İçeriğe Yönlendir

İzmir'de Direksiyon Kutusu Tamiri Yapan Usta

savaş yağcı

Recommended Posts

savaş yağcı

Arkadaşlar 2004 c-max 1.6 trend aracım var. Aracı alırken servise gösterdiğimizde direksiyon kutusundan yağ kaçırıyor, değişecek dediler. Servis 2000 tl ücret çıkardı. Tam aracı almaktan vazgeçecekken özel ford servisine de gösterelim dedik.

Özel servis direksiyon kutusunun keçeleri vardır onlar değişir masrafın olmaz dediler. Ona güvenerek aldık aracı. Ama 6 aydır da hiçbir işlem yaptırmadan biniyorum.

Direksiyondaki belirtiler: 1- Sonuna kadar çevirince "tok" diye bir ses geliyor iki taraftan da.

2- Ara sıra sağa çevirirken ince tiz bir ses yapıyor.

3- Hidrolik yağında bir eksilme görünmüyor.

Sanayideki usta  "Direksiyon kutusunu söküp İzmir'e götürürüm orada tamir ettiririm." dedi. 200/500 TL arası oraya veririz ben de 300 tl işçilik alırım dedi. en fazla 800 TL ye tamir olur dedi. Öyle ya da böyle benden 800 ü alacak diye düşünüyorum.

Soru 1: Ben direk izmirdeki hidrolik direksiyon tamircisine gitsem olur mu? Bu ustalar araçtan söküp takma işini de yapıyorlar mı yoksa bizim aracı ustaya muhtaç mıyız?

Soru 2: Araç bu şekilde de gidiyor hiç masraf etmesem olur mu?

Soru 3: Orijinal sıfırı 970 tl internette. Direk sıfırını alıp taktırsam bu parçanın araca montajı ustanın dediği gibi 300 tl lik bir işçilik midir? Yani öyleyse sıfırını taktırmak 1300 tl yte mal olacak

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ya canım meslektaşım,bende Manisa dayım sorsana bize.Ustaların hası kralı Ustaeller Ford servisi Sabri ustam bu işin piridir.Üstelik form üyelerine de %10 indirim uygular.Fakat en önemlisi Sabri ustam candır bilmeni istedim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
savaş yağcı

Valla hocam teşekkür ederim .. Seminer dönemi bi gidip görüneyim Ustaellere... Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Sabri baba sabri baba sabri baba sabri babaaaaaaa .....Usta ellere gidin ellerse usta ellesin.... :yes:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sabri baba sabri baba sabri baba sabri babaaaaaaa .....Usta ellere gidin ellerse usta ellesin.... :yes:

"Sabri Usta kutudan anlar" mı diyorsun yani Şahin? :seytan:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

"Sabri Usta kutudan anlar" mı diyorsun yani Şahin? :seytan:

Kızanım bu usta çok fena kutudan anlıyor valla  :D  :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kızanım bu usta çok fena kutudan anlıyor valla :D:p

Te bu Sabri Usta var ya, anlar er bi şeyden, yapar arabacıkları teker teker. Sesinden anlar arızanın angi parçadan olduunu. İç aykırı gitmez. Sever erkesi. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Dun beni bi sevdi bi sevdi anlatamam.Sabri usta bi danedir.

Telefondan tatmin ediyor :seytan: bide kısmet olup gitsek.

Olm doğru konuşun len. :seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
savaş yağcı

Sabri ustayi gorecem. Bu sayfayi komple kupya edecem, gösterecem sabrime . Sonra ustacim ellersen sen elle diyecem

Forumda bir ardas yazmiskutuyu kendim sokup takacam diye... Olacak bir şeyse kendim elleyeyim bari. Mastır yapmis olurum oto tamiri alaninda:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Sabri ustayi gorecem. Bu sayfayi komple kupya edecem, gösterecem sabrime . Sonra ustacim ellersen sen elle diyecem

Hocam çekinmeden ve gönül rahatlığı ile elletebilirsiniz (arabanızı)  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Özelden mesaj'mı gönderecen ;)

Sende Servet Aydın gibi yol tarif edersen gönderirim tabi.. Hemde resimli  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...