İçeriğe Yönlendir

Bilgisayar Mühendisliği Hakkında Düşünceleriniz ?

Mustafa Şahin2

Recommended Posts

Furkan Avcı

Yazılım Bilg. Müh. alanındaysa iş güzel, ben teknik kısmını anlıyorum, yanlış biliyorda olabilirim tabii,sen daha iyi bilirsin, geçin derken bunu kastettim yani, olay yazılımda, bunu yapabiliyorsan ve sorduğun tanım içindeyse bu olay, sözümü geri aldım, benim bildiğim işin teknik kısmını Bilg. Müh. yazılım kısmını ise Yazılım Mühendisinin yaptığı yönündeydi, yazılım esas lazım olan şey olduğuna göre diye düşünmüştüm....

Yok abi, ikisinin arasında ki tek fark alınan 3-5 farklı ders. Yazılım mühendisliği ortak derslerin dışında yazılım geliştirme ve mimarilerine yönelik detay dersler alıyorlar, kök aynı diyebiliriz. Yani aslında bende yazılım mühendisliği bölümünün okunmasını tavsiye ederim eğer yazılım kolu özellikle düşünülüyorsa ama çok fazla üniversitede henüz yok bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yok abi, ikisinin arasında ki tek fark alınan 3-5 farklı ders. Yazılım mühendisliği ortak derslerin dışında yazılım geliştirme ve mimarilerine yönelik detay dersler alıyorlar, kök aynı diyebiliriz. Yani aslında bende yazılım mühendisliği bölümünün okunmasını tavsiye ederim eğer yazılım kolu özellikle düşünülüyorsa ama çok fazla üniversitede henüz yok bildiğim kadarıyla.

Yani detayını bilmem tabii, konum değil, sen bilirsin, sadece genel olarak baktığımda olay yazılımda bitiyor, sen bölümümde o var dersen sıkıntı yok, bizde bölüm yada okulun az olması pek dert değil, zaten amaç memur olmaksa baştan kaybettin, yazılım yapabilen adam yetenekte varsa zaten rahat iş bulur değilmi? Memur olup geleceğinimi bitireceksin :)  Neyse genel olarak daha avantajlı bu yazılım işi diye düşünmüştüm.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...