İçeriğe Yönlendir

1 Ve 2. Viteste Gelen Tak Sesi

Onur Doğan

Recommended Posts

Onur Doğan

Merhaba son 3 gündür 1. Vitese takip araci kaldirdigimda debriyajdan çekip biraz hareket ettikten sonra gaz verirken tak diye bi ses geliyor ayni durum 2. viteste de var ama 3-4-5 de sorun yok. Sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Aynı sesten bahsediyorsak tabi... fiestada her kalkista benzer bir ses vardı.1-2 viteslerde bir oluyordu. Geri viteste yada yokuş aşağı mesela 3 le falan kalkınca yapmiyordu.Teşhis koyamamistik. Birgün yerde kar varken araç patinaja düşer gibi oldu sonra yine aynı sesle beraber patinajdan kurtulup lastik tutundu. Kontrol için birini direksiyona geçirip patinaj yapmasını söyledim. Gördüm ki o sesle beraber tekerlerin ikisi birden tutunmaya başlıyor.

Yorum bağlantısı

Btcs yani patinaj kontrol sistemi.

2000 model Fiesta da var mı bu sistem?  :shok: Eğer varsa.  :bravo: Ama sadece o dönem Mondeo larda var biliyorum. Oda opisyonel.

Yorum bağlantısı

Normal kalkışta var ama ara sıra yapıyor bazen hiç yok bazen ise her kalkışta.. Çok ağır kalkınca bi ses yok

Ağır kalktiginizda yok sert kalkiş ve vites geçişlerinde varsa normal bir durum. Sabit volanttan kaynaklı
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Aynı sesten bahsediyorsak tabi... fiestada her kalkista benzer bir ses vardı.1-2 viteslerde bir oluyordu. Geri viteste yada yokuş aşağı mesela 3 le falan kalkınca yapmiyordu.Teşhis koyamamistik. Birgün yerde kar varken araç patinaja düşer gibi oldu sonra yine aynı sesle beraber patinajdan kurtulup lastik tutundu. Kontrol için birini direksiyona geçirip patinaj yapmasını söyledim. Gördüm ki o sesle beraber tekerlerin ikisi birden tutunmaya başlıyor.

:unsure2: Öyle bi sistem varsa bi kere daha aşık olurum arabama  :tongue:

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

ford etis de belki özellikleri görülebilir. (şuan geldi aklıma ben bi bakayım :)

Yorum bağlantısı

Ozan bey sanırım mesajları atlayarak okudunuz. Aracımda olduğunu söylediğim özellikle ilgili yukarıda 2 tane link de verdim. Amacım Onur beye yardımcı olmaya çalışmak. Sizi inandırmak zorunda olduğumu sanmıyorum. Aşağıda bir link daha vereyim :

http://hafif.donanimhaber.com/m_40871778/mpage_10/tm.htm

Ben sizin aracı kastetmedim ki zaten. Onur beyin aracı flair. Bu tarz eklentiler ek olarak güvenlik paket ile ekleniyor. Bunu biliyorum zaten. Bizim kasada da 6 airbag eklentisi de geliyor mesela. Beni inandirin diye de bir sey demedim yanlis anlasilmasin. Bende de 2006 fiesta var. Sözde ghia ama ford amcamiz B sınıfı aracın her yerinden çalmış genel olarak :)
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bizim fiesta da flair donanımlı. Güvenlik paketi varsa ABS + TCS vardır .Flairle ilgisi yok yani.

Konfor Paketi: Klima + Polen filtresi [Flair ve Fun için] ,ghiada zaten klima olduğu için ghia konfor paketi yok]

Güvenlik Paketi: 2 airbag + ABS + TC (Çekiş kontrol sistemi) [Flair, Fun ve Ghia için, Ghia'da 4 airbag  olduğu için sadece ABS ve TC ekliyor] 

Eğer ABS varsa TCS de vardır diye konuyu bağlayalım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Merhaba son 3 gündür 1. Vitese takip araci kaldirdigimda debriyajdan çekip biraz hareket ettikten sonra gaz verirken tak diye bi ses geliyor ayni durum 2. viteste de var ama 3-4-5 de sorun yok. Sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler

aracı lifte alarak bir alt takım kontrolüde yaptırabilirsiniz,

akislere baktırın ayrıca rotların ve burçların boşluğuda yapabilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...