İçeriğe Yönlendir

Kredili Aracın Satışı Nasıl Oluyor?

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Merhabalar VDF kredisi ile almıştım aracımı 23-24 civarı borcum kaldı aracıma alıcı çıktı yarın satış verebiliriz önce borcu kapatıp noter satışı verilebiliyor mu? Eskiden trafik şubeden ipotek kaldırmak gerekir diye duymuştum VDF Garanti Bankası ile anlaşmış tecrübesi olan var mıdır?

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Eskiden ruhsatta ipotekli diye yazardı. Bu sebeple ipotek kaldırıldıktan sonra ruhsatın da değişmesi gerekiyordu. O da ayrı bir masraf oluyordu. Artık ruhsata ipotekli ibaresini eklemiyorlar. Ancak yine de emniyete gidip aracın ipoteğini kaldırmak gerekli diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Taner Ayık

Simdi bankalar online olarak rehin koyup kaldiriyor.ama yine rehin kaldirma yazisini aldiktan sonra ayni gun notere onaylatip istesiginiz zamanda emniyetten kaldirabiliyorsunuz.eger notere ayni gun onaylatmazsaniz tekrar bankadan rehin kaldirma yazisi almaniz gerekiyor ve bunun icindw 150 200 lira gibi bir masraf adi altinda harac aliyorlar tekrar sizden.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Vdf den kalan toplam tutarı öğrenip,hesaba yatırmanız lazım.Daha sonrada telefon açıp krediyi sonlandırın ve ipoteği kaldırmalarını söyleyin.Aynı gün ipoteği kaldırıyorlar ve satışı verebiliyorsunuz.Ben seat leon aracımı bu şekilde sattım.E devletten de kontrol edebilirsiniz ipoteği kaldırıp kaldırmadıklarını.Hemen gözüküyor işlem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Ayık

borç ödenir, ipotek (rehin) kalkar, sonra noterde satış gerçekleşir.

rehin kaldırma yazısına gerek yok Taner, bankadan borç ödendiği an rehni kaldırması için memurdan talep edin o kadar. 2-3 dk. içierisinde online rehin kalktıktan sonra noterde satışa başkaca engel yoksa satış gerçekleşir. hep konuşuldu rehin kaldırmaya .... TL aldılar diye, 2 kez kredi ile araç aldım, ikisinde de hiç bir şey ödemedim. son taksiti ödeyince rehinde kendiliğinden kalkıverdi. daha bankadayken intrnetten kontrol ettiğimde "araç üzerinde hak mahrumiyeti yoktur" ibaresi ile karşılaştım.

Sen sansliymissin.ben hic rastlamadim oyle bankaya.eskiden yaziydi.simdi online oldu yine ugrasiliyor noterle falan diyede hep sitem etmisimdir.borc bitti 6 ay sonra yine kendim ugrasip kaldirdim rehini.adamlar kaldirmadida.
Yorum bağlantısı

İpotek kaldırmaya gerek yok. Aracın borcunu kapattığınızda notere E-Reyin sistemini ile aracın reyini kaldırıldığı bilgisi gidiyor. Bazen 5 dakika, bazen 2-3 saat sürebiliyor. Bankacıyı sıkıştırmak lazım. İşlemi unutmasın. Ben 3 defa banka- noter arası mekik dokudum.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

geçen hafta araç satışı alırken noterde rehin çıktı, adamlar kredi aldıkları şubeye gidip rehin kaldırttılar ve noterden anında gözüktü. artık bu tür işlemler online oluyor. bu arada bu belli bi sene sonrasında çekilen krediler için geçerli. sanırım 2012 sonrası.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim aldığım araçta da kredi vardı ama kredisi kapanmıştı. Noterde üzerinde bir kayıt çıkmadan alışverişi yaptık. Satan kişinin içi rahat etmedi, aracı sattım sonra alan kişi(benim için) sorun olmasın diyerek bankasını aradı. Ben gerek yok alım satım yaptık artık demiştim, bankadaki yetkili de aynı bilgiyi verdi, yine de yazı hazırlayın siz dedi:) onlar hazırladılar mı bilmiyorum ama ben almaya gitmedim.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

borç ödenir, ipotek (rehin) kalkar, sonra noterde satış gerçekleşir.

rehin kaldırma yazısına gerek yok Taner, bankadan borç ödendiği an rehni kaldırması için memurdan talep edin o kadar. 2-3 dk. içierisinde online rehin kalktıktan sonra noterde satışa başkaca engel yoksa satış gerçekleşir. hep konuşuldu rehin kaldırmaya .... TL aldılar diye, 2 kez kredi ile araç aldım, ikisinde de hiç bir şey ödemedim. son taksiti ödeyince rehinde kendiliğinden kalkıverdi. daha bankadayken intrnetten kontrol ettiğimde "araç üzerinde hak mahrumiyeti yoktur" ibaresi ile karşılaştım.

arkadas araba alirken yanindaydim aynen boyle kalkti ipotek,ama ben yine de arabanin ipotegini falan kaldirsin satici oyle alayim niye bankaya gitmek zorunda kalayim saticiyla
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

İpotek kaldırmaya gerek yok. Aracın borcunu kapattığınızda notere E-Reyin sistemini ile aracın reyini kaldırıldığı bilgisi gidiyor. Bazen 5 dakika, bazen 2-3 saat sürebiliyor. Bankacıyı sıkıştırmak lazım. İşlemi unutmasın. Ben 3 defa banka- noter arası mekik dokudum. :biggrin:

Ağzını burnunu kırmadın mı? 3 kere ne la :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ağzını burnunu kırmadın mı? 3 kere ne la :D

Hoş bir bayandı. ;) İşlemler bitince dördüncü defa yine gittim. Teşekkür için. :p:D
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hoş bir bayandı. ;) İşlemler bitince dördüncü defa yine gittim. Teşekkür için. :p:D

Yenge biliyor mu :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...