İçeriğe Yönlendir

Telefon Dolandırıcılığı Aman Dikkat

Sancar Tunç

Recommended Posts

Sancar Tunç

bu gün sabah (212)9141026 numaradan arama geldi . açtım acil sağlık destek sigortasından aradığını geçen yıl üye olduğumu ilk yılın bittiğini ikinci yıl ücretinin 300 tl olduğunu söyledi. ben böyle bir şeye üye olmadığımı ilgilenmediğimi söyleyince -yani tek taraflı fesih yapmak mı istiyorsunuz dedi , o zaman 1200 tl ücreti var dedi. ben çıldırdım ağzıma geleni sayıp ne b.k yerseniz yiyin ben karışmıyorum olmayan şeyin nesini iptal edeceksiniz deyip kapattım. numarayı nette araştırınca gördüm ki bir çok insanı dolandırmışlar icra tehdidiyle. işin tuhafı adınızı soyadınızı tc kimlik numaranızı biliyorlar. aman dikkat...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Forumumuzda daha önce konuşuldu.Çok var böyle.ben artık bilindik yerden bile arasalar ben arayıp teyit ediyorum

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bu tür işleri yapanların cezası müebbet olmalı..Açıkcası elime geçirsem Allah yarattı demem  :angry:

Yorum bağlantısı
Eray Eski

senaryo aynı. benide 1 ay önce aradılar. iptal edin dediğimde faturanız adresinize gönderilecek dediler. bende resmi ikametgah adresime gönderilmeyen fatura bana tebliğ edilmiş sayılmaz. adresimi söylermisiniz dedim.  söyleyemeyiz dediler. bilmiyorsunuzki tabi söyleyemezsiniz dedim.  :)

ben küfür etmedim ama vicdanlarını biraz sızlatabilmek için baya dil döktüm. bu yolla para kazananlara yazıklar olsun.

Not: hala fatura gelmedi adresime :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Numara belli ,yapılan iş belli ,devlet nerede onu anlamıyorum..Arayıp numarayı bırakıyoruz polise, takip eden sonuç alan yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Numara belli ,yapılan iş belli ,devlet nerede onu anlamıyorum..Arayıp numarayı bırakıyoruz polise, takip eden sonuç alan yok

Kılıfına uyduruyorlar abi. Adam sana aslında sğlık sigortası satıyor bir anormallik yok o yüzden devletin şu şartlarda yapabileceği bir şey de yok.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban
(düzenlendi)

Kılıfına uyduruyorlar abi. Adam sana aslında sğlık sigortası satıyor bir anormallik yok o yüzden devletin şu şartlarda yapabileceği bir şey de yok.

Aradıkları kişilere satmışlar mı bu sigortayı daha önceden...ben öyle anlamadım

tarihinde Abdurrahman Balaban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O kısmı ''yersen'' abi :D Adam arıyor seni sigortan var diyor eğer inanır bilgilerini verirsen sana sigorta yapıyor bu kısmı kanuni olan kısmı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

O kısmı ''yersen'' abi :D Adam arıyor seni sigortan var diyor eğer inanır bilgilerini verirsen sana sigorta yapıyor bu kısmı kanuni olan kısmı :D

He tamam işte bende bu ''kandırma'' işlevini yapanlara ......ahhhh ahhhh neyse

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Daha önce ki yıllarda beni de aynen bu şekilde aramışlardı. Ben de poliçe falan yok dedim.Siz önce yaptığınız poliçeyi adresime ulaştırın ben sonra gerekirse yenilerim dedim. Tamam yollayalım dediler.Adresim vardır siz de dedim.Yok efendim dediler. Tc var Ad soyad var adresi de buluverin artık dedim.Nasıl oldu da adres yok dedim. Var ama eski olabilir dedi. Tutturabilirlerse sigortalı yapacaklar işte..

Bu tip işlerden uzak durmak için şu yolu izleyin ; Hiç bir kimseye yada kuruluşa çekiliş için falan bilgi vermeyin , ücretsiz 1-2 aylık sigorta yapan firmalara bilgi vermeyin.. Bunlar sonradan bilgileri pazarlıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sancar Tunç

yok daha öncede sonrada satış yok. hayatta telefondan kayıt yaptırmadım yaptırmam . olta atıyorlar. olmamış işlem için devam yada iptal parası istiyorlar. düpedüz dolandırıcılık...

Daha önce ki yıllarda beni de aynen bu şekilde aramışlardı. Ben de poliçe falan yok dedim.Siz önce yaptığınız poliçeyi adresime ulaştırın ben sonra gerekirse yenilerim dedim. Tamam yollayalım dediler.Adresim vardır siz de dedim.Yok efendim dediler. Tc var Ad soyad var adresi de buluverin artık dedim.Nasıl oldu da adres yok dedim. Var ama eski olabilir dedi. Tutturabilirlerse sigortalı yapacaklar işte..

Bu tip işlerden uzak durmak için şu yolu izleyin ; Hiç bir kimseye yada kuruluşa çekiliş için falan bilgi vermeyin , ücretsiz 1-2 aylık sigorta yapan firmalara bilgi vermeyin.. Bunlar sonradan bilgileri pazarlıyorlar.

kredi için olsun hat alırken hatta bazı forumlara üye olurken bile tc kimlik nosu ad soyad veriyoruz bu bilgiler bir şekilde dolandırıcıların eline geçiyor.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Asist Point adlı bir firmadan aradılar ben ve eşimi ben de tehdit edince sona erdi aramaları. Aman konuşmalarınızda laf kalabalığına dikkat edin en çok oradan yakalıyorlar.......

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...