İçeriğe Yönlendir

Bu Alışveriş Sitesi Güvenli Mi?

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Telefon fiyatları uygun gibi özellikle Huwaei ve Lenovo markalar cazip gibi.

Mesela, http://tr.focalprice.com/MH0928B/Lenovo_A766_English_Chinese_5.0_Capacitive_IPS_Touch_Screen_854x480_Android.htmlü

HTC http://tr.focalprice.com/MH0994B/HTC_606W_English_Chinese_4.5_Capacitive_Super_LCD2_Touch_Screen_960x540.html

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Duyumlarıma göre güvenli, 150€'ya kadar gümrükten geçiyor diye biliyorum ama telefon olduğu için sıkıntı çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Duyumlarıma göre güvenli, 150€'ya kadar gümrükten geçiyor diye biliyorum ama telefon olduğu için sıkıntı çıkabilir.

75 yüro.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bende 75€ ya kadar takılmadığını biliyorum ama cep telefonu ise isterse 1€ olsun memur bakarsa kesin takılıyor,bir arkadaşımın babası pilot adam yurtdışından gönderilen ürünün kargo firması önemli demişti yani kargo firması bilinmedik dandik bi firmaysa çok dikkat edilmediğini söylemişti.Buşekilde baya pahalı ürünler aldığını söylemişti şuanda nasıl bilmiyorum yanlız.Dikkat etmekte fayda var. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Telefon %90 ihtimalle gümrükte kalır. Satıcının ürünü başka bir kutu içinde gönderip faturaya başka birşey yazması gerekiyor. Bunu yaparlar mı ? Evet yaparlar..Ancak her ihtimale karşı ürünün kontrol edilebileceğini de aklınızda çıkartmayın. Gümrüğe takılırsa ne olur ? Vergisini öder yine alırsınız..O zaman ne olur ? Türkiye den almakla yurtdışından almanın pek bir anlamı kalmamış olur :) Söylendiği gibi Uçakla değil de gemiyle gelirse o zaman gümrükte kalma ihtimali daha düşük.. alacağınız şey boyut olarak çok büyük değilse ve aynı zamanda çok ağır değilse gümrükte kalmaz çoğunlukla..

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Artık cep telefonlarını vergisini ödeyip alamıyorsunuz.Direk geri gönderiliyor.Kutular xray den geçiyor.Son 3 ay içerisinde ben ve arkadaşlarımın denemeleri sonucunda telefonlar geri gönderildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Artık cep telefonlarını vergisini ödeyip alamıyorsunuz.Direk geri gönderiliyor.Kutular xray den geçiyor.Son 3 ay içerisinde ben ve arkadaşlarımın denemeleri sonucunda telefonlar geri gönderildi.

Son 3 aylık uygulamadan haberim yoktu bilgilenmiş olduk :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

İlave: Otomobil parçası alıyorsanız, fiyatı yine ne olursa olsun, isterse 1 dolar olsun "ikinci el ise" gümrüğe takılır ve geri döner. Teslim alamazsınız. Çünkü ülkemize ikinci el oto parçası girmesi kanunen yasak. (Delen var mı? Muhakkak vardır). Karşı taraf kargoya verirken kesinlikle ikinci el vites kolu, çıkma mercek far vb. ibareler yazdırmasın. Bu da tecrübeyle sabit. 

Ben deldiydim. ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kaan Meriç

fiyatı ne olursa olsun cep telefonunun gümrükten geçme ihtimali yok. Vergisini ödemek isteseniz dahi olmaz. Hiç denemeyin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ya sadece cep telefonu değil bildiğim kadarıyla sim kart kullanan diğer cihazlarda geçemiyor. Mesela alarm sistemleri gibi.. Sim kart girişli olanlar var..Onlar sanırım gümrükte kalıyorlar yada geçse bile sonradan o özellik kayıtlı olmadığı için kullanılamıyor. Aynı şekilde sim özelliği olan tabletler var..

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ayşegül Çakmak

E-bay ve Asos.com güvenilir mi? daha önce alışveriş yapan var mı?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sitenin değil satıcı profili önemli. Bizim gittigidiyor ile aynı mantık satıcı profiline bakın puanlaması yüksek ise sıkıntı çıkmıyor genelde. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...