İçeriğe Yönlendir

Ses Sistemi Sorunu

Onur Doğan

Recommended Posts

Onur Doğan

Merhabalar ses sistemini açtığımda arada kendi kendine sadece hoparlörlerden bas vurması geliyor güp güp diye tekrar açıp kapadığımda bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Sanki temassızlık var gibi geliyor yada bi yerden şase alıyor bu konuda tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum. Sorun videoda daha açık net gözüküyor 

http://www.youtube.com/watch?v=D-k7wt46yRA

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ilk kez gördüm böyle biseyi... enteresan. soketleri, kablolari kontrol edin bi isterseniz. nedense bana sase aliyor gibi geldi

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Aynı olay arkadaşın aracında vardı.Ne hikmetse Teyp'i değiştik düzeldi kardeşim.

Teypten mi yoksa amfiden mi sorunun kaynağını bulamadım 3 kere teypçiye götürdüm ön tarafta akünün ordaki sigortaya bişeyler yaptı düzelmedi.. Temassızlık var gibi bazen camı açarken oluyor bazen durduk yere araç giderken oluyor .. Ne hikmettir bilemedim :)

ilk kez gördüm böyle biseyi... enteresan. soketleri, kablolari kontrol edin bi isterseniz. nedense bana sase aliyor gibi geldi

Soketleri kabloları kontrol etti teypçi sorun yok dedi 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

artı eksi ler ters se yapabilr gain fazla açıksa yapabilir  komple elden  kontol ederek yapılacak

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Teypten mi yoksa amfiden mi sorunun kaynağını bulamadım 3 kere teypçiye götürdüm ön tarafta akünün ordaki sigortaya bişeyler yaptı düzelmedi.. Temassızlık var gibi bazen camı açarken oluyor bazen durduk yere araç giderken oluyor .. Ne hikmettir bilemedim :)

Soketleri kabloları kontrol etti teypçi sorun yok dedi 

belkide  tayptedir sorun. bir arkadasinizin teybini ödünc alip deneyin bi kac gün bence

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Kenwood teyp, goldmaster 1400 amfi, pioneer 1000 bas , 2 tane wibe 2 tane pioneer kolon ile 2 tane de twit var.. Sorunu hala çözemedim

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

artı eksi ler ters se yapabilr gain fazla açıksa yapabilir komple elden kontol ederek yapılacak

Yaklasik 4-5 teypci kontrol etti ikisi amfidendir dedi diğerleri tesisattan yapabilir kablolarin tümünü yenilemek lazim dedi halbuki sistem 1 senelik bile yok.. Sizce akuye bağlanan elektrik kablosundan olma ihtimali nedir?
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yaklasik 4-5 teypci kontrol etti ikisi amfidendir dedi diğerleri tesisattan yapabilir kablolarin tümünü yenilemek lazim dedi halbuki sistem 1 senelik bile yok.. Sizce akuye bağlanan elektrik kablosundan olma ihtimali nedir?

ses sistemi çok basit görünür ama bazen adamı çileden çıkartır  :D aynı olmasada bende parazit problemi var çözemedim çıldırmak üzereyim mesela teyp kenwood yazmısınız ? hangi modeli kaç anfi çıkışı mevcut bas vurması rca ların yanlış yere bağlanmasın da bile yapabilir belki teyp loud gibi bi özellik açık olabilir loud ne :D diye sorar san bas sesi nı çoğaltır sesi birazda netleştirir istanbulda olsanız her türlü yardımı esirgemezdim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

ses sistemi çok basit görünür ama bazen adamı çileden çıkartır :D aynı olmasada bende parazit problemi var çözemedim çıldırmak üzereyim mesela teyp kenwood yazmısınız ? hangi modeli kaç anfi çıkışı mevcut bas vurması rca ların yanlış yere bağlanmasın da bile yapabilir belki teyp loud gibi bi özellik açık olabilir loud ne :D diye sorar san bas sesi nı çoğaltır sesi birazda netleştirir istanbulda olsanız her türlü yardımı esirgemezdim :D

Ses sistemi işinden hic anlamadigim için soruna müdahale edememekten deliriyorum :) ama bi teypci teypten gelen RCA kablolarini cikardi amfi uzerinden, sorun hala devam etti ve sorun tepyten olsa bu kablolari cikardigimda kesilmesi lazimdi dedi. Az önce teycinin acilmasini bekledim dükkanın önünde sorun devam ediyordu kontagi actim kapattim düzeldi teypcide müdahale edemedi ister istemez. eminim akşamüstü arabaya bindiğimde muhtemelen yine bozulacak :)
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ses sistemi işinden hic anlamadigim için soruna müdahale edememekten deliriyorum :) ama bi teypci teypten gelen RCA kablolarini cikardi amfi uzerinden, sorun hala devam etti ve sorun tepyten olsa bu kablolari cikardigimda kesilmesi lazimdi dedi. Az önce teycinin acilmasini bekledim dükkanın önünde sorun devam ediyordu kontagi actim kapattim düzeldi teypcide müdahale edemedi ister istemez. eminim akşamüstü arabaya bindiğimde muhtemelen yine bozulacak :)

teyp rca çıkışların da şase bacağı patlamış olabilr  rca nın dibinden bide şase alın derim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Anfi çıkışına düşük frekansta gibi görünüyor ama güçlü şekilde dc akım geliyor.Bu açıkça ortada.Teypten gelen kablolar sökülüpte aynı sorun devam ediyor yazmışsın bu durumda geriye anfi kalıyor ve benim videodan edindiğim izlenimde bu yönde.Anfi içindeki mikser bölümünde sıkıntı olabilir.Beslemede kondansatör hatası olma ihtimali.Anfi kartında lehim hatalarıda eklenirse seçenekler çogalır.Anfi sökülüp bakılacak.Şase değilde artı hat kesilip yeniden veriliyor gibi yani sürekli on off durumu gibi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Anfi çıkışına düşük frekansta gibi görünüyor ama güçlü şekilde dc akım geliyor.Bu açıkça ortada.Teypten gelen kablolar sökülüpte aynı sorun devam ediyor yazmışsın bu durumda geriye anfi kalıyor ve benim videodan edindiğim izlenimde bu yönde.Anfi içindeki mikser bölümünde sıkıntı olabilir.Beslemede kondansatör hatası olma ihtimali.Anfi kartında lehim hatalarıda eklenirse seçenekler çogalır.Anfi sökülüp bakılacak.Şase değilde artı hat kesilip yeniden veriliyor gibi yani sürekli on off durumu gibi.

Abi bu yazini bu isten anlayan sistemciye okutucam kaç tanesine gittim sorunu çözemediler. Anfi tamircisi de bozuk olsa sürekli olarak calismaz dedi içini acmadi..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Doğan

Sorun çözüldü. Teypten gelen kirmizi ince şase kablosunun anfiye giren kismi gevşemiş sökülüp tekrar takildi şuan sorun yok umarim cikarmaz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...