İçeriğe Yönlendir

1.6 Benzinli Güç Sorunu

Alper Taş

Recommended Posts

Alper Taş

Arkadaşlar 1.6 benzinli mondeo için yazılım ile güç yükseltme konusunda bilgisi olan var mı. Artıları eksileri ne olur. Beygirden ziyade tork ciddi düşük. En azından torku 200 e yaklaştırabilir miyiz. Geçen gün dik bir yokuştan 2 kişi olmamıza rağmen çıkamadım. Araç boğuldu kaldı. Muhtemelen lpg nin de bir etkisi vardır ama yinede biraz sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir araç 1, vitesle herhangi bir yeri çıkamıyorsa sorunları var demektir.

Yazılımdan önce soruna odaklanın. Muhtemelen subapları kaçırıyordur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Kasa ağır olduğu için 1. vitesde gazı kökleyip 4-5.000 devir'de 2'ye atarsanız çekmesi lazım. Ancak Yokuştayken önünüzdeki araç durursa işte o zaman sıkıntı başlar. Kasa ağır motor ufak olan tüm arabalar için bu geçerlidir. Benim 2005 elantram varken kasanın ağır olması sebebiyle debriyajdan yana çok sıkıntı çektim. 

Torkun artması için motorda turbo olması lazım. Mesela 1.6 ecoboostta bu sıkıntılar olmaz. Benim 1.6 dizelde de olmuyor. Çok yokuşlu yerlerde trafiğe giriyorsanız, dur-kalk yapıyorsanız motoru kasasına yetecek bir araba öneririm.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar 1.6 benzinli mondeo için yazılım ile güç yükseltme konusunda bilgisi olan var mı. Artıları eksileri ne olur. Beygirden ziyade tork ciddi düşük. En azından torku 200 e yaklaştırabilir miyiz. Geçen gün dik bir yokuştan 2 kişi olmamıza rağmen çıkamadım. Araç boğuldu kaldı. Muhtemelen lpg nin de bir etkisi vardır ama yinede biraz sıkıntı.

Araçta sıkıntı olabilir mi? 1. viteste dahi çıkmıyorsa yokuşu aracınıza baktırın ciddi anlamda performans kaybınız olabilir. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Çağlayan

Normal hocam aracı bende ilk aldığımda bu konuda baya bi uğraştım ama normali bu ekonomi ile güç bir arada olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. debriyajı kontorl ettirin

2. silinidir kompresyon testi yaptırın

önce motor fabrikasyon sıhhatine kavuşsuni atmosferik için zaten yazılımla beygir alınmaz

Yorum bağlantısı
Alper Taş

Uye arkadaşların bilgilerinide dikkate alarak buji, kablosu ve bobin sipariş ettim. Başlıktaki duruma etkisini bu parçaları değiştirince yazarım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

1.6 motorlu mondeo'larda lpg subaplarda erime sorunu yapıyor,kompresyon testi yaptırarak motorun sağlıklı olup olmadığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Yazılımla 3-5 HP ancak kazanılır atmosferik araçlarda ve malesef bu hissedilecek bir güc değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Taş

Nihayet ateşleme üçlüsünü değiştirdim. Şu anda tekleme problemi yok. Lakin değiştiren usta 4. Buji çatlamış dedi. Acaba sorun sadece bujidemiydi. Bujiler 5 bin km olmuştu değiştireli. Arabayı alırken bagajda 2 tane eski buji vardı. Kronik bir sorun mu acaba benim araçtaki çatlama

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Porselende siyah izli çatlama buji kablo kafasindan ileri gelir. Kablolari degisin yoksa bobin de bozulacak

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Cinkara

Arkadaşlar bende aynı sorun var arabayı 2 yıl önce aldım 115 binde lpg var üzerinde tekleme oluyor dur kalklarda stop ediyordu lpg ciye götürdüm lpg enjektörü değişti yine yaptı. buji buji kablosu bobin ne gerekiyorsa yaptırdım sorun biraz olsun gitti ama Erdem beyin dediği gibi kasa ağır geliyor motor küçük geliyor hele birde lpg varsa tamam sorun arabayı değiştirmek. ben değiştirecegim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1. viteste bir arabanın çıkmıycağı rampa olmamalı. sorunu çözmelisini dahada büyüyebilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...