İçeriğe Yönlendir

Diş Hekimi Tavsiyesi Ve Implant Konusu

Volkan özyurt

Recommended Posts

Volkan özyurt

herkese selamlar ve hayırlı ramazanlar,

uzun zamandır eksik ve çürük dişlerimle başım dertte idi. geçmişte gittiğim dişçilerden çok çektiğimden bir türlü cesaret edip tedaviye gidemedim. ta ki mecbur kalana kadar. 4-5 gün önce tam sahurda pideyi ağzıma attım ve çatır çutur sesler eşliğinde kanal tedavili dişim kırıldı. yolun sonuna gelmiştim çünkü alt çenede çiğneme yapabildiğim son dişimdi. :(

2 gün boyunca çevremdeki klinik ve diş hastanelerine gidip muayene oldum. sonuç olarak 4 adet implant, dolgular v.s gerektiği anlaşıldı. uzun süreli ve pahalı bir süreç gerekiyordu. internette araştırırken implant videosuna denk geldim, gelmez olaydım. tamamı 8 dakika sürmesine rağmen izlediğim video içimi dışıma çıkarttı. diş etini kesip açma durumu çok fena bir şey. araştırırken dikişsiz implant yapan yerler olduğunu öğrendim. avcılardan, nişantaşına kadar birçok yere gittim. internet sitelerinin ne kadar yanıltıcı olabileceğini gördüm. örneğin robotik implant yapıyoruz, kişiye özel parçalar üretiyoruz biz en iyisiyiz diyen bir yerde panaromik röntgenin bile olmadığını, röntgeni başka bir yerde çektirip getirmem gerektiğini gördüm. halbuki kendi mahallemdeki mütevazi bir diş hekiminde bile bu cihaz var ve ücretsiz röntgen çekip tedavi planı oluşturuyorlardı.

konu çok uzadı fakat detaylı yazıyorum ki ihtiyacı olan arkadaşlarım faydalanabilsin. en son floryada dir diş kliniğine gittim. kliniğin içi harika, insanlar güler yüzlü. implant uzmanı olduğunu öğrendiğim umut bey ile tanıştım. röntgen çekiminden sonra diğer hekimlerle aynı şeyleri söyledi. fakat implantları yaparken dikişsiz yapacağını ve çok daha kısa sürede bu işlemlerin biteceğini anlattı. fiyat olarak ise hepsinden daha hesaplı bir tutar çıkarttı. ve başlamaya karar verdim. ertesi güne randevu verdi.

yorumlarda elinin hafif olduğunu ve çok hızlı implant yaptığını okumuştum. uyuşma zamanı çıktığımda 25 dakika içinde 4 adet implant kök taktı, sadece kök kalmış bir azı dişimi çekti ve tekrar röntgen aldı. . --nasıl yani bitti mi hocam diye sordum.!!  ne olduğunu anlamamıştım bile. iki buz torbasını alıp bir süre yanaklarımda tutturdu.  röntgene bakıp %99 hiçbir ağrın olmayacak olursa akşam bir ağrı kesici içersin geçmiş olsun yarın tekrar gel dolgulara başlayalım dedi.

eve giderken bunca sene bundan mı kaçmışım diye kendi kendime konuştum. ertesi gün tekrar gittim. 1 saatlik sürede 6 tane dolgumu da yaptı. şu an keyfime diyecek yok. iki günde ağzımda resmen inşaat yaptı fakat ne bir ağrı ne bir şişlik hiçbir şey yok. Allah (c.c) umut hocamdan razı olsun elleri dert görmesin. bu kadar mı işinin ehli olunur? genç yaşında (32) bu başarısı takdire şayan.

istanbulda olan arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ederim. bu bir sağlık konusu olduğundan iletişim bilgisini vermemde bir sakınca olacağını düşünmüyorum:

www.dentaclinica.com  adresinden istediğiniz incelemeyi yapabilirsiniz. inşallah ihtiyacı olan arkadaşlarıma bir faydam olur... saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

mustafa bey çok teşekkür ederim. yalnız dişlerime kavuşabilmem için 2 ay civarı beklemem gerekiyor. çene kemiğinin  implant köklerini sarması lazım. sonra üst yapıyı hocam yapacak. şu an vidalı geziyorum...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçmiş olsun, ben de çarşamba günü kanal tedavisi yaptırdım, ilk gün çalıştı, geçici dolgu yaptı. Daha sonra cuma günü tekrar gittim, bu sefer anestezi yapmadı , epey işkence çektim, neden anestezi yapmadınız dedim, olmaz dedi. :unsure2: Bana diş kırılmış, 3 kanal varmış zor işmiş falan dedi. Aslında en iyi diş hekimlerinden biriymiş sözde ,ama ne yaptı anlamadım. Merak etttiğim bu kanal tedavisi bu kadar ağrılı mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

implant pahalı ama sağlamdır. 7 yıla yakındır. sıkıntı yaşamadım, uygulama videoda görüldüğü kadar can yakıcı değil, anestezi sayesinde sıfır acı ile olay tamamlanıyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Geçmiş olsun, ben de çarşamba günü kanal tedavisi yaptırdım, ilk gün çalıştı, geçici dolgu yaptı. Daha sonra cuma günü tekrar gittim, bu sefer anestezi yapmadı , epey işkence çektim, neden anestezi yapmadınız dedim, olmaz dedi. :unsure2: Bana diş kırılmış, 3 kanal varmış zor işmiş falan dedi. Aslında en iyi diş hekimlerinden biriymiş sözde ,ama ne yaptı anlamadım. Merak etttiğim bu kanal tedavisi bu kadar ağrılı mı?

evren abi disin durumuna bagli ben bi hafta gittim her gittigim de bi koku temizledi acili olmasi normaldir belli bi sure sonra agri olmuyor almis oluyor sinirleri
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben de kanal tedavisi yaptırdım ama her seferinde anestezi kullandı. Oldukça memnunum
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

fiyat olarak mahallemdeki diş hekiminden çok daha uygun fiyat verdi. kişinin durumuna göre fark edebilir tabi.

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt
(düzenlendi)

implant videosu ile ilgili konuda sıkıntı implant yapılırken çekilen acı değil. anestezi geçince ağzınızda kalan yara ve dikişler..!

bu doktor bu kesme işlemini yapmadığından işlem bittiğinde diş etinde bir kesik, yara, dikiş olmuyor. diş etinin düzelmesi dikiş aldırma gibi bir şey söz konusu değil. dolayısıyla hasta için hem daha konforlu, hem de düzelme süreci daha kısa oluyor.

tarihinde Volkan özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

kanal tedavisini daha önce bir kaç kez yaptırmıştım. doktor çürüğü temizledikten sonra sinir açığa çıkıyor. kimi doktor direk anestezi ile sinire dalarken kimisi de sinir üzerine bir ilaç koyup geçici dolgu yapıyor. fark ise burada ortaya çıkıyor. eğer ilaç koyup ortalama bir hafta sonra randevu verirse, o gün gelene kadar ilaç siniri öldürüyor ve anesteziye gerek bile kalmadan ağrısız ölü siniri alıyor. bu şekilde olmaz ise siniri almak çok eziyetli oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...