İçeriğe Yönlendir

Araç Lastiği

Basri Karadağ

Recommended Posts

Yusuf Gerdan

Olmasına olur . Ama jant değişmeden lastik ebadı değiştirmek risk getirir diye düşünüyorum. Lastik için de bence 50'şer lira fazla verin. Sonuçta hiçbir şey canınızdan  kıymetli değil.

Yorum bağlantısı
İbrahim Eşlik

Uymasına uyar ama açıkçası bilinen markalar ve kullanılan ebatlarda bi değişiklik yapmadım yapmam da. Tavsiyem sizinde yapmamanız çünkü sadece kendi canımızı taşımıyoruz. Bi de alıcaksanız 1 tane almayın yük dengesinden dolayı çabuk erir. İmkan varsa 4 yoksa 2 alın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben kullandım. totalde 100 lira felan oynar 60 yanak ile 65 yanak arası.  65 yanakta araç yol tutuşu düşüyor çekiş zayıflıyor.  şehir içinde  çukurlarda felan iyi oluyor.   ama ani direksiyon haraketinde araba lastiğin üzerinde bildiğin dans ediyor. ben  sol şeritte keskin viraja girmeye çekiniyordum. e-5 de otobanda.

Yorum bağlantısı

Hem marka falso, hem de boşuna çap arttirmayin lastigin. Orjinal neyse onu kullanın daha iyi bir marka. Uygun fiyata petlas öneririm. Fiyatina göre çok çok iyi performansi var

Yorum bağlantısı
Güray Taşkan

205/40/17r kullanıyorum. Eksi yanını görmedim şimdiye kadar ama öneriniz varsa dinleyebilirim. Sonraki lastiklerimi nasip olursa 205/45/17r olarak kullanmayı dusunuyorum. focus 1 st.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teknik olarak,

195/60/15 yerine 195/65/15 alınırsa:

Lastik çapı 2 cm artar, araç yerden 1 cm yükselir.

Km saati %3,3 eksik gösterir. Yani km saati 100km gösterirken gerçek hız 103,3 km olur.

Aracın konforu artar. Yoldaki çukur ve tümsekleri daha az hissettirir.

Çap arttığı için ilk kalkışta araç biraz zorlanır ayrıca, ivmelenme zayıflar (ara hızlanma kötüleşir).

Yanak yüksekliği arttığı için lastiğin yanal direnci azalır ve virajlarda yol tutuş azalır.

Aracın altına daha fazla rüzgar gireceği için, yanal rüzgarlardan daha çok etkilenir.

En önemlisi de yakıt tüketimi hissedilir oranda artar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...