İçeriğe Yönlendir

Direksiyonun Altından Gelen Çıt Sesi Ve Performans Kaybı

Ali Dur

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar,

Direksiyonun altından ya da sigorta kutusundan da olabilir çıt diye bir ses geliyor ve araba bir anda ayağımı gazdan çekmişim ya da klimayı ilk açmışım gibi bir tekliyor, sonrasında gaza biraz basınca anında yine çıt diye bir ses geliyor (aynı ses) ve araba turbo basmış gibi kendini ileri atıyor halbuki ben bir şey yapmıyorum pek. Bu sorunu sadece klima açıkken yapıyor bu arada. Klima kapalıyken böyle bir sorun yaşamıyorum. Ustaya sordum klima kompresörü devreye girip çıkıyordur dedi de daha önceden böyle bir şey yapmıyordu araç. Çıt çıt sesleriyle anlık performans kaybı ya da artışı yaşıyorum. Elektriksel bir sorun sanıyorum, ancak neyle bağlantılı olduğunu çözemedim. Arabadan da çok anlamam zaten. Lütfen görüşlerinizi paylaşın. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Klima açıkken gözle görülür performans kaybı yaşayan bir de?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

Az önce hallettim sorunu aynısı bende de vardı. Klima gazın azalmış veya bitmiştir kardeş. Gaz bastırdım sorun halloldu.

Yorum bağlantısı

Az önce hallettim sorunu aynısı bende de vardı. Klima gazın azalmış veya bitmiştir kardeş. Gaz bastırdım sorun halloldu.

Klima gazı mı? Klima faal bir şekilde sorunsuz çalışıyor ama? Klimada arıza vardı zaten geçenlerde yaptırdım borudan sızdırdığı için gazı bitmişti kaynattırdım boruyu tekrar taktılar gazı bastılar halloldu da, böyle bir sorunun klima gazından olması şaşırttı beni açıkçası. Sizde de aynı şekilde çıt sesi muhabbeti mi vardı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yunus AŞKIN

ses yoktu ama çekişte saniyelik düşüşler, arabayı biri tutupta geri bırakıyomuş gibi bir his oluyo du giderken düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...