İçeriğe Yönlendir

Opel Corsa 1.4 Cosmo Lpg Uyumu?

Selahattin Topçu

Recommended Posts

Selahattin Topçu

İş arkadaşımı focus'uma BRC LPG kiti taktırdığım ustaya götürdüm.Ücrette anlaştılar daha sonra usta 186 lira değerinde motoruna kasko yapsak iyi olur dedi(LPG den dolayı motora gelecek hasarlara karşı)

Arkadasta niye sorusu oluştu tabiki..Daha önce aynı yerde ben focusuma taktırdım ve böyle bir teklif gelmedi..Neyse usta dedi ki: Senin arabanın motoru ile focusun motoru bir mi? Focusun motor çok daha dayanıklı ona ihtiyaç duymuyoruz.Senin motor çok narin ve kötü dedi (üstünde ecotec yazan motordan)

Sonuç olarak bu aracın LPG uyumu nedir abilerim;kullanan bilen duyan var mı?  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Selahattin Topçu

Durum şöyle. Opelin benzinli motorlarının bazılarında magnezyum subap var. Lpg nin çalışma sıcaklığı fazla olduğundan bu subaplar eriyor. Değişimi 1500 tl civarında. O nedenle uyumsuz olabiliyor. Ancak kaç binde subap yakacağını kestirmek zor. Sizin araç kullanım tarzınıza ve lpg kitine göre değişir

Ayrıca opelin ecotec yazdığına bakmayın. Kendi sınıfındaki tüm araçlar kadar yakar. Adı sadece ecotectir

evet ecotec tamamen yalan 45-50 kuruş yakıyor.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

twinport motorlar lpg ye uyumlu değil. lpg takacaksanız başka markalara yönelin.

kaynak başka bir forum sitesi:

"2010 model 111. yıl easytronic corsa 1.2 aracıma landirenzo servisinde lpg dönüşüm kiti taktırmıştım. orjinal corsa için dedikleri kit ti. 30000 km civarıydı. 50000 km lere geldiğim de motor da tekleme, stop etme, sesinde değişiklik ve yağ yakma problemleri başladı. başlarda güzel başlamıştık fakat sonradan işin rengi değişti. 
dün gibi geliyor hala bana. 
-"manifoldu delecekseniz söküp delin" demiştim. 
bana da cevap olarak "abi bu bizim işimiz. biz matkapı ters ucla deliyoruz. ucunada gress sürüyoruz. çapaklar motora ulaşmaz" demişti. *** küfür *** niye yağ yaktı bu araba o zaman? hala çok sinirliyim bu konuda. neyse fazla sıkmayım. 
sonuç olarak lpg taktıracaksan corsa d kasa alma. 
corsa alacaksan da eğer; easytronic 111. yıl alma. 
Neden? 
o arabayı aldığımdan beri klimayı açtığımda frenlerinde sertleşme yapıyordu. defalarca servise gittim fakat bir türlü kabullendiremedim. forumlar da da fren sertleşmesi diye aratırsan çıkar. 

ben "0" aldım. denedim. zararına sattım. sattıktan aylar sonra bile lpg cinin taksitini ödedim. 

merak ettiğin bişey olursa cevaplama çalışırım. 

gerisi sana kalmış."

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...