İçeriğe Yönlendir

İnternet Sağlayıcı Tavsiyeniz?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Merhabalar halihazırda 3,5 yıldır kullandığım digiturk başlangıç paketim var, önceden interneti ortak kullanıyordum taşındığımız için internet bağlatmak icap etti. Digiturk kutumda sürekli kapanıp açma sıkıntısı olduğu için internet+hd digiturk 59.90 kampanyası için MH ile görüştüm. Yalın internetle 69.90 modemle 73.90 dediler HD kutu, kurulum ve aktivasyon içinse 90 TL talep ettiler haliyle fazla geldi. Şampiyonlar paketi ile 110 TL ödeyebileceğimi kuruluma ücret ödemeyeceğimi söyledim kabul etmediler ben de yarın iptal için Faks göndermeye karar verdim. Faks sonrası pazarlık yaptıklarını biliyorum.

Şu an çanak antenim, binada merkezi Türksat sistemi var fiber altyapı yok. Internet ve tv için tavsiyeniz ya da yönlendirebileceğiniz bir yer var mıdır? Tv için digi elzem değil internet limitsiz minimum 8 mbit olmalı.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Binada Türksat sistemi var derken kablolu yayınmı? kablolu yayın varsa ben 4 senedir uydunet kullanıyorum çok memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Binada Türksat sistemi var derken kablolu yayınmı? kablolu yayın varsa ben 4 senedir uydunet kullanıyorum çok memnunum.

malesef merkezi Türksat anten sadece
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

İnternet dersen 7 yılık süperonline kullanıyorum çok memnunum. Adam okadar iyi hizmet yapıyor ki bir sorun olduğu zaman Twitterdan mesaj atıyorum onlar beni arıyor diğer müşteri hizmetleri gibi yok şunu tuşla yok buna bağla öyle bir dert yok eski müşterileri olduğum için sınırsız internet paketimi 10 tl fiyat düşürdüler. Internetleri çok hızlı 4 ay fatura ödemedim gittim derdimi anlatım onlara. 4 ay faturamı sildiler süperonline diyprum başka birşey demiyorum

Baya iyimiş..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Merhabalar halihazırda 3,5 yıldır kullandığım digiturk başlangıç paketim var, önceden interneti ortak kullanıyordum taşındığımız için internet bağlatmak icap etti. Digiturk kutumda sürekli kapanıp açma sıkıntısı olduğu için internet+hd digiturk 59.90 kampanyası için MH ile görüştüm. Yalın internetle 69.90 modemle 73.90 dediler HD kutu, kurulum ve aktivasyon içinse 90 TL talep ettiler haliyle fazla geldi. Şampiyonlar paketi ile 110 TL ödeyebileceğimi kuruluma ücret ödemeyeceğimi söyledim kabul etmediler ben de yarın iptal için Faks göndermeye karar verdim. Faks sonrası pazarlık yaptıklarını biliyorum.

Şu an çanak antenim, binada merkezi Türksat sistemi var fiber altyapı yok. Internet ve tv için tavsiyeniz ya da yönlendirebileceğiniz bir yer var mıdır? Tv için digi elzem değil internet limitsiz minimum 8 mbit olmalı.

D-Smart+internet aboneliğimde 2. Sezon yani 4 senem sona erdi. En full HD paketi, 8mb sınırsız internet (50gb Adil Kota) ve aşağıda değineceğim modem ücreti ile beraber 79tl'ye kullanıyorum. Aynı zamanda digitürk sinema+belgesel+müzik hd pakete 35tl ödüyorum. En son 1 ay önce ücretsiz olarak dijikutu kayıt yapan. Hdd'li modelle değişti.

8. ayda dsmart sözleşmem dolacak. Digiturkun kampanya ile duyurduğu fiyatlara bakıyorum ama dsmart gibi full bir paket vermiyor internetle beraber. Daha doğrusu seçimli olarak full pakete çıkılıyor ama ana fiyata eklenince dsmarttan daha yüksek oluyor. D smarttan memnuniyetsizliğim yok. İnternet de, kanallarda bir eksiklik yok. Sadece sinema tv'ler kapanıp kendi sinema kanalları geldiğinden bu yana filmlerin kalitesi biraz düştü.

Bu tarz kampanyalarda sonradan çıkan bazı detaylar var. Örneğin digiturk internet paketi alırsanız ayda 3 tl'ye modem almaya mecbur ediyorlar. Dsmart ikinci abonelik yılında bana ayda 2tl karşılığında zorla aldırdı. Kurulum ücreti de alabiliyorlar.

Digitürkün superonline ile anlaşması internet konusunda memnuniyet verecektir ama benim gördüğüm iki servis sağlayıcının daha çok tv özellikli artı ve eksilerini yazabilirim.

Digitürk: Filmleri daha güncel. Hd kalitesi daha yüksek ve bu psikolojik değil. Aynı frekans üzerinde daha az yayın, daha çok kira demek ancak dijitürk bu şekilde yayın yaparak kanal gösterim kalitelerini arttırıyor. Sinema sistemi kullanılacaksa sinema kanallarında dolby digital yayın uygulaması var. Bu sayede bluray havasında film seyretmek mümkün, Digitürk ile beraber ücretsiz "digitürk her yerde" uygulaması, win8, android ve ios uygulamalarıyla kullanılıyor. Aldığınız paketle orantılı olarak filmler, maçlar dahi seyredilebiliyor. Digi kutu çok yavaş açılıyor, kanal değiştiğinde kanalda görüntü kısa süreli donarak geliyor.

Dsmart: yayın kalitesi biraz daha düşük fakat öncesinde hd deneyimi olmayanlar için sorun teşkil etmez. Fazla detaya inmeden en dolu paket istiyorum diyorsunuz ve yeni açılan her kanalı seyretme şansınız oluyor. Belgesel kanalları daha zengin. Dolby digital yayın şu an sadece trthd ile geliyor. Yayınları turksat üzerinden aldığı için sanırım dsmart harici uydudaki kanallara ulaşım sağlanır fakat kanal sayısı zaten çok fazla. Ancak sinyal kalitesi çoğu zaman yarının altında. Rüzgarlı ve yagmurlu havalarda yayın donmaları ve ekran karamaları yaşanabiliyor. Son zamanlarda sıklaşan bir problem oluşmuştu bu şekilde, bizim kablolar yıpranmış ama değştikten sonra da yayın kaybı yaşandı. Bu arada uyduya tam ayarlı. Son kullandığım uydu alıcısı çok hızlı ve açılış süresi gayet kısa. Arçelik tabanlı bir kutu(samsung note3'ün yalancısıyım, arçelik seçince kumanda ediyor) internet gayet hızlı, kesilme problemi yok. Kumandası akıllı kumanda tv için de ayar yapılabiliyor. Fatura ödeme tarihleri devamlı değiştiği için kredi kartımda otomatik talimatında bir ayda iki kere ödeme alındığını da görmüşlüğüm var. 2 senedir bir düzene oturmadı. İnternet ve tv teknfaturada geliyor, takibi kolay oluyor. D smartın mobil uygulamasu blu maalesef ücretli.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sadece internet için pek kimsenin bilmediği birşey tavsiye edeyim. Netgalaksi.com a girin iletişim kurun. Varsa Hüseyin bey ile görüşün. 13 Seneden beri TTnet kullanan beni bile memnun ettiler ki ttnet hattımla alakalı hiç problemim yokken. 

TV olayını da Tivibu'nun sadece tv için abonelik paketi çıkmış, ttnet bağlantısı olmasına gerek olmadan çalışan, ondan alırsınız paketi tamamlamış olursunuz :p

Bu arada ttnetin paket fiyatlarının daha altında fiyatları var. Herhangi bir taahhüt yapma zorunlulğun da yok.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Kablo tv var ise eğer binanızda Uydunet ile görüşün. Hatta sitelerinden kampanyalara bakabilirsiniz.Yaklaşık 6 yıldır aboneleriyim şimdiye kadar 3 defa sorun oldu. Gece saat 10 da bile geliyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Abi tek kelimeyle süperonline.Bir kere kullanmaya başladın mı ayrılamazsın. :) Daha hiç bir sorun yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ben de bu arada aynı dertten muzdaribim yeni taşındığım eve hem tv hem de net bağlatmak istiyorum bakalım d smart olacak gibi ama. . 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Sadece internet için pek kimsenin bilmediği birşey tavsiye edeyim. Netgalaksi.com a girin iletişim kurun. Varsa Hüseyin bey ile görüşün. 13 Seneden beri TTnet kullanan beni bile memnun ettiler ki ttnet hattımla alakalı hiç problemim yokken. 

TV olayını da Tivibu'nun sadece tv için abonelik paketi çıkmış, ttnet bağlantısı olmasına gerek olmadan çalışan, ondan alırsınız paketi tamamlamış olursunuz :p

Bu arada ttnetin paket fiyatlarının daha altında fiyatları var. Herhangi bir taahhüt yapma zorunlulğun da yok.

ev telefonu şart mı ? yani ttnet hattı olması.

şu an en büyük sıkıntım evde telefon olmamasına rağmen her ay 23tl ödemek zorunda olmam...

yalın internet isterseniz sabit 17+kdv ekleyeceğiz diyorlar...

fiber gelemedi ki çıkayım !

Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Daha geçenlerde bende aynı konuda müzdariptim.Ttnet sözleşme sürem dolmuştu.Her ay 65-68 öderken 5 ay boyunca sözleşmem bittiği için faturalar 90-92 arasında geldi.Artık canıma tak etti Müş.Hz. ni aradım.Sözleşmem bittiği için bulunduğum kampanyalar normale dönmüşmüşte yok şöyleymişte falan filan.

Süpreonline fiber alt yapı var korktuğum için tercih etmedim.Binamda kullananlar var ama gidip sormadım kimseye.

D-smart abonesiyim ve internetini tercih etmedim korktum.

Ve yine gittim Ttnet'e sözleşme yaptım 2 yıllık.65 tl ye sınırsız fiber internet.Hız 32mb e kadar çıkıyor.Arada sırada kontrol ediyorum hız testini ve 32mb gerçekten sağlıyor.Yani sağlayıcıların al birini vur ötekine.Hepsinin mutlaka azımsanmayacak kadar müşteri şikayeti vardır.O yüzden fiyat ve hız konusunda tatmin olduğunuz herhangi bir sağlayıcıyı tercih edin gitsin :) Ben ttnet bir daha asla dedim ama en mantıklısı bana yine ttnet geldi :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Süpreonline öneririm. Her bütçeye göre güzel tarifeleri mevcut.
Ben bunu kullanıyorum 2 yıldır. 34.90 tl sınırsız. Yeni kampanyada 5 tl fark getirmişler(ben modemlisini 35tl ödüyorum) 24 
taahhütüm bu ay bitti ve yine aynı ücreti ödüyorum(Fiyatta artış yok). Fiyatta bir değişiklik olursa arayıp bilgi verip alternatif tarife sunarız dediler.
http://www.superonline.net/kurumsal/kampanyalar/super-adsl-kampanyasi/

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

ev telefonu şart mı ? yani ttnet hattı olması.

şu an en büyük sıkıntım evde telefon olmamasına rağmen her ay 23tl ödemek zorunda olmam...

yalın internet isterseniz sabit 17+kdv ekleyeceğiz diyorlar...

fiber gelemedi ki çıkayım !

Yalın seçenekleri mevcut bildiğim kadarıyla. Ama cüzi bir miktar oynuyor fiyatta. İletişime geçin derim. İlgili bir şirket haberin olsun.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Yalın seçenekleri mevcut bildiğim kadarıyla. Ama cüzi bir miktar oynuyor fiyatta. İletişime geçin derim. İlgili bir şirket haberin olsun.

aradım yalın internet seçeneği yokmuş maalesef. hat şart imiş :(

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

aradım yalın internet seçeneği yokmuş maalesef. hat şart imiş :(

ttnetin 8 mbit fiyatıyla bunların 16 mbiti aynı, haberin olsun ama :) 

Ben işyerimdeki 2 hattı da bunlara aktardım. Çok memnunum. 

Olmadı Goonet var, Furkan'ı bul görüş. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Bulunduğum ilçede süperonline verimli olmadığı için digitürke iptal faksı yolladım ertesi gün arayıp 5 adet keyif paketi, kurulum, aktivasyon, HD kutu ve yayını aynı fiyatla kullanmayı teklif ettiler 14,99'a cazip geldi ve kabul ettim. İnternet içinse TTNET ile görüştüm kamululara 16 mbit lmitsiz yalın internet, modem, aktivasyon, kurulum ücretsiz 62,99'a interneti bağlattım. 

Yaptığım ilk hız testinde indirme 7 mbps, yükleme 0,60 mbps çıktı. Torrent'e maksimum 800 kB/s ile çekebiliyorum. Önceden 4 kişi ortak kullandığımız 16 mbit internette 1 mb/s ile çekebilirken hız düşük geldi bunla ilgili yapılabilecek bir şey var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...