İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma Pasta Cila Önerisi ?

Süleyman Can Çapar

Recommended Posts

Süleyman Can Çapar

Arkadaşlar merhaba . 

Lacivert renkte bir focusum var .aracı yeni aldım .araçta bi kaç yerinde çizik var .güneş yanıgı yok . Araç lacivert oldugu için pasta-cila boya koruma yaptırmak istiyorum .Ankara'da uygun fiyatta kaliteli işçilik yapan nereler var acaba ? birde pasta-cila ve boya koruma ortalama fiyatları nedir ?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Çankayada sanırım Meguiars vardır. 250-400tl arasında fiyatlar değişir..

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

İstanbulda neresini tavsiye edersiniz? boya koruma & pasta cila & motor koruma 400 tl dedi merterdeki Meguiars  , kampanya varmış sözde.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben yaparım o fiyata derdim ama Ağustos 20 ye kadar müsait değilim maalesef

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kil uygulaması yapılmadan uygulanacak diğer işlemler çok fark ettirmeyecektir.

Geçici bir parlaklık sağlar ama hareleri gidermez.

Ayrıca Sonaxta kampanya vardı, MTVyi yapı kredi üzerinden yatıranlara 360TLlik paketi yarı fiyatına yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

ben 2 hafta önce ankarada nata vega avm de gateway da pasta cila ve boya koruma yaptırdım çokta güzel oldu tüm hareler gitti zaten çizik yoktu arabamda tek istediğim harelerin gıtmesiydı,işlem sonrası tamamına yakını kayboldu diyebilirim

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kil uygulaması yapılmadan uygulanacak diğer işlemler çok fark ettirmeyecektir.

Geçici bir parlaklık sağlar ama hareleri gidermez.

Ayrıca Sonaxta kampanya vardı, MTVyi yapı kredi üzerinden yatıranlara 360TLlik paketi yarı fiyatına yapıyorlar.

Bende sonax kampanyasini kullanmaya düşünüyorum, kil uygulaması yapiyorlarmi

acaba? İzmirde hangi sonaxi önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Boya temizleme ibaresi var, kil de vardır

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İzmirde sonax ı önermem, detailing point batu yu öneririm. detailturkey de konuları mevcut.

Yorum bağlantısı

İstanbulda neresini tavsiye edersiniz? boya koruma & pasta cila & motor koruma 400 tl dedi merterdeki Meguiars  , kampanya varmış sözde.

333 Lira olmalı foruma özel ve çok iyi bir rakam bence...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fk1000p 1 yıl koruyor mu yoksa etkisi bitince ücretsiz yeniliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Abdullah Akbulut

Fk1000p 1 yıl koruyor mu yoksa etkisi bitince ücretsiz yeniliyor musunuz?

bunun cevabını siz de biliyorsunuz aslında... FK1000P 1 yıl koruduğu söylenir fakat çok pazarlık yapmayanlara 6 ay sonra wax uygulamasını yeniliyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf Karademir

İzmirde sonax ı önermem, detailing point batu yu öneririm. detailturkey de konuları mevcut.

hocam detailing pointe netten baktım biraz çalışmaları gayet başarılı izmirin neresinde hocam burası net adresini bulamadımda bostanlı karşıyaka tarafında sanırım

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

bunun cevabını siz de biliyorsunuz aslında... FK1000P 1 yıl koruduğu söylenir fakat çok pazarlık yapmayanlara 6 ay sonra wax uygulamasını yeniliyorum.

Ben bilmeyenler arkadaşlara da fikir olsun diye sordum ;)

hocam detailing pointe netten baktım biraz çalışmaları gayet başarılı izmirin neresinde hocam burası net adresini bulamadımda bostanlı karşıyaka tarafında sanırım

Ben gittim istanbuldan izmire yanına ama acemisi olduğum için tarif edemem. Bi alo diyin isterseniz

rahunubu.jpg

tarihinde K&#246ksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Karademir

sağolasın köksal hocam benim fiestaya bikaç uygulama düşünüyorumda sonax veya meguairs çok istiyolar çok istemenin yanında bide işin ucunda memnun kalmayan arkadaşlar var olmazsa bu arkadaşla irtibata geçerim 

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Ankara'da "Detailing Garage" ile bi görüşün isterseniz...

++++http://www.detailinggarage.com.tr/

sahiplerinden Mert' e benden selam söyeyin, kesin gidecekeseniz telefon edebilirim.

bu da kampanyası

http://www.detailinggarage.com.tr/wp/paketler/

edit: ilave bilgi

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Kabasakal

abiler bence boya koruma fln hıkaye.. tanıdık tanımadık kıme sordu ısem pasta cıla dıyor yanı boya koruma adı altında satılan daha dogrusu verılen hızmet aynısı.. tmm arastırıp bakıyoruz boya koruma mıkron olarak daha farklı yada uygulamanın anlatılıs bıcımı ama gel gör ki tr de bunu adam gıbı yapan neresı var? ziebart vardr sanırım 1000 tl ve ustu rakamlara yaptırabılırsınız :)

pasta cıla boya koruma da kampanya yapıyor adamlar 250-500 tl arasına hatta ıc dıs temızlıkte katıyorlar ..görmedim ama işlem sonrasında kı fıkırlerımı sorarsanız hafıf bı pasta atıyor sanırım hare cızık fln almadan kı bazıları elle hızlı bıcımde sankı arac yıkar gıbı yada hızlı cıla atar gıbı pasta atıyor ustunede yalandan bır cıla (kampanya dan beklenılecek sey bu imiş :D ) al abı pasta cıla boya koruma dıyor :) 150 tl ye halbukı sanayıde  daha kalıtelı sekılde yaptırılabılecek ıslem yerıne 300-500 tl fıyat alıyorlar..

uygulamada arac yıkanır
killenir
sırası ile kalın orta ince pasta atılır
detaylıca gözden gecırılıp eksık yerler ıcın yıne pasta atılır  veyahut cızıkler doldurulur 

sonra cila atılır cıla atılmazsa da boya koruma atılır en basıtce anlatımı bu sekılde ki 3-5 10 saat surebılır

gel gör ki adamların yaptıgı :
yıka 
kalın pasta at hafıften ustunden
cıla at hızlı cıla gıbı sil ver he bıde bırkac yerınde pamuk ve cıla kalıntısı bırakılır kı  ve musterı geldıgınde elıne pedı alır bırkac yerı sıler abı dur surda kalmıs gormemısız hesabı sende oraları gorur harbıden atılmıs dersın los ısık altında harelenmelerı kacırırsın gormezsın arac los ısıkta daha bı parlar :)  Olay bıtmıstr dısarı cıktıgın an garantısıde bıtmıstır  
boya koruma ya 6 ay nano ya 1 yıl muddet verırler ama derler kı agac altına cekme fırca ıle yıkama kus pıslıgıne dıkkat et vsvs..Neden boya koruma yaptırıyoruz ? bunlara karsı ... ee bunlara dıkkat ettıkten sonra KORUMA nın anlamı ne? KORUMA adı altında gecırmece sadece..

tek merak ettıgım aquartz koruma seklı kı uygulaması da farklı ve uygulama zamanı totalde 2 gun:) rutusle beraber yapılırsa 1 hafta..  YAPAN var mı? ılk cıktıgında ank da yapan vardı hala aynı tıtızlıkle yapılıyor mu ? zannetmem cunku musterı sayısı arttıkca ıllakı ıslem hızlanacak ve umursanmayacaktır..

makul fıyatta kil ile baslayıp cila ıle cıkan adam gıbı calısan uygulama merkezı tavsıye edın orayı da deneyelım görelım gerısı hıkayedır :)   1000-1500 gıbı rakamlar da cok cok ucuk ama ustune aynı parayı koy komple boyattır gıbı bırsey..

Sonax konusunda edındıgım bılgı ıse parayı bastır uygulama merkezını ac egıtım vs kalıte hak getıre dıkkat edınız..meguiars genel bayii olmadıgı surece de meguiars şişelerine içindekini göremediğimize göre de inanmayın merdiven altı her uygulamacıda ve yıkamacıda şişesi mevcut hatta sunu belırteyım kı  yurt dısından tedarık eden fırmalar bu urunlerı kıloluk ve amator olarak satmakta ve ustune ustluk boş şişesini dahı satmaktadır ..bos sıseyı al ıcıne koy prill i olsun sana meguiars oto sampuanı elmalısından :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bu sektör otomotiv sektörü gibi pazarlama üzerine kurulu. Adamlar bi kere satıp dükkanı kapatmiyo, donanım makyaj hesabı yenileyip(ya da yenilemiş gibi yapıp) bize satıyorlar. Uygulama merkezi olarak da Ulkemizde Sektörün standartı olmadığı için tabelasına güvenen fiyatı arttırıyor.

Aquartz yıllardır ülkemizde uygulanıyor. Detailturkey de en ince ayrıntısına kadar uygulama şekli de mevcut.

tarihinde K&#246ksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...