İçeriğe Yönlendir

Golf 6 Sis Fari Uygulamasi

Bülent Şahin-2

Recommended Posts

Bülent Şahin-2
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,

Aracıma yaptığım uygulamarda artık sona geldim ve son uygulamamıda bugün bitirdim artık. inşallah eksik yok yada bana öyle geliyor 

Beğenilerinize sunulur....

Başlangıç...

gl0EE3.jpg

ZNBmmG.jpgdevam

P3Wmm9.jpg

7mn555.jpg

bitiş.

rLknn7.jpg

fotolar cep telefonu ve sert ışıkdan dolayı tam olmadı ama genede fena değil gibi  :tongue:  :tongue:

Aslında hıghline ön panjur takılabilir ama çok ciddi bi değişiklik olacagını düşünmediğim için pek istemedim birde fiyatı yan sanayi 150 tl sanki gerek yok gibi....

Umarım beğenirsiniz iyi akşamlar.... 

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Lütfen kısaltma kelimeler kullanmayalım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

BCM, anahtar ve tesisat değişti mi? Ya da arka sisten hat çekilerek mi yapıldı?

Mert kardeş senin cümlelerin harika
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Mert kardeş senin cümlelerin harika bcm nedir ??

Far anahtarı değişti...

Bcm, konfor modülü. Elektronik kontrol ünitesi gibi düşün. Motor hariç diğer tüm donanımların işini o yapıyor.

3 çeşit montaj var, 3. tür montaj için bcm anahtar ve tesisatın değişmesi gerekiyor.

1- Arka sislere röle takılarak aküden çekilen hatla arka sis anahtardan açılınca arka ön birlikte yanması

2- Far anahtarı ön sis farlı olanla değiştirilip anahtardaki ön sis pininden role ile aküden hat çekilerek

3- Bcm değişimi, anahtar değişimi sonra sis farı tesisatı eklenip kodlanarak montaj. Bu şekilde olduğu zaman sağa sola dönüşlerde dönüş yönündeki sis farını köşe aydınlatması olarak yakıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

BCM uygun değil mi sonradan sis farı montajına ? Mesela CC için uygun oluyordu, takıp kodlamak yeterli genelde..

Trendline donanımlarda BCM uygun olmuyor büyük oradan. 2013 model yani son üretimlerde ellerinde ne varsa takmışlar trendline da otomatik park destekli bcm ile gelen bile oldu.

Aslında siparişteki opsiyon donanıma göre değişiyor. Standart bir trendline da bcm sis farını desteklemiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

BCM uygun değil mi sonradan sis farı montajına ? Mesela CC için uygun oluyordu, takıp kodlamak yeterli genelde..

Bu kodlama işi acaip birseymiş mesela benim arabamda arkalar led olduğu için arıza uyarısı verıyor silinse bile çıkıyor ana kartla ilgili birşeymiş...Ender elektronik silemedi mesela...
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

CC için şöyle uygun oluyor. 2010 a kadar olan trendlinelarda sadece sinyal kolunu değişince bcm den kodlanınca aktif oluyordu. 2010 sonrası sistem değişti komple sinyal ve silecek kolu değişip araya modül ile cc montajı yapıyorlar. Bcm her halükarda destekliyor CC yi. CC fabrika için çok ucuz bir donanım. Şimdi bile 2010 öncesi aracın cc'li sinyal kolu 190TL civarı.

Bu kodlama işi acaip birseymiş mesela benim arabamda arkalar led olduğu için arıza uyarısı verıyor silinse bile çıkıyor ana kartla ilgili birşeymiş...Ender elektronik silemedi mesela...

BCM desteklemiyor, çünkü trendline bcm var üstünde. Aslında çözümü var da wag kablo bulmanız lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

CC için şöyle uygun oluyor. 2010 a kadar olan trendlinelarda sadece sinyal kolunu değişince bcm den kodlanınca aktif oluyordu. 2010 sonrası sistem değişti komple sinyal ve silecek kolu değişip araya modül ile cc montajı yapıyorlar. Bcm her halükarda destekliyor CC yi. CC fabrika için çok ucuz bir donanım. Şimdi bile 2010 öncesi aracın cc'li sinyal kolu 190TL civarı.

BCM desteklemiyor, çünkü trendline bcm var üstünde. Aslında çözümü var da wag kablo bulmanız lazım.

Sanki direksiyon altındaki ana kartın değişmesi gerektiği söylendi ama genede tam hakim olduğum bir konu değil...
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sanki direksiyon altındaki ana kartın değişmesi gerektiği söylendi ama genede tam hakim olduğum bir konu değil...

BCM pedalların üstünde. Ender eğer gerçekten arızayı söndüremediyse bcm değişecektir illa. 

Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2

BCM pedalların üstünde. Ender eğer gerçekten arızayı söndüremediyse bcm değişecektir illa.

Böyle kullanmanın bir sıkıntı yaratmayacağını söyledi bende ok dedim ...
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Böyle kullanmanın bir sıkıntı yaratmayacağını söyledi bende ok dedim ...

Uyarıyı görüp sinirin bozulmazsa sıkıntı yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...