İçeriğe Yönlendir

Önce Hangisine Basıyorsunuz?

Selçuk Keleş

251 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Kaya

fren, sonrasında beni fark etmediyse ufak bir dıt da gelebilir...ömrümü orda geçirmek istemem :i-ih:

Abi sen Nerelerdesin.
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Abi sen Nerelerdesin.

Biraz uzak kaldım forumdan, arada bakıyorum foruma tabiki...daha fazla katılmaya çalışacağım :yes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Biraz uzak kaldım forumdan, arada bakıyorum foruma tabiki...daha fazla katılmaya çalışacağım :yes:

İyi abi Birşey olmaması güzel.
Yorum bağlantısı
Ali Fatih Dursun

Belki arasında saniyeler de olsa, önce kornaya basarım, yayayı ya da yola çıkanı uyarmak lazım, çünkü trafik kazalarında sürücüde normalde hiç kusur yok gibi gözükse de, "selektör ya da korna ile geldiğini belli etmediği, karşı tarafı uyarmadığı" şeklinde ibarelerle alt düzeyde de olsa kusur veriliyor.

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Kornayı hiç kullanmam, hatta birgün otururken arkadaşlar bi' kere bas da sesini duyalım demişlerdi.  :D  Frene basarım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Bilgin

duruma göre değişir, çıkayım mı ne dersin tarzında bir harekete, arkadan gelen yoksa -hayır bekle ben geçtikten sonra çıkarsın manasında bir korna... ama yaya yada araba yada hayvan ne olursa olsun seni fark etmeden bir harekete kalktıysa kontrollü bir fren ardından uyarı tabii ki.. bana çocukluğumda araba sürmeye başladığım zamanlar da birisi "önemli olan kendi arabanı sürmek değil karşıdaki arabayı sürmek" demişti, bu söz benim sürücülüğümün temeli olmuştur. karşımda ki araba, yaya, hayvan vs onların ne yapabilecekleri ihtimali ile hareket etmek bende otomatik bir gözlem/sürücülük oluşturdu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Taktak

Frene basarım. Kornaya basıp beni farketmesini bekleyene kadar ya o yola çıkmış olur yada ben orda olmuş olurum ki bu da istenmeyen son demek. En iyisi frene basmak. Dalgın olabilir, hasta olabilir, acemi olabilir (ki daha büyük hatalar yapar-yaptırır), stresli olabilir vs,vs,vs...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

benim araba kuş serisi olduğu için fren ve kornaya aynı anda basarım ki fren tutmazsa kaçacak zamanı olsun :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

Aynı anda korna çalıp, frene basıyor, bir yandan da selektör yapıyorum. :D

bir yandan da el kol hareketleri yaparken aynı anda da sövüyorum  :p 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Köksal

korna ile çekilebilecekse korna çekilemeyecekse fren sonra korna....

özellikle dönülmez diye eşşek kadar tabela olduğu halde dönmeye çalışıp şerit tıkayan insancıklara full taciz etmek geliyor içimden...ki ediyorum da...(korna sellektör kafa çıkartıp ehliyeti aldığı yerin özüne inmek :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

bir yandan da el kol hareketleri yaparken aynı anda da sövüyorum :p

Bence o da size saydiriyordur. [emoji3] tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Kornayi sadece dugun konvoylarinda kullaniyorum.. frene basar beklerim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz

Önce frene basarım sonra kornaya. Ama frenin fayda etmediği bir olay yaşamıştım. Hiç bakmadan ara sokaktan tek gidiş tek dönüş ana yola çıkan bir araç yüzünden...

Akşam 8 suları hava kararmış fazla mesaiye kalmışım zaten canım sıkkın bir an önce eve gitmek için basmış gidiyorum hafifte yokuş aşağı bir yolun başındayım. Altımda abs siz tek hava yastıklı 2005 fiesta van var :) Kısalarımda dünyayı aydınlatıyor görmemesi imkansız ama çıktı önüme benim gidiş şeridini kapatana kadar. 15-20 metre mesafe ya var ya yok frene bastım ama durma eğilimi göstermedi araba. O kadar kısa mesafede ayağımı frenden çekip direksiyonu nasıl diğer şeride kırıp sıyırdığıma bende hala şaşırıyorum. Allah'tan karşı şerit boştu.

O gün direksiyonu kırıp olaydan sıyrıldıktan sonra kornaya basabilmiştim. Ama hızımı alamayıp inip arabadan bağırmıştımda. Adam zaten şok bide ben inip güzel bi sövdüm :) hepsini de duydu :) Gerçi sopayı haketmişti dikkatsizliği yüzünden öldürebilirdim adamı :bambam:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Önce frene basarım sonra kornaya. Ama frenin fayda etmediği bir olay yaşamıştım. Hiç bakmadan ara sokaktan tek gidiş tek dönüş ana yola çıkan bir araç yüzünden...

Akşam 8 suları hava kararmış fazla mesaiye kalmışım zaten canım sıkkın bir an önce eve gitmek için basmış gidiyorum hafifte yokuş aşağı bir yolun başındayım. Altımda abs siz tek hava yastıklı 2005 fiesta van var :) Kısalarımda dünyayı aydınlatıyor görmemesi imkansız ama çıktı önüme benim gidiş şeridini kapatana kadar. 15-20 metre mesafe ya var ya yok frene bastım ama durma eğilimi göstermedi araba. O kadar kısa mesafede ayağımı frenden çekip direksiyonu nasıl diğer şeride kırıp sıyırdığıma bende hala şaşırıyorum. Allah'tan karşı şerit boştu.

O gün direksiyonu kırıp olaydan sıyrıldıktan sonra kornaya basabilmiştim. Ama hızımı alamayıp inip arabadan bağırmıştımda. Adam zaten şok bide ben inip güzel bi sövdüm :) hepsini de duydu :) Gerçi sopayı haketmişti dikkatsizliği yüzünden öldürebilirdim adamı :bambam:

Küfüre bozulur veya panikler çeker silahı vurur ondan sonra kalırsınız sopayla yaralı veya ölü. Insanlar bu devirde gerçekten kafayı yemiş soğukkanlı olmakta yarar var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz

Küfüre bozulur veya panikler çeker silahı vurur ondan sonra kalırsınız sopayla yaralı veya ölü. Insanlar bu devirde gerçekten kafayı yemiş soğukkanlı olmakta yarar var.

Haklısınız aslında, millet olarak psikolojimiz alt üst olmuş durumda, bir anlık öfkeyle herşey yaşanabiliyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Sani'nin paylaştığı video bu konu için çok güzel bir örnek.

Burada sürücünün frene bastığını hiç sanmıyorum. Bizde sürücüler kornaya basıp diğerinin durumu düzeltmesini bekliyorken yavaşlama ya da durmak için gereken kritik milisaniyeleri harcıyorlar.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sani'nin paylaştığı video bu konu için çok güzel bir örnek.

Burada sürücünün frene bastığını hiç sanmıyorum. Bizde sürücüler kornaya basıp diğerinin durumu düzeltmesini bekliyorken yavaşlama ya da durmak için gereken kritik milisaniyeleri harcıyorlar.

Çarpan araç sanki frene hiç basmamış gibi. Adeta çarpmanın etkisiyle durmuş. Ancak ne yalan söyleyim, sinyali çaktığı anda şerit değiştiren dobloya da hiç acımadım diyebilirim. Umarım ömür boyu unutmayacağı bir ders almış, aynaların ne işe yaradığını öğrenmiştir.

Tekrar izledim. Adam sinyal de vermemiş ya!!!

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Koray Demir

Çarpan araç sanki frene hiç basmamış gibi. Adeta çarpmanın etkisiyle durmuş. Ancak ne yalan söyleyim, sinyali çaktığı anda şerit değiştiren dobloya da hiç acımadım diyebilirim. Umarım ömür boyu unutmayacağı bir ders almış, aynaların ne işe yaradığını öğrenmiştir.

Tekrar izledim. Adam sinyal de vermemiş ya!!!

Evet adam frene bassa dururdu. Ankara trafiğinde hep olan durum alıştık artık sinyal veren yok bu yüzden sağa veya sola her an sapma olacağını kestirmek durumundayiz bu da önsezi yeteneğine tavan yaptırıyor. Sinyal kullanan da cins sağa sinyal veren adamı sollamiyorum bile artık hemen yavaşlıyorum çünkü genelde sola geçiyor veya kırıyor [emoji3]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...