İçeriğe Yönlendir

Yokuşta Çook Hızlı Devir Düşmesi Ve Yakıt Fazlalığı

mesut aydın

Recommended Posts

mesut aydın

öncelikle merhabalar saygıdeğer ustalarım... c-max ım bu yaz beni hayal kırıklığına uğrattı. yaklaşık 2000 km yol yaptım. sorun şu: araç 140 ile bile giderken yokuşun eteğine geldiğinde öncelikle klima sıcak üfelemeye başladı yani devre dışı kaldı. devir o kadar hızlı düşmeye başladı ki, 5. vitesten 10 sn içinde 2. vitese düşüyor. ve o kadar ağırlaşıyor ki o yokuş bana sırat köprüsü gibi geliyor. ayrıca yakıt çok artmaya başladı. uzun yolda km'ye 35 krşa yakın yakıyor. sanayiye gittim. ustam bilgisayara bağladı. turboya baktı şişmesi normal. hortumlara baktı problem yok dedi. sadece hava filtresi hortumunun kelepçe kısmı biraz çatlak. bakımlar daha 20 gün oldu. yakıt hep shell den.ya gözünüzü seveyim yardım edin. korkumdan arabaya binemiyorum çok yakıyor diye. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çekmediği için yakıyordur... 

Usta hangi bilgisayara bağladı.. gücüne torkuna baktı mı ?

Araç bakımları düzgün mü, en son ne zaman bakım yapıldı.. hava filtresi ne zaman değişti.. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih OZCAN

3000 devri geçebiliyormusunuz kontrol edin. daha sonra ustanıza mazot basınç müşürünü kontrol ettirin. 

Yorum bağlantısı
mesut aydın

Çekmediği için yakıyordur... 

Usta hangi bilgisayara bağladı.. gücüne torkuna baktı mı ?

Araç bakımları düzgün mü, en son ne zaman bakım yapıldı.. hava filtresi ne zaman değişti

sadece arıza kayıtlarına baktı ve sildi. bakımları komple hava filtresi dahil 20 gün oldu....

Yorum bağlantısı
mesut aydın

Arkadaşlar şimdi ford resmi sersisinden geldim. Aracı test ettik, kontrol edildi ama araçta hiç bişey bulamadılar. Ne yapmam lazım artık bilmiyorum. Sorun da hala devam ediyor. Antepte iyi bir usta bilen varsa lütfen bana ulaşabilir mi?

Yorum bağlantısı

sadece arıza kayıtlarına baktı ve sildi. bakımları komple hava filtresi dahil 20 gün oldu....

Arıza kayıtlarını silince arıza giderimiş mi oluyor?

Siz arıza kodlarını not alıp buraya yazabilseydiniz daha iyi yorumlar yapabilirdik.

Yorum bağlantısı
Yunus_Yıldız

Arkadaşlar şimdi ford resmi sersisinden geldim. Aracı test ettik, kontrol edildi ama araçta hiç bişey bulamadılar. Ne yapmam lazım artık bilmiyorum. Sorun da hala devam ediyor. Antepte iyi bir usta bilen varsa lütfen bana ulaşabilir mi?

Slm Aynı Sorun Bendede vardı  Eski Garajlar da Bir Tamirci Usta Hemen Halletti - Hava Kütlesi Bozulmuş Onu Değiştirdi Aracım Düzeldi

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Arıza kayıtlarını silince arıza giderimiş mi oluyor?

Siz arıza kodlarını not alıp buraya yazabilseydiniz daha iyi yorumlar yapabilirdik.

+1

Yorum bağlantısı
mesut aydın

istanbul forddan beni arayıp memnuniyet sordular. kötü dedim. sebebini sordular: anlattım. sonra antep fordddan beni aradılar bugün. tekrar çağırdılar. bakalım yarın gidecem.

Slm Aynı Sorun Bendede vardı  Eski Garajlar da Bir Tamirci Usta Hemen Halletti - Hava Kütlesi Bozulmuş Onu Değiştirdi Aracım Düzeldi

ustam hangi usta olduğunu dükkanını da söyleyebilir misin?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Mesut Bey eski garajlarda İbrahim Dai ustamız var. Çok iyi bir Ford ustasıdır. Eski garajların oradaki ışıklardan sağa döndükten sonra 3 . sokağa sağa dönün 50 m ilerde sağda Özel Ford servisi İbrahim Dai yazar. Benim ve Semih İzginin selamını söyleyin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus_Yıldız
(düzenlendi)

istanbul forddan beni arayıp memnuniyet sordular. kötü dedim. sebebini sordular: anlattım. sonra antep fordddan beni aradılar bugün. tekrar çağırdılar. bakalım yarın gidecem.

ustam hangi usta olduğunu dükkanını da söyleyebilir misin?

Eski Garajlar Kilis garajını Üstündeki Petrolde Çarşıya giderken Petrolu gec 2. sokaktan sağa gir ilk sokakdan solagir tamirci mehmet sarı sağdan 3. dükkan

tarihinde Yunus_Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Aybey

merhabalar,

aynı sorun benim arkadaşımın arabasında da oldu geçen ay,turbo selenoidi  ve hava akışmetresi arızalanmış değiştirtti ve düzeldi sorun.anlayan bir usta bu işi halleder dert etmeyin.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yunus_Yıldız

Çok teşekkür ederim hocam. ..

Mesut bey yaptırdınızmı araçı

Yorum bağlantısı
mesut aydın
(düzenlendi)

Çekiş problemi düzeldi kendi kendine. Ama yakıt 35-40 krş yakıyor. 7.9 gösteriyor.

tarihinde mesut aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa AYSAN

hava kütlesi olayı masraflı mıdır?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Hava kütlesi dediğiniz Maf sensöru değil mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...