İçeriğe Yönlendir

1999 Mondeo Ghıada Elektriksel Bir Kaç Problem

Omer Demirarslan

Recommended Posts

Omer Demirarslan

mrb arkadaşlar geçen hafta salı günü klima komresöründen gaz kaçırdığını öğrendim ve yaptırdım eve dönüşte baya bi yağmura yakalandım,su dolu yerlerden geçmek zorunda kaldım ve 1 gün sonra aracımda  kontağı açtığımda o/d ışığı direk yanmaya başladı ve bi daha sönmedi düğmeye bir kaç defa bastım sönmedi,sonra yolda kendiliğinden söndü,şimdi ise o/d ışığı yanmaya devam ediyor ve devrede araç belli bi devirden  sonra bağırıyor,ayrıca fan aracı çalıştırdığımda direk devreye giriyor ,belli bir süre çalışıp devreden çıkıyor,ayrıca 3000/4000 devirde km saati araç durduğu yerde 20/40 km  arasında oynama yapıyor,sizce araçta beyinsel bir problemmi var ,yoksa bir yerden şasemi alıyor,bu problemlerin hepsi  birden ortaya çıktı, ayrıca gebze cicarlarında iyi bir ford ustası varmı tavsiye edebileceğiniz...yardımlarınız için çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı

Su kaynaklı bir probleme benziyor. Şanzıman sensörlerinde ıslanmadan mütevellit bir problem olmuş gibi.

Saygıalrımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

direksiyonu tam sağ yapın, sonra sol ön teker arkasından motora doğru bakın, orda şanzıman üstünde soket göreceksiniz, türbin hızıını okur, onu çıkarıp wd 40 ile temzleyin, düzelmmeişse, şanzımancıya gidin, o/d lambası aynı zmanda şanzıman arıza lambasıdır, ihmal etmeyin arıza varsa, içeride maliyet artar

P den R ye takerken vuruntu başladı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Omer Demirarslan

fanın direk açması,km saatinin gaz verdikçe oynamasıda bu soketten  kaynaklımıdır?cevap için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı

direksiyonu tam sağ yapın, sonra sol ön teker arkasından motora doğru bakın, orda şanzıman üstünde soket göreceksiniz, türbin hızıını okur, onu çıkarıp wd 40 ile temzleyin, düzelmmeişse, şanzımancıya gidin, o/d lambası aynı zmanda şanzıman arıza lambasıdır, ihmal etmeyin arıza varsa, içeride maliyet artar

P den R ye takerken vuruntu başladı mı?

benim araçta uzun aralıklarda da olsa p den r ye alırken vuruntu oluyor.daha sonra uzun bir süre ses gelmiyor. yaklaşık iki aydır ses yok. ancak bazen arka arkaya iki gün ses gelebiliyor. özellikle araç eğimli bir yerdeyken. ne dersiniz şanzımanı indireyim mi.

Yorum bağlantısı
Omer Demirarslan

mrb lar cevaplar için çok teşekkürler,arıza galiba evren beyin dediği gibi su kaynaklı oluşmuş,aracım hamd olsun kendiliğinden düzeldi,herkese güvenli sürüşler dilerim....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...