İçeriğe Yönlendir

12 Fiesta İçin Güçlü Plaka Aydınlatma

Onur Ilgın

Recommended Posts

Onur Ilgın

Merhabalar,

Dün 2012 model Ford Fiesta aldım Eskişehir'den. Henüz 10 binde. Titanium X paketi. Önceki aracımda çok güçlü bir plaka aydınlatma vardı. Piyasadaki beyaz ampüllerden değil. Aldığım kişi yapmış, bende şu anki aracıma aynısını uygulamayı planlıyorum ama sıradan aydınlatmayan güçlü bir plaka aydınlatma bulamadım. Forumda henüz yeniyim. Sizin bildiğiniz veya kullandığınız kaliteli bir marka var mı?

İkinci sorum ise şu; arka sis farının sol tarafı yanıyor sağ yanmıyor. Patlamışmıdır? yoksa bu modellerde tek taraflı mı yanıyor. Eğer orjinalinde böyle ise hoşuma gitmedi. Sağ tarafıda yakmak istiyorum. Önerisi olan?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Onur bey avatar olarak sadece yüzümüzün görüldüğü resimerleri kullanıyoruz.Bunun dışında ki avatarlar silinecektir.Avatar kullanmak istemezseniz forum logosu avatarınız olarak kalacaktır. 

Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

Öncelikle kazasiz belasiz kullanmaniz dileklerimle. Benim bildigim arka sis lambalari orjinalinde iki tarafli yanmaz. Sisli havada arkadan gelen sürücülerin sollama esnasında aracin sol tarafını göreceli olarak hesaplayabilmesi icin sadece sol sislerin yandigini biliyorum. Yaniliyorsam duzeltin lütfen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

eğer orjinalinde var ise çift devrelidir ve bir devresi yanmıs ampül değişecek

Yorum bağlantısı
Onur Ilgın
(düzenlendi)

eğer orjinalinde var ise çift devrelidir ve bir devresi yanmıs ampül değişecek

Teşekkür ederim. Bende öyle umut etmiştim. Tek tarafı yanması gerçekten hoş bir görüntü oluşturmuyor. Peki normal ampül uyum sağlar mı? Elektirikcime gidip taktırsam

Öncelikle kazasiz belasiz kullanmaniz dileklerimle. Benim bildigim arka sis lambalari orjinalinde iki tarafli yanmaz. Sisli havada arkadan gelen sürücülerin sollama esnasında aracin sol tarafını göreceli olarak hesaplayabilmesi icin sadece sol sislerin yandigini biliyorum. Yaniliyorsam duzeltin lütfen.

Allah razı olsun hocam. Teşekkür ederim.

Onur bey avatar olarak sadece yüzümüzün görüldüğü resimerleri kullanıyoruz.Bunun dışında ki avatarlar silinecektir.Avatar kullanmak istemezseniz forum logosu avatarınız olarak kalacaktır. 

Tamam. Bilgim yoktu. Uyarı için teşekkürler.

tarihinde Onur Ilgın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

+1 

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

oriijnalinde tek diye biliyorum. ikincisi de açılabilir seri bağlanarak ama arkadakini uyarmak dışında ne gerek var ki arka sis farına?

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Lütfi Şahin

oriijnalinde tek diye biliyorum. ikincisi de açılabilir seri bağlanarak ama arkadakini uyarmak dışında ne gerek var ki arka sis farına?

+1
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Plaka için led kullanılmış olabilir. Sisler arkadan baktığınızda gerçekten kuvvetli yanan ve göz alan bir ışıktır. Hatta sis yokken arkadan gelen sürücüyü rahatsızda eder. Tek yanacak şekilde yapılmışsa bırakın öyle kalsın.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz
(düzenlendi)

Arka sis farı için, sağ taraf kedigözüdür, bir ampul veya hazır devre yoktur.

Bu durumdan rahatsız arkadaşlar ebay vs sitelerden trafiği sol şeritten akan ülkeler için üretilmiş arka sis farı alıp araçlarına monte ediyor ve devre çekiyorlar.

Ben görüşün çok çok azalmadığı durumlar dışında kullanmadığım için ihtiyaç duymuyorum.

tarihinde Oğuz Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

galip bey bende plaka aydinlatma ve arka sag sis fari arıyorum. yardimci olurmusunuz.

Yorum bağlantısı
İlker Uslu

Aracınız hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. açık havada yanan sis farı gözümü fazlaca alıyor. Bu da beni acayip sinirlendiriyor. Bazen diyorum takip edeyim durunca gideyim bir taş vurayım kırayım. :) BMW lerde iki tane görüyorum bazen gözüme gözüme.. Şeytan diyor... Neyse. Tabi kırma sadece aklımdan geçen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Ilgın

DSC_0592.jpg

DSC_0589.jpg

T10 ledler tatmin etmedi. Piyasadaki en güçlü smd ledleri alıp kendim montaj yaptım güzel oldu :-)

Yorum bağlantısı
Onur Ilgın

Piyasadaki en kaliteli smd ledleri buluyorsunuz. Benim aldığım ledlerin altında demir parça vardı. Elektrikçi arkadaş lehimledi ve plakalığın içerisine koyduk. Daha sonra yapıştırıcı ile sabitledik. Kabloyu bağlayip bantladktan sonra hazır hale geldi... En aciklayici bu şekilde olur benim çok anladığım konu değil arkadaş yaptı çoğunluğu...

Ayak altına da yaptık aynı uygulamayı. Haftaya ayna altı ile devam edeceğiz..

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Piyasadaki en kaliteli smd ledleri buluyorsunuz. Benim aldığım ledlerin altında demir parça vardı. Elektrikçi arkadaş lehimledi ve plakalığın içerisine koyduk. Daha sonra yapıştırıcı ile sabitledik. Kabloyu bağlayip bantladktan sonra hazır hale geldi... En aciklayici bu şekilde olur benim çok anladığım konu değil arkadaş yaptı çoğunluğu...

Ayak altına da yaptık aynı uygulamayı. Haftaya ayna altı ile devam edeceğiz..

Resimleri bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Sever

Plaka lambasını nasıl sökeceğim hakkında yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba ?

Bugün biraz uğraştım ama tırnaklarını kırıcam diye korktum ve bıraktım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arka stoplarımda şundan var, kırmızı ışık verir çok fenadır, Servet agadan görüp almıştım, çift devre stop ve fren led lambası, gündüz bile çok etkilidir. :)

2pcs-lot-Wholesale-Guaranteed-100-New-7-

538860971_020.jpghttp://www.aliexpress.com/item/2pcs-lot-Wholesale-

640879632_943.jpg

Guaranteed-100-New-7-5W-Lens-Buid-In-Chip-Cree-Red-1157-BAY15D/695190419.html

geri viteste ise plasma gun var :) 500 lümen direk yakar  :D tabii beyazından...

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-11W-Lens-Buid-In-Chip-Red-Cree-1157-BAY15D-Car-Tail-Led-Bulb-Light/745289859.html

New-Arrival-11W-Lens-Buid-In-Chip-Red-Cr

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

fiyat beni aşar :D varsın arkadaki gözünü açsın :D :D

:D

Arkadi ledliler artislik yapınca iyi oluyor, direk dumur  :D  önden zaten diyecek sözleri yok, GEN5 power  :p  sonrası sakince uzuyorum tabiii, eko mod arabayla buraya kadar, taki çok sert bir viraja kadar  :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabıyık

Plaka lambasını nasıl sökeceğim hakkında yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba ?

Bugün biraz uğraştım ama tırnaklarını kırıcam diye korktum ve bıraktım.

bende sol tarafı açarken tırnaklardan birini kırdım ve öğrendim nasıl açıldığını. aydınlatmayı sola çekip sağ taraftaki boşluğa ince uzun bir tornavida sokup

orda göreceğiniz metal plakayı sola doğru bastırın ve kendinize doğru çekin kolayca çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Sever

bende sol tarafı açarken tırnaklardan birini kırdım ve öğrendim nasıl açıldığını. aydınlatmayı sola çekip sağ taraftaki boşluğa ince uzun bir tornavida sokup

orda göreceğiniz metal plakayı sola doğru bastırın ve kendinize doğru çekin kolayca çıkıyor.

Ben sizin kadar cesaretli olamadım ve elektrikçiye gittim :) dediğiniz gibi ince uzun bir tornavida ile kolayca çıkıyor. Gündüz olduğu için nasıl aydınlattığı belli olmuyor ama akşam görücez bakalım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabıyık

arkadaşlar yeni konu açmadan buraya yazayım dedim. üç gün önce bende plaka aydınlatma ampullerimi led ampullerle değiştirdim , arıza lambası falan yakmadı ama rastlantı mıdır bilmiyorum ledleri taktığım gün park sensörüm geri viteste sürekli ötmeye başladı. Arada bir düzelse de genelde sorun devam ediyor. Bu tür bir problem yaşayan oldu mu aranızda? Birde 1 hafta kadar önce sensörlerden birini pasta cilada renk attığı için rötuş fırçasıyla biraz boyamıştım ama boyadığım gün bir sorun yoktu acaba boya sertleşince mi sorun oldu. Ne yapmam gerekir sizce?

Yorum bağlantısı
Hakan Sever

arkadaşlar yeni konu açmadan buraya yazayım dedim. üç gün önce bende plaka aydınlatma ampullerimi led ampullerle değiştirdim , arıza lambası falan yakmadı ama rastlantı mıdır bilmiyorum ledleri taktığım gün park sensörüm geri viteste sürekli ötmeye başladı. Arada bir düzelse de genelde sorun devam ediyor. Bu tür bir problem yaşayan oldu mu aranızda? Birde 1 hafta kadar önce sensörlerden birini pasta cilada renk attığı için rötuş fırçasıyla biraz boyamıştım ama boyadığım gün bir sorun yoktu acaba boya sertleşince mi sorun oldu. Ne yapmam gerekir sizce?

Benimde park sensörlerinden birinde hafif bir çizik vardı. Siyahlığı belli olmasın diye rötuş fırçası ile kenarlarını boyadım ama ortasını boyamamıştım bir sorun olur diye. Fırça ile tabanca arasında fark oluyor tabi haliyle. Yinede siz park sensörünü elinizle bir kontrol edin tık tık ses geliyor mu diye. Belki arızalanmışta olabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...