçilik ödersiniz burada toplam 1800-2000 TL cebinizden para cikar ona gore hesabinizi yaparsiniz

Yorum bağlantısı
Riza Erden

http://youtu.be/_2JT_aSQ7Mw  video ekledim.

Volan ve debriyajınızı bence gelmeden değiştirin,burda pahalı diyorsunuz ama birde şöyle düşünün araçla gelirken yolda kaldığınızı düşünün çekici ve nerde kaldıysanız ordaki parça fiyatı yaptırmak vs. daha pahalıya gelir bence,ama risk alıcam derseniz tabi karar sizin.

Tam aksi almanyada daha ucuz bu parçalar volan ve balatanin buradaki fiyati 1500 TL civarindadir isçilik ücreti hariç muhtemelen 300 TL de işçilik ödersiniz burada toplam 1800-2000 TL cebinizden para cikar ona gore hesabinizi yaparsiniz

Volan dediginiz parca hangisidir, resim koyarmisiniz ..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

fordclubtr sitemizden bir volan resmi alıntıdır:

j3DBC.jpg

Baskı balata ve volanı değiştirirken debriyaj bilyasınıda değiştirimki daha sağlam olsun.Yine sitemizden alıntı debriyaj bilyası.

krBHZ.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Riza Erden
(düzenlendi)

006623-3123-09-1.jpg

kupplungssatz.jpg

bunlar baski balatasi sanirim degilmi ?

tarihinde Riza Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Evet alttaki balata ... Eğer araci sürekli olarak kullancaksaniz takim olarak değiştirmenizi tavsiye edeeim

Yorum bağlantısı
Riza Erden

Evet alttaki balata ... Eğer araci sürekli olarak kullancaksaniz takim olarak değiştirmenizi tavsiye edeeim

alttaki balata üstteki volanmidir. Anlamiyorum bu araba parcalarindan o yüzden soruyorum iyice anlamak icin

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hayir alttaki balata üstteki kapak benim gonderdigim linkteki resimde soldaki volan .... Gonderdigim link deki bütün parcalarin takim olarak değiştirilmesi lazim....

Yorum bağlantısı
Riza Erden

Hayir alttaki balata üstteki kapak benim gonderdigim linkteki resimde soldaki volan .... Gonderdigim link deki bütün parcalarin takim olarak değiştirilmesi lazim....

cok tsk ederim 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Riza Erden

Selamlar Arkadaslar,

Baski balatasi ve volan komple yenilendi

Arabamda yapilan yenilikleri asagida yazicam, merak ettigim, bu almanca  olarak parca isimlerinin tam olarak türkce karsiligini ögrenmek istiyorum.

1-Ferdebeinstützlager  2 Tane  = 80 €

2-Kupplungssatz  1 Tane  =  330 €

3-Schwungrad   1 Tane  =  300 €

4- Montage  350 €

5-Traggelenk  2 Tane = 102 €

6-Stoßdämpfer 2 Tane = 238 €

7-Domlager  2 Tane = 96 €

8-Stabigummis 2 Tane = 24 €

9-Innenraumfilter 1 Tane = 27 €

10-Montage  = 160 €

11-Rotbalance = 50 €

Ayrica fiyatlarinida yazdim, 1600 euroya alinan arabaya ortalama 1700 euro gibi bir masraf yaptim. Ama yürür asagi yukari yenilenmis oldu, bilmiyorum iyimi yaptim :))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...