İçeriğe Yönlendir

Clio 1,2 Joy Modelleri Nasıl Bir Arabadır ?

Bayram Aktaş

Recommended Posts

Bayram Aktaş

Merhabalar arkadaşlar,

Sahibinden arama yaparken reno cilionun 1,2 joy modellerine rasladım çoğu ilanda kilometre 5 ile 15 bin arasında alan satıyor.

Bu araç tutulmuyor mu piyasası nedir nacizane fikirlerinize beyan ederseniz sevinirim.

Fiyatına göre fonksiyonel bir araba yokuş kalkış destegi esp hız sabitleyici vb özelliklere sahip ve kırmızı renkleri çok hoş.Vergide azdır,az yakar bunlara ragmen neden tercih edilmiyor :)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Tırtın önde gidenidir... :D

Klimayı kaldırmaz. :D

Kalkmamakta ısrarcıdır... :D

Konfor yoktur...

Boyuna vites değiştirmeniz gerekir...

Sizi hasta eder.

Alanlar da ona sebep 5-10 bin km. tahammül edebildiler demekki gariplerim....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Birkaç arkadaşımda var iyi olduğunu güzel gittiğini idda ediyorlar ama neye göre iyi onu bilmiyorum.

Onun dışında joy değilde touch felan bulabilirsen daha iyi olur gibi geliyor. Joy çok boş.. 

1.2 motor maalesef çekmiyor. Ya 0.9 turbo ya da 1.5dci bakının.

0.9  :( :( alan pişman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Artısı tasarruf.Hız düşkünü değilsen her işini de görür.Bizim dayıya aldık, lpg ile şehiriçi 17 kuruş civarı yakıyor.Araba tasarruf ve görünüm açısından sınıfı geçiyor, performans ve konfor konusunda kişinin beklentisine göre değişir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sani 1.2 Joy niye bakılır ekonomik diye :) Sen adama 1.5 dci önermissin arada 15 bin tl fark var  :unsure2:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Sani 1.2 Joy niye bakılır ekonomik diye :) Sen adama 1.5 dci önermissin arada 15 bin tl fark var  :unsure2:

Ben megane önerir diye beklemiştim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş
(düzenlendi)

O motor güçsüz oldukça. Onun yerine ibiza polo 1,4 85 hplik modellere bakmanız daha iyi olabilir

Benim ki almaktan değil abi meraktan rengi felan tatlı geldi belki bir ihtimal düşündüm de dedim sonra yok :)

Focus dan şaşmam abi büyük bir çılgınlık yapıp kelepir düşürmedikten sonra.

Tırtın önde gidenidir... 

Klimayı kaldırmaz. 

Kalkmamakta ısrarcıdır... 

Konfor yoktur...

Boyuna vites değiştirmeniz gerekir...

Sizi hasta eder.

Alanlar da ona sebep 5-10 bin km. tahammül edebildiler demekki gariplerim....

Çok var abi kaç tane ilana baktıysam çoğu 5 bin 10 bin.

Alacagımdan değil abi merak ettim sıfıra yakın ilanları görünce ama o navigasyonlu modelleri var onlar daha iyi sanki

Birkaç arkadaşımda var iyi olduğunu güzel gittiğini idda ediyorlar ama neye göre iyi onu bilmiyorum.

Onun dışında joy değilde touch felan bulabilirsen daha iyi olur gibi geliyor. Joy çok boş.. 

0.9   :( :( alan pişman.

Arada sağlam bir fiyat farkı var hocam evet o modeller biraz daha iyi

Artısı tasarruf.Hız düşkünü değilsen her işini de görür.Bizim dayıya aldık, lpg ile şehiriçi 17 kuruş civarı yakıyor.Araba tasarruf ve görünüm açısından sınıfı geçiyor, performans ve konfor konusunda kişinin beklentisine göre değişir.

Aman hocam hantal araba sevmiyorum bir ara şirket arabası linea vardı 1 den 2 ye geçerken her defasında motordan girip şaseden çıkıyordum :D

Sami abi bize az yakan çok kaçan lazım beygiri yüksek olanlardan :)

tarihinde Bayram Aktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Merhaba,bende var 1.2 joy modeli.Araç şehir içi tek kullanıcı için idare eder.Aile için ise kesinlikle uzak durulmalı,4 aylık oğlumun pusetini koyunca bagaja başka hiçbir şey sığmıyor.Araç 6 bin km oldu şehir içi kullanımda 6-6,5 lt yakıyor 100 km de.Klima açılınca gidiyor ama inip itesim geliyor bazen.Çekiş zayıf maalesef. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

0.9 iiçin ilk yorumlar gayet olumluydu? Sonra sorun mu çıkardı?

1.2 istanbul içinde 8-9lt yakıyor. 1.5dci ise 5.5 6 civarı. Bu sebeple ekonomik diye önerdim ;)

Ben megane önerir diye beklemiştim :)

Çok yükselmiş fiyatlar. Anlaşırsak 55'ten Mert'e itele... satacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sakin kullanılırsa bence yeter. Yüklü iken devirli kullanmak lazım. Vergisi de avantaj

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Benim tekleyen 1,4 broadwayım yiyor 1,2'leri. 1,2 gidiyorsa 1,4 uçuyor :) 1,4 uçuyorsa ben focusla astronot olmuşum demek ki eskiden, haberim yokmuş :D

Sanırım oruç benim kafaya vurmaya başladı hafiften  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim tekleyen 1,4 broadwayım yiyor 1,2'leri. 1,2 gidiyorsa 1,4 uçuyor :) 1,4 uçuyorsa ben focusla astronot olmuşum demek ki eskiden, haberim yokmuş :D

Sanırım oruç benim kafaya vurmaya başladı hafiften  :flowers:

Broadway 900 kilo olmalı, Clio ise 1150 idi sanırsam :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ben 5 yıl 130 bin km 1.2 motorlu Clio kullandım. Benimki 2004 modeldi ama motordan dolayı fikir verebilirim diye düşünüyorum.

1,2 16V 75 hp 105 nm tork, güvenlik ve konfor donanımları beni cezbetmişti. Şehiriçinde kullanacaktım ancak zamanla uzun yolda da kullanmak zorunda kaldım. 3 kişi ve dolu bagaj ile sollama ve yokuşlarda ciddi sıkıntılar yaşadım. Şehir içi 8-9 uzun yolda da 6,5 litre civarı tüketimlerim oldu.

Daha sonra Renault karakteristiği olarak  pahalı elektronik arızalarla uğraştım. Hiçbir şekilde benim tarafımdan oluşturulamayacak elektrikli direksiyon arızası, buji kablosu yanması, distribitör arızaları v.s. yaşadım. Örneğin 1 buji kablosu değiştirilebilecek iken, Renault, distribitörü öyle bir tasaylamış ki 4 kablo birden komple distribitör kapağı ile değişiyor. Bu da 700-800 tl tutuyor. Trigger kayışı değişimlerinde rutin bakımla beraber 900-1000 tl bakım parası veriliyor.

Anladım ki Renault "ucuza hele bir arabayı satayım da nasıl olsa servisten telafi ederiz" düşüncesinde. Ömrümün sonuna kadar Renault almaya son verdim.

Sonrasında Honda Jazz aldım. Görece Clio'dan pahalı. Ama eminim Jazz kullandığım 110 bin km boyunca Renault kullansaydım, belki bir 5-10 bin daha fazla para çıkacaktı benden.

Sonuç olarak; Renault alacak kadar zengin değilim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Broadway 900 kilo olmalı, Clio ise 1150 idi sanırsam :)

Benimki daha hafif olabilir, 20. yılı bu yıl. Çürüyen dökülen kısımları ve sökülüp takılmayan parçaları vardır muhakkak  :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Ben 5 yıl 130 bin km 1.2 motorlu Clio kullandım. Benimki 2004 modeldi ama motordan dolayı fikir verebilirim diye düşünüyorum.

1,2 16V 75 hp 105 nm tork, güvenlik ve konfor donanımları beni cezbetmişti. Şehiriçinde kullanacaktım ancak zamanla uzun yolda da kullanmak zorunda kaldım. 3 kişi ve dolu bagaj ile sollama ve yokuşlarda ciddi sıkıntılar yaşadım. Şehir içi 8-9 uzun yolda da 6,5 litre civarı tüketimlerim oldu.

Daha sonra Renault karakteristiği olarak  pahalı elektronik arızalarla uğraştım. Hiçbir şekilde benim tarafımdan oluşturulamayacak elektrikli direksiyon arızası, buji kablosu yanması, distribitör arızaları v.s. yaşadım. Örneğin 1 buji kablosu değiştirilebilecek iken, Renault, distribitörü öyle bir tasaylamış ki 4 kablo birden komple distribitör kapağı ile değişiyor. Bu da 700-800 tl tutuyor. Trigger kayışı değişimlerinde rutin bakımla beraber 900-1000 tl bakım parası veriliyor.

Anladım ki Renault "ucuza hele bir arabayı satayım da nasıl olsa servisten telafi ederiz" düşüncesinde. Ömrümün sonuna kadar Renault almaya son verdim.

Sonrasında Honda Jazz aldım. Görece Clio'dan pahalı. Ama eminim Jazz kullandığım 110 bin km boyunca Renault kullansaydım, belki bir 5-10 bin daha fazla para çıkacaktı benden.

Sonuç olarak; Renault alacak kadar zengin değilim.

Bu aracı almamda gençliğimdeki broadway  etken oldu.Çok sağlamdı ve hiç arıza vermemişti.Şu anki aracım broadway'in kalite olarak yanına yaklaşamaz. Maalesef kullandıkca farkettiğim araçın malzeme kalitesinin yeterli olmadığıdır.Şu anda araç garantili olduğundan servisle maddi olarak ters bir olay yaşamadım ama garanti bittiğinde araçta sorunlar oluşacak gibime geliyor. Yılbaşından önce satışa çıkarıp satacağım ve Renault markasından bende uzak duracağım.Şu anda bana bu araçın tek avantajı az yakması (lpg ile uğraşmamam),park sorunu yaşatmaması hepsi bu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
METİN İŞÇEMEN

Ülkemizde maalesef 2.el araç piyasası garip. Ben de 17-18 bin TL civarı eski kasa Clio bakmaya başlamıştım. 2005-2007 model yılları arasıydı galiba. Tanıdık bir galerici beni Ford C-max lara yönlendirdi. 2010 model civarı cliolara 23-25 bin TL isteniyordu. Clio ile C-Max ı aynı cümlede bile kullanmak istemiyorum ama sadece modeli daha yüksek diye böyle bir araba almayı hiç mantıklı bulmadım. 5-6 yaş daha düşük C-Max alıp güvenli, güçlü, konforlu bir araba seçmeye karar verdim. 2005 model C-Max Ghia  TDCI sahibi olarak gayet memnunum. Şu an ortalama 1 depo yakıtla şehir içi / şehir dışı karışık 950-970 km yol yapıyorum. 100 km de ortalama 5,3 - 5,5 lt yakıyor. Sadece 2.el piyasası var diye değerinin çok üzerinde paralara clio almam. Ama maalesef durum böyle. 

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Merhaba,bende var 1.2 joy modeli.Araç şehir içi tek kullanıcı için idare eder.Aile için ise kesinlikle uzak durulmalı,4 aylık oğlumun pusetini koyunca bagaja başka hiçbir şey sığmıyor.Araç 6 bin km oldu şehir içi kullanımda 6-6,5 lt yakıyor 100 km de.Klima açılınca gidiyor ama inip itesim geliyor bazen.Çekiş zayıf maalesef. 

Aman abi bizden uzak olsun hantal araba :) Ben lineada bile motordan girip şanzımandan çıkıyordum bu ozaman maf eder :)

Ülkemizde maalesef 2.el araç piyasası garip. Ben de 17-18 bin TL civarı eski kasa Clio bakmaya başlamıştım. 2005-2007 model yılları arasıydı galiba. Tanıdık bir galerici beni Ford C-max lara yönlendirdi. 2010 model civarı cliolara 23-25 bin TL isteniyordu. Clio ile C-Max ı aynı cümlede bile kullanmak istemiyorum ama sadece modeli daha yüksek diye böyle bir araba almayı hiç mantıklı bulmadım. 5-6 yaş daha düşük C-Max alıp güvenli, güçlü, konforlu bir araba seçmeye karar verdim. 2005 model C-Max Ghia  TDCI sahibi olarak gayet memnunum. Şu an ortalama 1 depo yakıtla şehir içi / şehir dışı karışık 950-970 km yol yapıyorum. 100 km de ortalama 5,3 - 5,5 lt yakıyor. Sadece 2.el piyasası var diye değerinin çok üzerinde paralara clio almam. Ama maalesef durum böyle. 

En basitinden şuan ki piyasadan pay biçin hocam en az 5 bin lira oynamış durumda adam 15 milyara şahin satıyor :)

Sakin kullanılırsa bence yeter. Yüklü iken devirli kullanmak lazım. Vergisi de avantaj

Bence tek avantajı bu yorumlardan sonra vergisi

Broadway kadar devir çeviripte bozulmayan bir araç görmedim. Bizim arkadaş 4 bin devir altına düşmezdi. Ne yağ yaktı ne su eksilti taş gibi araba :)

Brodway küçüklügümün arabasıydı hayalimdi ,babamın bir sözü vardı nasıl araba bu arkadaş keçi gibi ağıyor derdi :) Tam köy arabası dağa taşa vur banamısın demiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...