İçeriğe Yönlendir

Lenovo Z570 Batarya Tavsiye

Mehmet Ali Koç

Recommended Posts

Mehmet Ali Koç

Kıymetli abilerim

23 martta harddisk arızasından dolayı lenovo teknik servise gönderdiğim bilgisayarımın sabit diski ile berabar kuvvetle muhtemel bataryası da değişmiş.Servise gitmeden önce yaklaşık 1,5-2 saat batarya ile kullandığım cihazım servisten geldikten sonra şarjı yarım saatte bitiyor ve yarım saatte full doldu diyor.Servisle saatlerce süren telefon trafiği ve tekrar cihazımın servise gitmesine rağmen sorunum çözüme kavuşmadı.Kısacası yeni batarya almak istiyorum.Fiyat/ performas oranı yüksek bir bataryayı hangi siteden alabilirim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kıymetli abilerim

23 martta harddisk arızasından dolayı lenovo teknik servise gönderdiğim bilgisayarımın sabit diski ile berabar kuvvetle muhtemel bataryası da değişmiş.Servise gitmeden önce yaklaşık 1,5-2 saat batarya ile kullandığım cihazım servisten geldikten sonra şarjı yarım saatte bitiyor ve yarım saatte full doldu diyor.Servisle saatlerce süren telefon trafiği ve tekrar cihazımın servise gitmesine rağmen sorunum çözüme kavuşmadı.Kısacası yeni batarya almak istiyorum.Fiyat/ performas oranı yüksek bir bataryayı hangi siteden alabilirim. 

Servis ne diyor öncelikle bu durum için? Bataryanın 30dk da bitmesi, hücrelerden bir veya bir kaçının öldüğünün göstergesidir.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Kıymetli abilerim

http://www.aliexpress.com/item/battery-for-ieadpad-G460-G560-Z475-Z560-Z565-Z570-57Y6454-57Y6455-L08S6Y21-L09C6Y02-L09L6Y02-L09M6Y02/1818377291.html

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Aynı paraya TR'de alınabiliyor. Bence yurtdışından bakmaya gerek yok.

Aynı paraya 1 adet alırsın ama burda 2 adet ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynı paraya 1 adet alırsın ama burda 2 adet ?

1 adet Serdar bey. Resimde sadece önlü arkalı koymuşlar.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

1 adet Serdar bey. Resimde sadece önlü arkalı koymuşlar.

Fiyat kısmının üstüne bakarsanız  (2 pieces / lot , US $20.62 / piece ) yazıyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fiyat kısmının üstüne bakarsanız  (2 pieces / lot , US $20.62 / piece ) yazıyor

Evet, orayı görmemişim. Ben direkt lot fiyatına baktım. Kusuruma bakmayınız lütfen. Özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Evet, orayı görmemişim. Ben direkt lot fiyatına baktım. Kusuruma bakmayınız lütfen. Özür dilerim.

Rica ederim özür gerektirecek bir durum yok,olur bazen   ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

Servis hatayı kabul etmiyor.Sizin batarya bitmiş diyor. Suç bende seri numarası vs almamıştım.Batarya nın ve bilgisayarın üzerinde ayrı ayrı daha önceki servis numaraları var.Bilgisayardaki ve bataryadaki altta kalan servis numaraları farklı idi.Bu durumu anlatmaya çalıştım anlamamazlıktan geldiler son servis te bataryanın üzerindeki servis kayıt numaralarını sökmüşler.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Servis Hatası'nı Ufak bi Tüketici Haklarına şikayet ile halledebilirsiz. 1 Yıl Önce Leptobumu dşürdüm ve sorunsuz çalışıyordu. Sonra bi gün açılmadı ve garantiye gönderdim. Sonra bu makine düşmüş o yüzden dediler ve Arza tespit ücreti ( Sorun 850 TL civarında yapılcakmış ben makineyi 1200 Tl'ye aldım. ) istediler. Bende "Ben bu arza tespitini istemiyordum neden yaptınız?" diye sorduğumda Standart dediler ve bu arza tespit ücretini ( 50 TL ) göndermezseniz leptobu göndermeyiz dediler. Bende TH'na şikayet ettim. Sonra ise 
- Makinenin değişmesi gereken tüm malzemeler değişti
- Kırık olan yer yapıldı.
Ve bir not : Müşteri Memnuyeti için kırık yer değiştirildi.   :D  :D  :D  :D 

Küçük mevlalarda olsa Hakkımızı aramalı ve Gereken işlemleri yapmalıyız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

ben laptop u dell den aldım telefonla servisi aradım 5 gün içerisinde yeni batarya gönderdiler  yerinde destek hizmeti var :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

lenovo bu konuda çok ağır davrandı.Şimdiye kadar markaya çok değer veriyordum.Şu anda soru işaretleri oluşmaya başladı.Bataryanın ücretinde değilim ama beni biraz cahil yerine koymaları içime sinmedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...