İçeriğe Yönlendir

Askerlik Tecili Ile Alakalı Bir Kaç Soru

Misafir

Recommended Posts

İyi günler;
Yüksek lisansdan dolayı şu an tecilliyim .
Haziran ayında normal tecilim bitiyor.
Hazirandan sonra 2 yıl daha tecil ediliyor mu normal lisans gibi..
Diğer bir sorum da
tecil bozdurup kasımda askere gitmek istiyorum.
yapmam gereken işlemler nelerdir.
öğrenciliğimi durdurmam gerekecek mi ?
veya tecil bozdurmam için okuldan herhangi bir belge gerekecek mi?
Askerden sonra öğrenciliğime devam edebilir miyim...

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Yuksek lisans bittiyse tcili bozdurup gidersin.lisans olarak gitcekseniz diplomaniz ile subeyi gidip tecil bozdurmaniz gerekiyor.kasimda gitmek istediginizde agustos ayinin 15 basina bu islemleri yaptirmaniz lazim.ben yarin gitcem bakalim ne olcak detaylari yazarim

Yorum bağlantısı
Ensari Tekel
(düzenlendi)

Bildiğim kadarıyla yüksek yapıyorsanız tecil ediyorlar 1 yıl daha ama eğer yüksek haziranda bitiyorsa en yakın dönemde doktoraya başladığınızı belgelemesseniz en yakın dönemde askere gitmelisiniz. Yoksa kaçak durumuna düşersiniz istemeden. Eğer yüksek lisansınıza devam ediyorsanız okul otomatik olarak uzatması gerekir. Bu arada okulu dondurup gitmek isterseniz okuldan belge almanız gerekebilir. Ama şahsi kanaatim eğer yüksek lisans yapıyorsanız bitirip öyle gidin. Döndüğünüzde devam edebilirsiniz diye tahmin ediyorum fakat sizin için arada geçen süreyi göz önüne alırsak cidden zor olacaktır. O yüzden en temizi yüksek lisans bitene kadar beklemek. 

tarihinde Ensari Tekel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Bana kalirsa direkt en yakin askerlik subesine git oraya sor.askerlik isi baska biseye benzemez cok garip.burda ne yazilirsa yazilsin tam tersi durum da cikabiliyo.

Yorum bağlantısı
Tuncay Küçük

Elinde öğrenim belgeleri olduktan sonra şubeler yardımcı oluyor

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Kasimda gitmek istiyorsaniz agustos 15 kadar basvuru yapmaniz gerekiyor.lisanstan sonra 2 yil daha erteleyebiliyorsunuz.ben kasimda gitmek icin.basvurdum 27 ekimde belli olucak

Yorum bağlantısı

Okulla uğraşmaya gerek yokmuş arkadaşlar. Direk şubeden bir dilekçe ile halletiler. Ben danışmak için gitmiştim. Görevli sağolsun hemen halleti. Kasımda askerim inşallah...Okuldanda yapılabiliyor lakin işlemler çok uzun sürüyor bu arada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...