İçeriğe Yönlendir

Motordaki Uğultu

Suat YAPICI

Recommended Posts

Suat YAPICI

Merhaba arkadaşlar baya bir zamandır motor durdugu yerde devri yükselip düşüyordu.Şimdi malum antalyadayız klimayı açınca 1 viteste özellikle kalkışta bir ugultu sesi alıyorum.Klima çalışmadanda var o ugultu fakat klimayı açınca daha çok yükseliyor.Dün 1-2 usta diye tabir edilen kişiler ilk bakışta anlıyamadı.Altına bakmamız lazım diyorlar.Daha göstermeden tam arabayı görüşlerinize ihtiyaç duydum.Motor çalışırken sanki ağlıyor gibi ses yapıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devirin oynaması rölanti valfinden kaynaklanıyor. Ancak kalkışta ya da klimadan dolayı gelen uğultu, bana direksiyon pompasını çağrıştırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Bilmiyorum sanki motor çok zorlanıyor,vites geçişlerindede o ugultuyu alıyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bilmiyorum sanki motor çok zorlanıyor,vites geçişlerindede o ugultuyu alıyorum

Dinletme imkanınız var mı?

Aktarma organlarından olmadığı sürece uğultunun motoru zorlayacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

devirdaim  su pompası da yapabilir ?

Doğruluk payı yüksek oranda gibi çünkü uğultu yedek su haznesinin o kısımdan geliyor

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

oaman v kayış bilyalarındanda gelebilir pet şişeyle biraz su dök  

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

oaman v kayış bilyalarındanda gelebilir pet şişeyle biraz su dök  

Emrullah görüşlerin için çok teşekkürler,dedigini uygularım zaten conta yaktıgında araba v kayışı ve bilyalar degişmişti.

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Arkadaşlar hız sensörü denilen parçayı internette bulamadım.Satın alınacabilecek noktalar varsa link atarsanız seviniirm

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar hız sensörü denilen parçayı internette bulamadım.Satın alınacabilecek noktalar varsa link atarsanız seviniirm

Merkez oto'ya şasi numaranızla beraber sorabilirsiniz. Hemen yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
veli koç

Klimayi actiginizda duydugunuz ugultu radyator faninin ugultusu olmasin. Zaten bizim araclarda klimayi acinca cekis falan hicbisey kalmiyor. Fan degil ise ugultu sebebi, klimayi acinca geliyorsa muhtemelen kompresorle ilgili biseyler. Kavrama rulmani falan ses yapiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
veli koç

Birde o agliyor gibi diye tabir ettiginiz ses, ben arabayi yikadigimda veya derin bir sudan gecince 10 km kadar duyuyorum sonra geciyor. Genelde ses varken kayisa su doktugumuz zaman ses kesilir, benimkinde su degdigi zaman ses yapiyor. :) emrullah arkadasimizda soylemis zaten kayisa su dokup sesi dinleminizde fayda var. Ozellikle kayis yeni degismisse bazen uyumsuz oluyor sanirim boyle ses yapabiliyor. Benim partnerde basima gelmisti. Genis yuzeyli seritli bir kaysti. Devirdaimden falan gecen kayis. Yeni kayis ses yapinca eski kayisini takmistim.

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Arkadaşlar dün arabayı güzelce yıkadım.Ayrıca dediginiz gibide kayış yerlerine bol bol su döktüm.Ses bir nebze azaldı sanki fakat yine var.Olmassa video kayıt edip eklemeyi düşünüyorum.Sanayiyede götürücem fakat şuan için çıkabilecek masraftan korkuyorum :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar dün arabayı güzelce yıkadım.Ayrıca dediginiz gibide kayış yerlerine bol bol su döktüm.Ses bir nebze azaldı sanki fakat yine var.Olmassa video kayıt edip eklemeyi düşünüyorum.Sanayiyede götürücem fakat şuan için çıkabilecek masraftan korkuyorum :)

Sanıyorum kayış ve gergilerinin değişim zamanı gelmiş. Su dökmek pek iyi değil. Orada dinamo da var. Güme gitmesin...

Yorum bağlantısı
veli koç

Antlaya'da Eski sanayiye giripte, özel bir ford servisine gidip vss veya hız sensörü arızalı dediğinizde birde polen filtresi istediğinizde sanki, bmw x6 automatıc tork konverter istemişsinizcesine yüzünüze bakarlar :) yeni sanayide tanıdığım bir suziki servisine götürmüştüm. O sıra kaza yaptığım için kendim ilgilenemedim araçla. Japoncu olsada bu işlerden anlayan kişiler. İsterseniz ugrayın yanına. en kötü şartta sizi güvenilir biryere yönlendirecektir. Yeni sanayinin 1. girişinden ilk sağa dönüp 250 metre düz gidince şampiyon suziki servisi görürsünüz zaten. Kime sorsanız gösterir. ünal ustayı bulursanız size yardımcı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Sanıyorum kayış ve gergilerinin değişim zamanı gelmiş. Su dökmek pek iyi değil. Orada dinamo da var. Güme gitmesin...

Yok kayışı yeni degiştirdim.Kayışın bağlandığı yerlerde degişti.Zaten ondan sonra ses degişti

Antlaya'da Eski sanayiye giripte, özel bir ford servisine gidip vss veya hız sensörü arızalı dediğinizde birde polen filtresi istediğinizde sanki, bmw x6 automatıc tork konverter istemişsinizcesine yüzünüze bakarlar :) yeni sanayide tanıdığım bir suziki servisine götürmüştüm. O sıra kaza yaptığım için kendim ilgilenemedim araçla. Japoncu olsada bu işlerden anlayan kişiler. İsterseniz ugrayın yanına. en kötü şartta sizi güvenilir biryere yönlendirecektir. Yeni sanayinin 1. girişinden ilk sağa dönüp 250 metre düz gidince şampiyon suziki servisi görürsünüz zaten. Kime sorsanız gösterir. ünal ustayı bulursanız size yardımcı olacaktı

Yeni sanayide ürkmez otoyu tercih ediyorum ama eğer ford ka dan gerçek anlamda anlıyorlarsa orayada götürebilirim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok kayışı yeni degiştirdim.Kayışın bağlandığı yerlerde degişti.Zaten ondan sonra ses degişti

Yeni sanayide ürkmez otoyu tercih ediyorum ama eğer ford ka dan gerçek anlamda anlıyorlarsa orayada götürebilirim

Doğru kayış olmayabilir belki? Fazla gergin olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Suat YAPICI

Doğru kayış olmayabilir belki? Fazla gergin olabilir mi?

Şöyle ki zaten 3-4 yere sordum en sonunda sırf kayış satan bir firmadan ölçüm yaptırılarak satın aldım ve tam geldi aslında arabayı ilk aldığımda herşey çok güzeldi ne olduysa sanayiye gittikten sonra oldu zaten arabanın sesi traktör gibi gelmeye başladı :),

Yorum bağlantısı
veli koç

ustanız ka dan anlıyorsa problem yok. ünal usta benim aracıda erol usta diye birine yollamıştı ilk aldığımda. fakat dükkan ismi nedir bilmiyorum. ustanızla anlaşamamazlık falan olursa gidebilirsiniz ama. yani illaki araç göstermek değil amaç, oturur çayını kahvesini içersiniz tanışırsınız, yeni bir ustaya ihtiyaç duydugunuzda enazından sizi doğru yere yönlendirir. yılların esnafı sonuçta herkesi biliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...