İçeriğe Yönlendir

Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. Yılı Logosu

Emre Yıldırım 2

Recommended Posts

Emre Yıldırım 2

İnternette taze taze yayınlandı. Sizinle de paylaşayım dedim, bence şık bir çalışma yorumlarınızı bekliyorum.

Cumhuriyet91YilLogosu-1.png

Cumhuriyet91YilLogosu-2.png

Cumhuriyet91YilLogosu-3.png

Cumhuriyet91YilLogosu-4.png

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Fena değil fakat, atın yüzündeki ay yıldız olmamış, atın yüzü bize dönünce kurt kafalı at gibi olmuş, atın üstündeki kim, neyse....

Türkiye Cumhuriyeti ve Ay Yıldız var, bu ise iyi.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı

Ay yıldızın nizami şekline gelmesi en büyük dileğim. Bizim bayrağımızın gerçek bir hikayesi var ve bu hikayenin manevi anlamı ile beraber şeklinin ve maneviyatının korunması için kanunen de ölçüleri, şekli, kullanım alanları yasalara bağlı. Türkiyenin yükselişini simgeleyen ve nerdeyse resmileşen (TL'nin üstünde dahi) saat 2:00 yönüne açısı, doğal olarak hiçbir zaman görülemeyecğinden, şehitlerimizin kanları üzerine düşen hilal ve yıldızın şavkının sembolü olan şekline döndürülmesi başta dediğim gibi en büyük dileğim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Atın yüzündeki ay yıldız bozmuş. Onun dışında güzel.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Fena değil fakat, atın yüzündeki ay yıldız olmamış, atın yüzü bize dönünce kurt kafalı at gibi olmuş, atın üstündeki kim, neyse....

Ay yıldız atın yüzünde ne işi var  ya

Ay yıldızın nizami şekline gelmesi en büyük dileğim. Bizim bayrağımızın gerçek bir hikayesi var ve bu hikayenin manevi anlamı ile beraber şeklinin ve maneviyatının korunması için kanunen de ölçüleri, şekli, kullanım alanları yasalara bağlı. Türkiyenin yükselişini simgeleyen ve nerdeyse resmileşen (TL'nin üstünde dahi) saat 2:00 yönüne açısı, doğal olarak hiçbir zaman görülemeyecğinden, şehitlerimizin kanları üzerine düşen hilal ve yıldızın şavkının sembolü olan şekline döndürülmesi başta dediğim gibi en büyük dileğim.

Saygılarımla.

Bayrağın nizami şekliyle olması daha güzel olurdu 

Ben daha güzelini yapardım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bunu yaptılar ise herhalde hepsinin bir açıklaması vardır. Neden atın kafasında ay yıldız var kurt kafasına benzemiş, atın üstündeki kişi neyi temsil ediyor, neden bir kaya üstüne koyulmuş, ay yıldız neden bir parti bayrağındaki gibi yukarı doğru baktırılmış. İlla ki hepsinin bir açıklaması vardır. Öylesine yapılmamıştır herhalde. Yine de ay yıldız varsa güzeldir deyip geçelim..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ay ve yıldız dokuz rakamı içine işlenebilir. Atatürk ün yüzü belirgin hale getirilebilir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Saygılarımla.

+1000
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Atın yüzünden kaldırılması ve yüce önder Atatürk'ün yüzünün daha belirgin işlenmesi kesinlikle daha güzel ve mutluluk verici olurdu, ha atın üzerindekinin kim olduğu zaten her halükarda belli ama belirgin olması daha ayrı bir ambians katacaktır....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben beğenmedim..Atatürk özellikle hiç olmamış.Atın yüzüne ne hikmet ay yıldız yapılmış çözemedim. Olmamış..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Ben de pek beğenmedim. Atatürk daha belirgin bir halde gösterilmeliydi, böyle at üstünde anonim bir figür gibi gösterilmiş. Ay yıldız da atın suratında olmamalıydı. Abuk bir tasarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...