İçeriğe Yönlendir

Açılmayan Kapının Trimi Nasıl Sökülür

Onur Solmaz
Çözüme git Ali Cihangiroğlu tarafından,

Recommended Posts

Onur Solmaz

Sol arka kapının kilidi arızalanmıştı elimizle açıp kapatıyorduk, daha sonra çift kilitde takılı kaldı iç kapı kolu boşa çıkıyor. İşin acı tarafı kapının açılmaması bugün tüvden ağır kusur aldı :angry: . Kapı trimlerinin vidaları kapı kapalı olduğu için içerde kalıyor. Ne yapmak lazım? Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Saygılar :good1:

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Bende arka kapı olmadığı için pek bir cahil kaldım =)

İlkel yöntemlerle trime zarar vererek sökülebilir ardından da kilit açılabilir ama trim masrafı vs vs şaka bir yana öncelikle bir kilitçiye gösterin derim. Konya da tanıdık bildik bir yer önerisi gelecektir zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çilingir açabilir kapıyı diye düşünüyorum. Cam tarafından ulaşarak dili boşa çıkarabilir. Diğer türlü vidalara ulaşmak pek mümkün değil gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Han

ön kapı açıldığında ulaşılabilen menteşe cıvataları açılıp kapı ters yöne açılabilir.Kapı iç döşeme sökülüp kilide ulaşılabilir.Ama işlem uzun ve riskli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Sizin arabada ulasilabilir mi bilmiyorum. Benim skodada bi kac defa kapi dosemelerini sokerek kilidi acmistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çift kilitte işiniz zor,kapı sacı kestirmeye kadar gidenler var. :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşında dediği gibi, ön kapıyı açıp aradan arka kapı menteşe pimlerini çıkarın, segmanlıdır çıkar, sonra kapıyı tersten açıp trimi rahatça sökersiniz, basit iş :)

Kapı sacımı, naaptın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Arkadaşında dediği gibi, ön kapıyı açıp aradan arka kapı menteşe pimlerini çıkarın, segmanlıdır çıkar, sonra kapıyı tersten açıp trimi rahatça sökersiniz, basit iş :)

Tamamen çift kilitte kalan ( 4 kapı ) bir araba düşün :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

ön kapı açıldığında ulaşılabilen menteşe cıvataları açılıp kapı ters yöne açılabilir.Kapı iç döşeme sökülüp kilide ulaşılabilir.Ama işlem uzun ve riskli.

Abilerim dediğiniz gibi kapının tersten açılması mümkün ancak ikincil el değerini çok düşürecek bir hamle olur gibime geliyor :(

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tamamen çift kilitte kalan ( 4 kapı ) bir araba düşün :)

Düşündüm, camı kırar içeri girerim ve iç trimi kırarım, daha ucuza gelir, hiç kapı sacı kesilirmi yahu  :p

Abilerim dediğiniz gibi kapının tersten açılması mümkün ancak ikincil el değerini çok düşürecek bir hamle olur gibime geliyor :(

Yooo, neden düşşün, kapıyı açıp menteşe milindeki segmanı elinle çıkarıyorsun, menteşeyi sökmüyorsun yani, sadece milini çıkar, boya zedenlenmez bile :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Düşündüm, camı kırar içeri girerim ve iç trimi kırarım, daha ucuza gelir, hiç kapı sacı kesilirmi yahu  :p

Yooo, neden düşşün, kapıyı açıp menteşe milindeki segmanı elinle çıkarıyorsun, menteşeyi sökmüyorsun yani, sadece milini çıkar, boya zedenlenmez bile :)

Korktum artık çift kilit yapmayacağım :)

Bende arka kapı olmadığı için pek bir cahil kaldım =)

İlkel yöntemlerle trime zarar vererek sökülebilir ardından da kilit açılabilir ama trim masrafı vs vs şaka bir yana öncelikle bir kilitçiye gösterin derim. Konya da tanıdık bildik bir yer önerisi gelecektir zaten.

Abilerim trim vidalarını uzun uğraşlar sonucu sökmeyi başardım :exc1: 

ydNMva.jpg

Bu da çividen yapılma vida sökücüm :)

şimdi ne yapmalıyım :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapıyı açmadan döşemeyi çıakrtamassınız, gerçekten çift kiltte takılı kaldı ise, kapı kesilmeden veya iç trim kesilmeden açamassınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

kapıyı açmadan döşemeyi çıakrtamassınız, gerçekten çift kiltte takılı kaldı ise, kapı kesilmeden veya iç trim kesilmeden açamassınız.

Cağlar abi vidaların tamamını çıkarttım koltuğun alt minderi de katlanabiliyor. Altı tane vida çıkarttım diğerleri nerelerde acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapıyı açınca alt tarftan görülen yerde, kapı açılmadan trim çıkamaz

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arabanın menteşe bundanmı, doğruysa biraz uğraşla çıkar bence, tabii mil kısmı dışta kaldıysa...

201319121039_kapi_mentese_sol.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Solmaz
(düzenlendi)

kapıyı açınca alt tarftan görülen yerde, kapı açılmadan trim çıkamaz

Abi diğer kapıdan baktım çıkmayan vida kalmadı şu anda kapı kolunun korumasının altındaki vidalar var sadece. Vidalardan başka bir çıkmaması için sebep var mı? Diyelim çıkmadı trimi kestik kapı içeriden açılabilir mi?

tarihinde Onur Solmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Forum ahalisinin bilgisi olsun diye paylaşıyorum. Bu gün çok şükür kırıp dökmeden iş tertemiz halloldu şoför kapısı da çalışmıyordu iki kapının swichi değişti. 140 tl ye artık kumandalı bir aracımız var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Forum ahalisinin bilgisi olsun diye paylaşıyorum. Bu gün çok şükür kırıp dökmeden iş tertemiz halloldu şoför kapısı da çalışmıyordu iki kapının swichi değişti. 140 tl ye artık kumandalı bir aracımız var :)

Gözünüz aydın.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...