İçeriğe Yönlendir

Egzoz Muayenesi Kaç Yıllık?

Misafir

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar;

Egzoz muayenem yaklaştı. 2 yıla çıkarıldı diye birşeyler geldi kulağıma nekadar doğrudur.

Muayene evrağında süre 1 yıl görünüyor ve dolmak üzere . 2 yıla çıktıysa yaptırmak zorunda mıyım ? şimdiden teşekkür ederim...

malum uzun yola çıkmadan evrak kürek bakım ne varsa tamamlıyorumda.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

0 araçta 3 yılda bir diğer zamanlarda periyodik muayene ile beraber iki yılda bir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

1 yılı doldurunca muayeneyi yaptıracaksınız ondan sonra 2 yıla çıkacak.Sizin için geçerli bitiş tarihi ruhsatınızda yazan tarih. 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

araç lpgli ise her yıl egzos muayenesi yaptırmak gerekiyor diğer araçlar 2 senede bir

Yorum bağlantısı
Yunus Öksüz

Lpgli araçlarda da 2 senede bir ki zaten doğaya en zararsız yakıt şu an lpg.

Yorum bağlantısı

Egsoz muayene kartında yazar ne zamana kadar olduğu. İlk muayeneden sonra hususi araçta 2 senede bir yapılıyor. Muayene tarihi ile uyuşmayabilir gecikmeler olduysa.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

0 araçta 3 yılda bir diğer zamanlarda periyodik muayene ile beraber iki yılda bir.

Sıfır araçta muayene işleyişi nasıl abi? İlk sefer 3 sonra 2 galiba?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sıfır araçta muayene işleyişi nasıl abi? İlk sefer 3 sonra 2 galiba?

Evet aynen öyle ;)

Yorum bağlantısı

10 yaşından büyük arabalar her yıl yaptırıyor.

:shok: Abovvv. Desene vakti zamanımız geldi diye.. Hemen akşama bi ruhsatı kontrol ediyim..

Yorum bağlantısı

:shok: Abovvv. Desene vakti zamanımız geldi diye.. Hemen akşama bi ruhsatı kontrol ediyim..

Biz niye 2004 ü sattık abi :D 30 lira egzoz muayenesi ücreti vermemek için :D

abimim 99 model polosu var tüplü 

eğzoz muayenesi 2 yılda 1.

zPNtGGG.jpg?1

Ayrıca arkadaşımın 98 model opel astrası var 4 yıldırkullanıyor ve  her yıl yaptırıyor. Bir tanesini ben yaptırmaya götürmüştüm. Ordan aklımda kalmıştı 10 yaşından büyük araçların her yıl gittiği.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

Biz niye 2004 ü sattık abi :D 30 lira egzoz muayenesi ücreti vermemek için :D

zPNtGGG.jpg?1

Ayrıca arkadaşımın 98 model opel astrası var 4 yıldırkullanıyor ve  her yıl yaptırıyor. Bir tanesini ben yaptırmaya götürmüştüm. Ordan aklımda kalmıştı 10 yaşından büyük araçların her yıl gittiği.

evrakta öle yazıyor

belkide yazan şahıs yanlış yazmış o zaman.

işin açıkcası bunlar para tuzağı bence lpg li araçların egzoz muayenesine girmemesi gerek.

onca eşek ölüsü gibi kokan servis araçları kamyonlar var iken. 

Yorum bağlantısı

Benim kafam karıştı şimdi. Neyse gideyim yaptırayım 35 tl yüzünden 700 lira ceza yemiyeyim...

Yorum bağlantısı

Koş koş  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

1 yılı doldurunca muayeneyi yaptıracaksınız ondan sonra 2 yıla çıkacak.Sizin için geçerli bitiş tarihi ruhsatınızda yazan tarih.

+1 güncel
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Arkadaşların dediği gibi 10 yaşına kadar 2 yılda bir, 10 yıldan sonra her yıl egzoz muayenesi yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

LPG araçlar her yıl, diğer araçlar 2 yılda bir diye biliyorum bende...

bizde lpg var.diğer muayene 2016  :fiuw: 

Yorum bağlantısı

Egzozs muayenesi geçince cezası çok fena 

700 küsür olması lazım çeviren trafiğe kalmış bazen görmezden gelebiliyorlar...

Yorum bağlantısı

Eksoz muaynesinde, LPG, benzin, dizel ayrımı yoktur. Binek araçlar 2 senede bir muayneye girerler, 10 yaşın üzerindeki binek araçlar ise senede bir.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar
(düzenlendi)

Aracım 2003 model bu nisan ayında ölçüm yaptırdım ruhsata adam 2016 nisan ayına kadar vize yaptı.Özellikle sordum 10 yaş üzeri araçta 1 yıl değil mi diye?Hayır cevabını aldım.Bazı sitelerde 10 yaşın üzerindeki araçlar yılda 1 defa egz. muayenesi  yaptıracaklar deniyor ama TÜV sitesinde bundan hiç bahsetmemiş.

tarihinde Ünal Doğar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

muayenemi yaptırttım. 2 yıl olarak yaptılar.

Konu ile alakalı muayene yapan arkadaş 1 yıl yerine 2 yıl yazmış ise sorumluluğum nedir ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...