İçeriğe Yönlendir

1999 2,5 V6 Gha Ön Sağ Tekerlekten Gelen Ses

Erdem Yılmaz

Recommended Posts

Erdem Yılmaz

selamlar

1999 model 2,5 V6 aracımla kardeş kardeş geçinmekteydik fakat yaklaşık bir haftadır ön sağ tekerden özellikle frene basım bıraktığımda

çıt çıt diye tok bir ses gelmekte ,tahminim amörtisör patladı balıkesir de 2,5 motorlu araçtan anlayan olmadığı için sizden yardım istiyorum.

alt takım ve rod balans a baktırdım herhangi bir sorun olmadığını söyledi ustalar,kendi tesbitim ve bi kaç ustanın dediğine göre amörtisör 

patlak, sol tarafa yüklendiğimde tıss tıss diye ses yapmakta fakat sağ tarafa yüklendiğimde ses gelmemekle beraber üstteki amörtisör 

takozu da oynamakta ve ses yapmakt :(

sizce sorun takozdamıdır ?

2,5 mondeo ile 2000 mondeoların öntakımı aynımıdır ?

bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz netten sipariş verebileceğim bir site var mı ?

amörsitörler takım olarak mı değişiyor ?

yardımcolursanız sevinirim

Yorum bağlantısı

direksiyonu tam sağ ya da tam sol çevirin.motor kaputunu açın, sağ üst takozu elinizle oynatın.oynuyorsa eğer ya gevşemiştir,ya da takoz kırılmıştır.takoz fiyatı 30-40 tl civarı birşey.eğer ustanız varsa 30-40 da işçilik vererek yaptırılabilir.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Balikesirin yollari sagolsun alt takimlari bozmak icin yapilmis.. Telekom kapaklari vs hep iceri dogru yapilmis ve nedense hep teker düssün diye dogru yere konulmus..

2 yer biliyorum:

2.kapida Ersin oto ve yine sanayi 2. Kapidan 1e dogru giderken sagda mert oto var, gurkan usta.. ikiside ford konusunda iyiler. Gurkan usta genelde motor uzerine diye biliyorum ama yardimci olur.

Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz
(düzenlendi)

evet balıkesirin yolları berbat durumda ... söylediğiniz ustalara gidicem umarım hallolur.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yazı fontunda değişiklik yapmıyoruz.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amortisör parça no farklıdır ama şekli aynıdır, takoz da aynıdır, alt takım da aynıdır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...