İçeriğe Yönlendir

Akvaryumdan Anlayanlar Lütfen Buraya :)

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Özgür İncigülcan

kardo çiğli de arkadaşın petshopu var .ben anlamam akvaryum işinden ama istersen müsait olduğunda gidelim soru ve sorunlarında yardımcı olsun [emoji16][emoji16]

Hüseyin heryerdesin he :)) Dostum bana çok uzak orası ya bucadayım ben :)
Yorum bağlantısı
Hüseyin Uzun

Hüseyin heryerdesin he :)) Dostum bana çok uzak orası ya bucadayım ben :)

çocuğu alıp geliyim kardeşim yeterki sen iste [emoji16][emoji16][emoji16]
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama yeni konu açmayım dedim akvaryumum güneş aldığından dolayı yosun oluyor, başka yere koyabilme şansım yok annem istemiyor.2 günde bir suyunu değiştirmek zorunda kalıyorum vatoz balığı alsam işimi görür mü?Kardeşim daha önce almış ve ölmüş vatoz dip yem mi kullanmak lazım onlar için

2 günde bu hale geliyor

Temizleyici aparatlar var diye biliyorum. Bu kadar yosun 2 günde oluyorsa, bunun için en az 50-100 adet vatoz alman gerekir..  ;)  :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Su hazırlayıcı ve düzenleyiciler var, onlardan kullanıyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yosun önleyici ve su düzenleyici ilaçlar var,onlardan kullanmanızı öneririm ama akvaryumu ve suyunu baştan kurarak daha sağlıklı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yemi günde bir kere petsohpçunun dediği kadar veriyorum.Tuzluk şeklinde bir yem iki kere sallıyorum o kadar.

Çok ama çok fazla yem veriyormuşsun.

Çay kaşığının ucunun üçte biri kadar versen yeterli.

Balık açlıktan değil de çok yemekten ölür :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Balıkların 3-5 saniyede bitirebileceği kadar yem verilir,usul budur genelde..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çok ama çok fazla yem veriyormuşsun.

Çay kaşığının ucunun üçte biri kadar versen yeterli.

Balık açlıktan değil de çok yemekten ölür :D

2 ay yem vermediğim oldu ölmediler... :D  

İyi bir vatoz pırıl pırıl tutar bu akvaryumu ancak mevcut haliyle içine atarsanız aşırı yosundan bir haftaya kalmaz ölür, önce güzel bir temizlik yapılacak sonra vatoz akvaryuma eklenecek bence..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Vatoz dip yemi de yer,yosun da yer, aç kalmaz korkmayın..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Balıkların yemi yüzüyor :) ayrıyetten yem almam gerekirmi

Yüzen yem yenmezse dibe çöker bir süre sonra,vatoz toplar yer o dipteki artıkları,ekstra yeme gerek yok..

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Balıklara ayrı yarı sofra hazırlamana gerek yok :D

Hepsi aynı kuşkanadan kaşıklıyor.

Yorum bağlantısı

Hepinize verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.Yem konusuna dikkat edicem ve vatoz alıcam :) temizleme aletlerini de sorucam.

O akvaryuma 100 tane de vatoz alsanız yosunlanmanın önüne geçemezsiniz. Güneş gördüğü sürece boşuna çabalamayın.

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Benim baliklar dönemlerindelet sanırım , 2 senedir tik olmayan baliklar 1 ayda 1000 tane yavru verdiler. Konuyu görünce , uzun zamandır ilgilenmedigimi farkettim hazır haftasonu Akvaryumlarla ugrasiyim birazcik :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

2014-08-24_12-24-17_430.jpg

2014-08-24_12-29-00_936.jpg

Arkadaşlar Antalya'da babamın evindeki akvaryumda 2 adet pengasus(köpekbalığı), 3 adet japon ve 2 adet çöpçü balığı var. Artık bakamadığı için çok uygun bir fiyata vermek istiyor. Pengasusların biri 15 biri 12 cm. Japonlarda aynı boyda ve 10-11 cm civarındalar. Çöpçülerde yaklaşık 5 cm'e ulaştılar. Aldığımızda hepsi küçüktü 3 yılda bu hale geldiler. Hepsi sağlıklı bir sorunları yok. İsteyen arkadaş olursa akvaryum ile birlikte de verebilir. Akvaryum yaklaşık 55*45*40 ebatlarında. Pet shoplarda bu boyutlardaki balıklar oldukça pahalı. Tanesi 25-30 liradan başlıyor. 7 adet balık için 70 liraya verelim dedi bana. Antalya içi evden gelip teslim alınabilir. Akvaryum ve motor vs. ile birlikte isteyen olursa hepsini 100 tl ye verecek bizim ihtiyar. Forum indirimi için ben konuşurum  :biggrin:

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Buğra Höngül

Papağan ile zebranınvolduğu akvaryumda yunusla sarıprensesin ne işi varki ne suyun sertliği uyar ne huyu ne suyu zebra ve papağanlar çok kavgacılar papağan katır zebralarda bi aksine heray yumurtadan bıktırır eğer akvaryum kalabalıksa zebra dişisi anne yavruları koruyacağım diye emin ol terör estirir akvaryumun ölçüsüne göre mümkü olduğunca az balık daha keyifli olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...