İçeriğe Yönlendir

Yol Bilgisayarı Sorunu

Murat Güngör

Recommended Posts

Murat Güngör

Selam arkadaşlar bugün havada güzelken aracımla bi gezintiye çıkayım dedim pişman etti anahtarı tam kontağa sokacakken gösterge ekranının  delirdiğini fark ettim. Yol bilgisayarı hiç bir işlev yapmıyordu. aracı tekrar kilitledim açtım yine aynı aracı çalıştırdım sorunsuz çalıştı ama yine düzelmedi emniyet kemer ikazı  kapı açık ikazları normal şekilde sesli uyarı yapıyordu ama ekran deli gibi hareket etmeye devam etti. Aracın içi çok sıcaktı acaba ondanmıdır diye şüphelendim 1 saat falan geçti ama yine düzelmedi en sonunda türk işi tamir yöntemini uyguladım aküyü söküp taktım ve düzeldi. acaba böyle bi sorunla karşılaşan oldumu? 

videosu burda : 

http://www.youtube.com/watch?v=s__KFRDSdqg&feature=youtu.be

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kop kop olmuş bu. 
Şaka bir yana çok ilginç bir arıza. Korku fılmi gibi. Birde çift kilitleme felan yapsa üstünüze yandınız.
Kumanda kolunda bir arıza var gibi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çıkan yazıların yol bilgisayarı ile alakası yok. Sanıyorum sıcaktan bi şeyler şaşmış :)

Yorum bağlantısı
Murat Güngör

Kop kop olmuş bu. 

Şaka bir yana çok ilginç bir arıza. Korku fılmi gibi. Birde çift kilitleme felan yapsa üstünüze yandınız.

Kumanda kolunda bir arıza var gibi.

valla dediğin gibi aracı çalıştırana kadar korku filmi yaşadım acaba çalışacakmı diye. 

Çıkan yazıların yol bilgisayarı ile alakası yok. Sanıyorum sıcaktan bi şeyler şaşmış :)

bende yol bilgisayarında bişey yok gibi düşünüyorum çünkü kolu kullanırken işlem yapıyomuş gibi sesli uyarı yapıyodu. umarım sıcaktandır ve araç beyninde sorun yoktur.

Araba geçen gün yağan sağanak yağmurda dışarıda mı duruyordu ?

evet dışarda duruyodu

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

evet dışarda duruyodu

Gem modülüne su kaçmış olabilir.. Söküp kurulamakta fayda var...  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Güngör

Gem modülüne su kaçmış olabilir.. Söküp kurulamakta fayda var...   ;)

:good1: bakmakta fayda var aklıma gelmemişti. sunroof tahliyesini kontrol etmekte gerekir  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Murat Güngör

Az once baktim ne sunroof tahliyesinde kacak war nede gem modulu islak taban halisini kaldirip baktim her yer kuru

Yorum bağlantısı
Murat Güngör

1 ay önce çalışırken ve çalışmazken ölçülmüştü normaldi yinede bi ölçtüreyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...