İçeriğe Yönlendir

Önce Hangisine Basıyorsunuz?

Selçuk Keleş

251 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Emre Şimşek

Korna selam vermek, küfretmek, ben geldim aşağı in demek için değil miydi ya? Ben mi yanlış anlamışım? :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tevfik Özdemir

Geçen sabah şeridimde giderken sinyal vermeden aniden önüme çıkan yeni kasa ffocusa çarpmamak için önce frene bastım baktım duramıcam sola kırıp kurtardım sonra kornaya basıp tepkimi gösterdim ve gariptir ki aynı şekilde tepki gördüm. Araç sivil ekip Arabası olduğundan megafonla Durdurup araçta kamera Oldugunu kendisine ceza yazdıracağımı vs söyledikten sonra kendisinin sanayide esnaf olduğunu Aracınsa müşterisinin aracı Olduğunu söyleyip özür dileyince bıraktım gitti. Burdan çıkardığım ders ise gerek trafikte hiç kimseye gerekse sanayide bilinen ustalar Hariç kimseye güvenmemem gerektiği oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erhan Doruk

Fren veya kornaya basma durumu bence durma göre değişir. Mesafe varsa ve korna ile uyarırım ( Bip) Durmayacağını anlarsam frene basarım. Mesafe yakınsa direk frenlerim . Arkamdan araba gelmiyorsa yanından kontrollü geçerim. Arkam doluysa yol veririm. Duruma göre çok değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bi xenon selektoru-fren-korna

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Caner Kırmacı

Direksiyon ile sağ sol yapıyorum kurtarıyor genelde şimdilik nasip

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Deniz

Sani'nin paylaştığı video bu konu için çok güzel bir örnek.

Burada sürücünün frene bastığını hiç sanmıyorum. Bizde sürücüler kornaya basıp diğerinin durumu düzeltmesini bekliyorken yavaşlama ya da durmak için gereken kritik milisaniyeleri harcıyorlar.

Uzerinden neredeyse 1 yil gecmis ama bu video da sadece doblo ve kameranin oldugu arac degil kabahatli olan. Zincirleme etkiyle olusmus bir kaza. Olayin musebbibi en ondeki dacia ticari taksi. Cikisi kacirmis, trafigi durdurup olmayacak bir sekilde cikis yapmis. Trafik durunca doblo da kendini sola atmıs. Kazayi yapan araclar bile unutmustur hadiseyi, ayri konu :))
Yorum bağlantısı
Kaan KAHRAMANER

Şirket aracındayken kornaya kendi aracımdayken hem fren hem kornaya basıyorum :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Aga dikiz aynasından benim taunusun gelişini gören kolay kolay kafa çıkarmaz, çıkarırsada sonucuna katlanır. :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dün mecburen denedim. Otoyolda öküzün biri karşı şeritten dönünce fren selektör ve direksiyon hamlesinden sonra sağlam bi korna ile yoluma devam ettim. Aynı anda hepsine basabiliyormuşum :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Şimşek

C- Hiç biri (sıkıysa kaçmasın) :fiuw:

Hakikaten geçen dikkat ettim de ben ikisini de olabildiğince geciktiriyorum... Çoğu zaman yol veriyorum ama acelem varsa geçemeyeceğim bir hadde gelene kadar yavaşlamıyorum bile.. Karşıdakinin acemi olduğunu anlarsam başka. O zaman bütün yollar onundur :)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Kornaya basılı tutar adam ne oluyor ya dediğinde lan buraya araçmı park edilir derim.Adam bir şey derse haydarla inerim.Yaya olursa onada aynı şekil kornaya basılı tutar cam açıp bağırırım. :crazy:  :crazy:

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Okan Tansel

İkisine birden seçeneği istiyorum :)

bende

İkisine birden seçeneği istiyorum :)

bende

Yorum bağlantısı

Önce frene durabilirsem kornaya abanırım duramayacağımı fark edersem manevra yapıp gaz pedalını döşemeye yapıştırırım. [emoji3]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...